Zielony Śmierdziel

Zielony śmierdziel Zielony Śmierdziel w terminologii dziecięco-okrutniczej oznacza owada, który normalnie jest zielony, a po rozgnieceniu śmierdzi. Z punktu widzenia dziecka życie owada dzieli się te właśnie dwa etapy.
Zdjęcie temu nieszczęśnikowi zrobiłem w połowie lutego, kiedy to dawno powinien być martwy. Przeżył co jego, rozmnożył się (mam nadzieję) i teraz dokonuje żywota, korzystając z ogrzewanego domu. Nie został i nie zostanie rozgnieciony, chyba że przypadkiem.
Dogorywający mechanizm biologiczny, bez żadnych perspektyw poza powolnym zasypianiem. Martwienie rozciągnięte w czasie. Ale miał szczęście, powinien był przecież dokonać żywota kilka miesięcy wcześniej. Może i ciężko mówić o szczęściu w przypadku staruszka, który ma mózg wielkości łebka od szpilki, ale ten zielony śmierdziel naprawdę powinien być szczęśliwy – dane mu było zobaczyć początek następnej epoki.
Nikt z Was, czytających teraz te słowa, nie zobaczy przedwiośnia roku 2107.


Udostepnij
Glodne Slonce

4 Responses to “Zielony Śmierdziel”

 1. Zielony świątek Says:

  Mocne! Miałeś chyba doła, jak to pisałeś…

 2. Miria Says:

  A skąd wiesz, że nie zobaczy, hę?;> Autor SF zeby takie rzeczy wypisywał… :P

 3. Rafal Kosik Says:

  A może to właśnie było SF? ;)

 4. Agnik Says:

  och, czy jakieś dziecko Ci podpadło??
  Nie każde dziecko jest takie okrutne ze rozdeptuje każdego spotkanego Zielonego Robala

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).