Zabawa w piaskownicy dużym samochodzikiem

Jeep Grand Cherokee WJ/WG to ostatnia generacja łatwo poddająca się tuningowi. Wystarczy skromny tuning, by móc się powyżywać w wielkiej piaskownicy bez obawy uszkodzenia samochodu. Przed podniesieniem zawieszenia i wymianą opon z szosowych na AT na tym samym podjeździe piaskowym Jeep się zakopywał.

O tym, że samochód terenowy może się przydać w sytuacji, w której nigdy byśmy się tego nie spodziewali, wiem od dawna. Jest mało komfortowy i droższy w eksploatacji i powolniejszy, za to potrafi wydobyć nas z niezłych tarapatów. Klimat staje się coraz bardziej kapryśny, a my produkujemy coraz delikatniejsze samochody. Kto by przypuszczał na przykład, że na trasie szybkiego ruchu w środku miasta może powstać kałuża o głębokości dwóch metrów? Powyższy filmik nagrałem na dzień przed słynnym zalaniem Trasy AK. Gdyby nie to, że żona mi zabroniła, nagrałbym ciekawszy filmik ze zwiedzania zalanego miasta. No a tak jest tylko zabawa w piasku.


Udostepnij
Glodne Slonce

8 Responses to “Zabawa w piaskownicy dużym samochodzikiem”

 1. DemolitionMan121 Says:

  Pierwszy! No to pięknie. Ale kałuża o głębokości dwóch metrów! I to jeszcze w mieście. Masakra. A z innej beczki, jest już tytuł do 12 części?

 2. Rafal Kosik Says:

  Piękna parabola do stałego tematu;) Nie, jeszcze nie ma.

 3. szary Says:

  “Im lepiej przygotowany samochód terenowy tym dalej w las musi jechać traktor.”

  Ja w ramach przygotowywania się do apokalipsy uczyłem się jeździć konno a teraz szukam szelek dla psa do zaprzęgu ;-)

  Z mojego 3-letniego doświadczenia posiadania samochodu terenowego to raz wyjechałem z dużego śniegu zimą ( ale normalnie bym tam się nie pchał) i zawsze musiałem zwalczać pokusę zaparkowania na trawniku.
  Co prawda na wakacje jeździmy do domku w górach pod który można dojechać tylko terenówką lub jej pochodną, ale cały rok palić o 4 litry paliwa więcej na 100 dla 2 tygodni urlopu to niestety się nie “kalkuluje”.

  W normalnych przypadkach terenówki są jedynie dla przyjemności, wszystkie ‘argumenty’ za są tylko po to aby uzasadnić żonie dodatkowe wydatki.
  Pozdrawiam i przez ten filmik znowu tęsknię do mojej starej suzuki :-)

 4. NikaDoma Says:

  Może to lepiej, że Pan nie pojechał. Przynajmniej jeszcze Pan żyje;3 I jak tam, będzie ta ekranizacja 3K?

 5. szary Says:

  A’propos :)
  http://www.joemonster.org/filmy/53741/Smart_Fortwo_w_terenie

 6. Jadzia Says:

  Fajna zabawa.

 7. MrMrsSok Says:

  Tak trochę poza tematem… Kiedy Pan odpisuje na maile?

 8. requiem007 Says:

  Robi wrażenie ,zwłaszcza na filmie .

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).