Wywiad w Dzienniku - skany

Proszę bardzo. Skan okładki i wywiadu. W miejsce „dzieci” wolałbym określenie „młodzież”, ale redakcji najwyraźniej tak bardziej pasowało. Ogólnie wyszło nieźle.
Wywiad w Dzienniku Wywiad w Dzienniku


Udostepnij
Glodne Slonce

79 Responses to “Wywiad w Dzienniku - skany”

 1. Dziebak Says:

  Chyba przejdę się na avatara kiedyś ;) Dzięki za skan, wywiad wyszedł całkiem, całkiem… Wynika z niego, że napisał Pan Felixa “wspólnie z żoną”. ;)
  Wątek dydaktyczny, wbrew temu co Pan mówi w poprzednich częsciach jest widoczny gołym okiem, no ale cóż… Lubię rozmawiać z niegłupimi ludźmi, a że wywiad jest namiastką rozmowy, to dzięki jeszcze raz za te skany.

  Czuje Pan, że jest Pan dobrym wychowawcą? ;)

 2. Mateusz Says:

  Powinno być chyba Felixa,a nie Feliksa,widać, że redaktor/rzy nie wtajemniczeni :D Następna sprawa dotycząca filmu: są jakieś zdjęcia aktorów na jakiejś stronie?
  Trochę zabolały mnie ostatnie zdania odnośnie fantastyki,bo jestem jej wielkim fanem,na szczęście ograniczyłem chłam z zachodu i przerzuciłem się na polską fantastykę.

 3. Ela Says:

  Fajnie, fajnie ;D
  Ale “Feliks” to chyba nie był umyślny błąd?
  Pisze pan niesamowicie, cieszę się że jest Pan na równi z Panią Musierowicz.
  Fajnie jest wiedzieć jak powstał pomysł napisania FNiN ;D

  B. fajne zdjęcie ;D

 4. Rafal Kosik Says:

  Wywiad był nagrywany i nie było czasu na autoryzację, więc na pisownię nie miałem wpływu.

 5. Ponury Żniwiarz Says:

  Zdjęcie mi sie bardzo podoba ;) No i wiadomośc, że może na wiosnę zacznie się produkcja filmu wywołała u mnie na twarzy niepohamowany uśmiech :D

 6. eprzemeks Says:

  Osobiście uważam, że większość dorosłych traktuje młodszych przedstawicieli swego gatunku z pogardą. Choć wszystkie Pańskie książki są świetne to jednak więcej czasu poświęca Pan młodym czytelnikom. Życzę więcej sukcesów i oczekuję dalszych książek.

 7. BlackButterfly Says:

  Bardzo miło, ze Pan wyszedł wcześniej niż inni z błędu, że dzieci są po prostu głupsze. Nie jesteśmy niedorozwojami. Tylko dorośli bez wyobraźni tak twierdzą. I nawet prawie im współczuję.

  PS ( Czyli aktorzy do filmu już dawno wybrani?)

 8. Istrandir Says:

  Dziękuję, że przypomniał mi pan o “Panu Samochodziku”.

 9. Ela Says:

  Bo starsi od nas ludzie wierzą w stereotypy które narzucają media i wszystko inne. Nie będę o tym pisać bo mnie trzącha.

 10. Rafal Kosik Says:

  BlackButterfly: O filmie nic nowego nie wiem.

 11. BlackButterfly Says:

  Szkoda. Ale mi chodzi tylko o aktorów.

 12. BlackButterfly Says:

  Znaczy nie, że film mnie nie obchodzi, ale z kiepską obsadą…

 13. Mateusz Says:

  Ja chciałbym zobaczyć jak wyglądają aktorzy,którzy będą grali głównych bohaterów,no chyba że ich jeszcze nie wybrano.

 14. nichta Says:

  ja także jestem ciekawa czy aktorzy do głównych ról są juz wybrani :) umieram z niecierpliwości - prosze o info :) czy może jeszcze będą castingi?…

 15. FNiN_addict Says:

  Jak widzę Felix przez ‘ks’ to mnie trzęsie. Bardzo interesujący wywiad. Chciałabym się dowiedzieć kto jest tą nielubianą przez pana postacią zarówno realnie, jak i w książce.

  Wiedziałam, że ma pan coś wspólnego z serią “Pan Samochodzik…” to były moje ulubione książki przed “Felixami”.

 16. BlackButterfly Says:

  Wścibstwo Cię bierze? Każdy kogoś nie lubi. Nie dokuczaj osobistościom! :)

 17. Neko Says:

  Wywiad wyszedł bardzo dobrze. Właściwie to ja też jestem wielce ciekawa co do aktorów którzy zagraja w filmie. Nie tylko tych którzy wcielą się w główne role, ale też tych którzy zagraja postacie drugoplanowe. Nie oszukujmy się, między innymi to właśnie od aktorów zależy sukcef filmu.

 18. cascadebadge Says:

  W wywiadzie mówi pan o podróbkach FNiN. Naprawdę ktoś próbował hmmm…. splagiatować książkę?

 19. Malwina Says:

  wpiszcie sobie w google Felix, Net i Nika to wam wyskoczy jakieś zdjęcie trójki gimnazjalistów któży się podszywają pod Felixa, Neta i Nike, ale wogóle
  nie wyglądają jak oni.

 20. KE Says:

  Dajcie mi tę gazetę!!!Jak to możliwe, że jej nie mam?!Popytam po znajomych, może oni mają.:)
  Też nie mogę sie filmu doczekac. Pewnie będzie trochę inaczej niż w książce, ale i tak będę wytykać najmniejszy błąd:)Także jak już wejdzie w kina, to ze mną lepiej na niego nie iść:)
  A ,,Pana Samochodzika” mama czytała mi jak w szpitalu byłam, bo sama nie mogłam:) Wprawdzie znam tylko jedną książkę z serii, ale pewnie wszystkie są super.:)

 21. Justyna Says:

  Ciekawy wywiad, zwłaszcza ucieszyła mnie wzmianka o filmie na wiosnę, no i że znaleźli się reżyser z producentem :) Jestem ciekawa kto wygrał castingi na głównych bohaterów…

 22. net Says:

  Niewiem co miała zmianka ,,jeden z rodziców przypalał w młodosci marihuane” przecież nic takiego nie było w ksiażce. P.S Właśnie czy wybrano już aktorów i czy beda jeszcze castingi na aktorów 2 planowych.

 23. adameq1 Says:

  @net:
  Nie było to powiedziane wprost, ale chodzi o ojca Neta.

 24. ann Says:

  dołączam się do pytania NET… “będą jeszcze jakieś castingi na aktorów 2 planowych?” i czy wybrano już aktorow? :P - jeśli chodzi o wywiad - robi o panu dobre wrażenie - zapewne prawdziwe :)

 25. Klaudia xd. Says:

  Feliks bez ‘x’… Co za błąd.

  Miło, ze Pan wierzy w naszą elokwencję, inteligencję i tym podobne rzeczy. :) W takim razie muszę ich u siebie poszukać.

  Ooo… prace nad filmem już na wiosnę? Myślałam, ze po splajtowaniu Czołówki jakieś stanowcze kroki nie zostaną zbyt szybko podjęte. Bardzo dobrze, że się myliłam. A tak z ciekawości kto teraz razem z Lightcraftem nad tym wszystkim czuwa? I jeszcze ten serial na podstawie GNL. On też powstaje?
  ___________
  Ludzie nie pytajcie się po tysiąc razy o tych aktorów… Wystarczyłoby przejechać kilka komentarzy w górę i wysilić się na przeczytanie. To się nazywa ciężkie lenistwo.

  # BlackButterfly Says:
  December 27th, 2009 at 21:00
  (…)
  PS ( Czyli aktorzy do filmu już dawno wybrani?)

  # Rafal Kosik Says:
  December 27th, 2009 at 21:42
  BlackButterfly: O filmie nic nowego nie wiem.

 26. Klaudia xd. Says:

  *Jeszcze odnośnie serialu:
  ‘Czeka na realizację’ Jak to interpretować? Znaczy, że scenariusz już jest, budżet też, ale nie ma kto się za to wziąć? Czy może projekt zamrożony i zapomniany leży w jakiejś burej teczce w TVP, mimo wygranej w tym konkursie? Są szanse, że będzie przed filmem?

 27. Mikki Says:

  Czy ma ktoś jakieś informacje odnośnie filmu? Coś więcej niż to, że prawdopodobnie będzie, możliwe, że na wiosne ruszą zdjęcia? Coś w stylu: planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji, przybliżona data premiery, potwierdzenie że film w ogóle powstanie (na 100%).
  Wydaje mi się też, że lepszym materiałem na FILM jest pierwsza część. Druga lepiej nadawała by się na serial z powodu wielu wątków (podróże itd). Jednak nie zmienia to faktu że ekranizacja jest kapitalnym pomysłem. Czekam z niecierpliwością.

 28. katakumby Says:

  wywiad tak sobie, ale ponieważ dziennikarze zawsze przekręcają teksty, to normalnie pewnie był ok ;)

 29. y Says:

  Chciałeś powiedzieć: polscy dziennikarze :)

 30. y Says:

  Oczywiście nie twierdzę, iż zagranicą to się nie zdarza, ale na pewno odbywa się rzadziej niż to ma miejsce u nas.

 31. KE Says:

  Dla mnie to kazda część może się ukazać w każdej postaci.:)Byleby się ukazały:)

 32. katakumby Says:

  e tam, zagraniczni też przekręcają, taka po prostu rola dziennikarzy

  p.s. chciałaś nie chciałeś

 33. Donald Says:

  Ja się namęczyłem dostałem gazetę iiiiiiiiiiiii z dodatku ktoś wyjął tą stronę. :( No ale został skan.

 34. Dominik Says:

  Zdjęcie b.dobre,wywiad też mi sie podoba :-)
  Tylko dlaczego na stronach Lightcraftu i WFDiF nie ma nic o filmie”Felix, Net i Nika”???

 35. pablo951 Says:

  Wywiad fajny, ciesze się, że coś ruszyło z filmem, bo się aktorzy za niedługo zestarzeją ;)

  A co do wymienionych książek, Nienacki, Niziurski, Bahdaj i Lem to autorzy, których bardzo lubię i dużo ich książek przeczytałem (jeszcze Szklarski - cała seria o Tomku była super). A z zagranicznych sci-fi to moją ulubioną serią jest “Szpital Kosmiczny” J. White’a, a wspomniany w TMK “Dzień Tryfidów” też jest fajny :)

 36. Alex Says:

  Ja wczoraj byłam na avatarze i gorąco polecam ten film!Chociarz początek trochę nudny.A tak przy okazji chciałam zapytać-skąd wzięło się imię Nika?To skrót od jakiegoś innego(imienia), czy jest takie imię?

 37. Basia Says:

  Jest kilka opcjii: jest samo imie Nika, jest NIKOdema i MoNIKA

 38. y Says:

  Jest także WeroNIKA :)

 39. pablo951 Says:

  A u mnie do klasy chodzi EuNIKA (taka Eu-ropejska Nika :)), a sama Nika była chyba w skazanym na śmierć ;)

  A tu z wikipedii:

  “Nika – imię żeńskie o dyskusyjnym pochodzeniu. Pochodzi od greckiego słowa nike oznaczającego zwycięstwo. Może być zdrobnieniem od takich imion jak: Monika, Dominika, Berenika czy Weronika. Może być zdrobnieniem także od imion Nikola, Nikoleta, Nikolina, Nikodema itd.”

 40. KE Says:

  Nika to fajne imie. Najbardziej kojarzy mi sie z imieniem Nicola.

 41. BlackButterfly Says:

  Mi się wydaje, że to nie żadna Nikola czy Nikodema, tylko po prostu Nika.

 42. Ponury Żniwiarz Says:

  Kiedyś czytałem jakiś wywiad z P. Kosikiem i było pytanie o imie Niki i najperw Kosik zaczął mówic, że to skrót od jakiegoś imienia, ale potem powiedział, że miał tego nie mówic…

 43. KE Says:

  E to ja juz nie wiem. Nie może byc po prostu Nika? Tak jest ładniej, niz jeśli byłoby to zdrobnienie.Ale ciekawe, może sie w którejś częsci dowiemy. Ale i tak jestem za Nika.

 44. Neko Says:

  Jeśli mówią na nią Nika i nigdy w książce nie było wzmianki o tym że to tylko skrót, to raczej nazywa się Nika. Znałam psa który sie tak nazywał. Niestety umarł.

 45. Felix Says:

  Ponury Zniwiazu, a bylo tam cos o imieniu Neta?

 46. Felix Says:

  *Znieiarzu

 47. Ponury Żniwiarz Says:

  Nie było… :(

 48. Dziebak Says:

  Powieść science-fiction o Warszawie. Tak Pan Rafał Kosik ujął to na stronie wydawnictwa :) CO jeszcze ciekawego to meekhańskie pogranicze kolejny tom. :)

 49. Mateusz Says:

  Nika - Nikodema :D

  @Neko
  Żniwiarz napisał,że czytał w wywiadzie z P.Kosikiem.

  Ja tam wolę, żeby tak zostało,że jest Net i Nika i nie wiedzieć jak się na prawdę nazywają,niech to zostanie zagadką, albo zostanie ujawnione w ostatnim tomie czy coś.

 50. KE Says:

  Jakim ostatnim tomie?! Nie wyjdzie żaden ostatni tom! Może inaczej: wyjdzie, ale nie bedzie ostatni.:)
  Poza tym, po co mowić, jak mają na imię. Może faktycznie Nika, to Nika. A Net… To kiedyś się dowiemy.:)

 51. katakumby Says:

  “dzień tryfidów” też czytałam, niezła książka, wciska w fotel. a co do imion to lepiej że są niespotykane, bo przynajmniej nikt nie uosabia sie z bohaterami

 52. P.Saw Says:

  Ja wolałabym nie wiedzieć jakie jest prawdziwe imię Neta, skoro je zmienił, bo mu się nie podobało.

 53. Ponury Żniwiarz Says:

  katakumby: w 3K pojawia się Adrian… Ja mam tak na imię ^^ No i to jest naprawdę często spotykane imię…

 54. katakumby Says:

  no wiesz, Natalia tez się pojawia, a ja tak mam na imię ;) ale mi chodziło o bohaterów głównych: Felix, Net i Nika. to żadko spotykane imiona

 55. Carrie_21 Says:

  Nika może się brać od Dominika. a, właśnie. Zajefajnego roku 2010 zyczę wszystkim! :)

 56. Basia Says:

  ALe w 3k nie me żadnej Basi…buuu

 57. Donald Says:

  No ja też życzę jedwabistego roku 2010!!!

 58. KE Says:

  Po prostu: SZCZ?ŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!:)

 59. katakumby Says:

  po prostu: wszystkiego czego sobie życzycie :)

 60. P.Saw Says:

  Wymyślcie sobie życzenia, a ja sie pod nimi podpisuję ;)

 61. NICOLAS-78 Says:

  kiedyś słyczałem stwierdzenie - wszystkie serie bestsellerowe to przeznaczine na zysk bezwartościowe szajsy, których czytanie wciąga. aż się bałem, że FNiN jest czymś takim, zwłaszcza że powstanie film. Ten reporter też czepiał się, że Nika nosi martensy bo Pan Kosik ma z nimi kontrakt czy coś. Ale wierzę panu Rafałowi, że tak nie jest.

  PS. wesołych, 358 dni!!! :)

 62. Rafal Kosik Says:

  Dr Martens nie jest firmą, która chciałaby w Polsce płacić za cokolwiek. Za mały rynek i za małe potencjalne zyski.

 63. NICOLAS-78 Says:

  czyli mają darmową reklamę? to może pan zmieni martensy na adidasy to od razu to zauważą. :)

 64. NICOLAS-78 Says:

  aha, jeszcze jedno. czy będą castingi w gdańsku lub gdziekolwiek w trójmieście? ale podejrzewam że nie, bo w końcu prace ruszają na wiosne, więc chyba nie ma czasu na następne castingi… :(

 65. any;) Says:

  ja jestem ciekawa kiedy powiedzą “koniec już mamy aktorów” niepewność tych którzy byli na castingach zapewne nie jest mniejsza od mojej :) - wiem że pisał pan że jeszcze nic pan niewie ale wciąż jestem ciekawa czy może są jakieś nowości?… no ale pewnie jak by coś pan wiedział umieścił by to pan na stronie :)

 66. Izabella ;** Says:

  Z jednej strony nie chce oglądać tego filmu bo się obawiam że aktorzy zagrają kiepsko i nie będę już czytała FNiN przez to ;P

 67. Zelu Says:

  NICOLAS-78 pocieszę Cię nie ty jedyny zastanawiasz się czy będą castingi w 3mieście. Ja po prostu spać nie mogę ;) Ale myślę, że jeżeli wybrano już aktorów to Pan Kosik wraz z resztą jury, wybrali najlepszych z możliwych.

 68. NICOLAS-78 Says:

  może wybrali naj lepszych z możliwych, ale w trój mieście jest pełno aktorów, wśród których mogą być najlepsi. choć może nie koniecznie, ale to będzie jadyny casting na półnicy polski. DUZA szansa na jeszcze lepszych aktorów. ;)

 69. Zelu Says:

  Jasne, że DUŻA. Także panie Kosik, zapraszamy! W końcu z naszych stron pochodzą nieźli aktorzy młodego pokolenia jak: Julia Kamińska czy Filip Bobek. A ja sama znam kilkanaście osób z Trójmiasta i okolic, które były by niezłymi postaciami chociażby drugoplanowymi. Także Nicolas pozostaje nam tylko czekać.

 70. NICOLAS-78 Says:

  wykańcza mnie to czekanie… :(

 71. Zelu Says:

  Mnie też. Pierwsze co robię rano to spr. wszystkie strony związane z FNiN i sprawdzam czy aby na pewno nic się nie dzieje w sprawie filmu ;-)

 72. any;) Says:

  zelu i nikolas a ile macie lat?

 73. NICOLAS-78 Says:

  Tyle ile mam. ;P

 74. Zelu Says:

  No proszę będzie ta sama odpowiedź co w “anti-spamie”. Ja mam 14 i nie będę robić z tego tajemnicy.
  A co any;) chcesz się przyłączyć do naszych narzekań i oczekiwań? Proponuje przenieść się na jakieś forum, np. fnin.phorum.pl albo forum.fnin.eu czy coś w ten deseń.

 75. wrocławianin Says:

  A tak wogóle - to czy były jakieś castingi do filmy FNiN poza Warszawą?

 76. any;) Says:

  były podobno w jakiś jeszcze 3 miastach. ja byłam na castingu :) ale chectnie omarudze nad brakiem informacjii… znaczy ja nie mam szan bo mam juz 15 lat :P

 77. any;) Says:

  chętnie pomarudze, informacii, szans, już :P - sorka za te błędy ale chyba już bierze mnie sen.

 78. agipi Says:

  Nie mogę się doczekać filmu:D
  Strasznie fajnie pan pisze będą następne części??:)

 79. Anonymous Says:

  شرکت پیشرو اندیشه صنعت، با مشارکت تعدادی از اعضای محترم هیات علمی دانشگاه های معتبر در سال 1383 تاسیس گردید. این شرکت دانش بنیان، جهت رفع نیازهای مهندسی در سطح ملی و نیز بومی سازی تکنولوژی های خاص فعالیت خود را آغاز کرد و بیشتر با ساخت دستگاه ها خاص آزمایشگاهی و صنعتی خود را معرفی نموده است.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).