Wywiad dla Wirtualnej Polski

Na Wirtualnej Polsce ukazał się właśnie wywiad z moja bardzo skromną osobą. Zainteresowanych odsyłam tutaj.


Udostepnij
Glodne Slonce

37 Responses to “Wywiad dla Wirtualnej Polski”

 1. ?! Says:

  ciekawy wywiad

 2. Gosia21 Says:

  Niektóre pytania oryginalne

 3. CezarIXen Says:

  Z dużą przyjemnością czytałem wywiad, ale zastanawiam się czy nie da się sprecyzować terminu wydania drugiego tomu opowiadań ?I o różańcu nadal wiadomo mało…

 4. Samantha Says:

  Naprawdę Kuzynki miały być nową serią? :D Ja tam uważam, że ta książka bije wszystkie (oprócz TMK), więc nie będę miała nic przeciwko, jak kolejna część też będzie miała z początku być nową serią, a się stanie równie dobrym Felixem :)

 5. Pozdrofix Says:

  Wywiad ciekawy, dowiedziałem się trochę o kilku interesujących mnie sprawach ;)

 6. Felix Says:

  Ciekawy wywiad.

 7. Caban Says:

  Co pan sądzi o naszych próbnych testach gimnazjalnych? [url]http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,10782063,Probny_egzamin_gimnazjalny_2011_2012__Mamy_arkusze.html[/url]
  Dając nam takie testy niczego nie osiągną… :/

 8. Mateusz Says:

  @Caban

  Mnie na szczęście te testy ominęły, ale pewnie sobie bym z nimi poradził dość dobrze, a te testy mają na celu selekcję najlepszych uczniów, którzy powinni kontynuować naukę w liceum, a potem na studiach. Obecnie licea są przepełnione i mamy za dużo magistrów socjologii, psychologii, dziennikarstwa, którzy albo smażą hamburgery w Mc Donald’sie, albo w ogóle są bezrobotni. Część uczniów z liceum powinna rozejść się na technika i zawodówki, co spowoduje, że licea nie będą przepełnione, do technikum trafią lepsi uczniowie(wyższe średnie ocen), a z zawodówek wyjdą fachowcy i pracownicy fizyczni, których obecnie potrzeba na całym świecie.

  Dobre rozwiązanie ;]

 9. Jakub Says:

  Muszę pionformować że przeczytałem już ŚWIAT ZERO.Powiem jedno to jedna z najlepszych części i już się nie moge doczekać kontunuacji a najbardziej w mojąpamięć wpadłe mi te słowa Cześ mamo.Cześć tato.

 10. DeathDay98 Says:

  @Jakub, strasznie wolno czytasz x] Ale ja bym się wstrzymał co do stwierdzenia, że to najlepsza część - nie mamy jeszcze “Świata Zero II”

 11. DeathDay98 Says:

  O, skoro II część ukaże się w maju, to akurat na moje urodziny :P

 12. Kim Says:

  Moim zdaniem 3K i ŚZ to najlepsze części :)

 13. I. Says:

  DeathDay98, nie wszyscy kupują i czytają jak wyjdzie, niektórzy po czasie.

 14. Jakub Says:

  @DeathDay98 akurat kupiłem książkę 6 Grudnia więc mi tutaj nie mów że wolno czytam

 15. maciek Says:

  Co do egzaminów to powiem, że mi dobrze poszły z polskiego (podejrzewam 90%) i z angola, w sumie dziwna sprawa bo z obu przedmiotów wychodzi mi 3. Z maty i części biologicznej wyszło odwrotnie mam same 5, a słabo napisałem.

 16. Mateusz Says:

  @Maciek, jesteśmy z Tobą.

  Też się pochwalę :D Ja miałem(w zeszłym roku) 44/50 z “humanistycznej”, 43/50 ze ścisłej i 46/50 z języka. Najlepszy wynik w szkole :D

 17. blona Says:

  mam pytanie
  jak to możliwe że pierścieniem sieci wunrung przenieśli się z B40 do B75 myślałem że tylko jumpgate to potrafi

 18. Bartek Says:

  niemożliwe, daltego to jest s-f :-)

 19. jk Says:

  To Mateusz chodziłeś do jakiejś super szkoły ,skoro najlepszy uczeń uzyskał tylko 87/100 z tych części testu, które się liczyły.

 20. KE Says:

  Panie Rafale, mam pytanie: kiedy ukaże sie następny tom Felixa? Nie chodzi mi rzecz jasna o datę, ale miesiąc chociaż? Może tak: przed majem czy po?

 21. Ponury Żniwiarz Says:

  Uwielbiam strasznie, ale to kocham wręcz, jak się ludzie przechwalają jakie to oni mieli cudowne wyniki z egzaminów, a potem wyskoczy jeszcze taki jk i powie, że 87 pkt na 100 to mało.
  Raz: kogo interesuje wasz wynik?
  Dwa: ja też tu mogę napisać, że zdobyłem 112 pkt na 100 możliwych, a w rzeczywistości mogłem mieć 50.
  Ogar, dzieci ;)

 22. Carrie_21 Says:

  Dobrze że zrobili te testy, no ale to już jest chamstwo, że dopiero teraz dowiadujemy się (i nauczyciele też) jak w ogóle te testy będą wyglądać, bo do egzaminów zostało nam jakieś 5 miesięcy. To dobrze, że sa na myślenie, ale głupio, że niektóre odpowiedzi sa jednocześnie na 2 pytania, bo możesz wiedzieć jedną rzecz, drugiej nie - i już tracisz punkt, chyba że dobrze strzelisz.

 23. Samantha Says:

  Ponury, jak zwykle Cię popieram :)
  Teraz sie zacznie licytacja, kto miał więcej i kto jest mądrzejszy, a taka prawda, że i tak tego nie zweryfikujecie, więc po co?

 24. Mateusz Says:

  @jk

  Chwalisz się, czy żalisz?

  @Ponury

  Naprawdę tyle miałem, o ile to aluzja do mnie ;]

  @Carrie_21

  Proponuję - jeśli wybierzesz jedną odpowiedź - uzasadnić dlaczego taką wybrałaś i napisać obok drugą opcję, dlaczego tak pasuje. Taki kontakt ze sprawdzającym test. Ja tak robiłem, jeśli pytania były dwuznaczne.

 25. Carrie_21 Says:

  @Mateusz
  I jak Ci to ocenili?

 26. Mateusz Says:

  @Carrie_21

  Nie mam pojęcia, ale sądząc po wynikach, to przyjmują to jako odpowiedź i zaliczają, bo w tych testach chodzi o to w jaki sposób myślisz i argumentujesz swoją tezę, a jak napiszesz, że są 2 odpowiedzi możliwe: taka i siaka, albo że można pytanie zinterpretować na dwa sposoby: taki i siaki, to np. w części ścisłej oblicz dwie możliwości i tam zaznacz jakoś w ramce “a” i “b” czy coś :D

 27. Ponury Żniwiarz Says:

  Akurat na to nie ma szans, żeby było pozytywnie oceniane. Ta część, w której zaznacza się kwadraciki jest sprawdzana przez komputer, więc jeśli zaznaczasz dwie możliwości, to komputer nie uzna Ci żadnej. Nawet Ci komputer nie uzna, jak kwadracik, chociażby prawidłowy, zamalowany będzie innym kolorem niż czarny - o tym jednak zapewne wiesz.

 28. Mateusz Says:

  @Ponury

  Chodziło mi o pytania otwarte. Robisz jedne obliczenia(sposób), wyjaśniasz dlaczego tak, robisz ramkę i obok drugi sposób dlaczego tak można i wyjaśnienie. W dodatku kartę z kwadracikami sprawdzają też ludzie, bo komputer może się pomylić, a dochodzą do tego odpowiedzi zaznaczone “w kółko” i tam trzeba poprawiać.

  Przy zamkniętych też robiłem dopiski, że głupie pytanie albo nieuściślone :D

 29. Jakub Says:

  @Mateusz na testach próbnych sprawdzają ludzieale już na testach tych ostatecznych sprawdza komputer

 30. Kapoosta25 Says:

  W..? blog pana Rafała a wy o egzach gadacie!!!!!!!!!!>>>>….

  ja p…( ierdykam…)
  ludzie………

 31. Kapoosta25 Says:

  lepiej wejdzcie na malytroglodyta i pogadajcie z G. Domarowslo.

  ( geraldem donatowskim dd )

 32. Kapoosta25 Says:

  - fguiegeitalgttpsyro;auiwt823o75y0yfg-j8ipvt. - Mruknął Rafi i obudził się…

  ppp

 33. Mateusz Says:

  Jak byłem mały to słyszałem takie coś: “kapusta, kapusta, głowa pusta”.

  Dziękuję

 34. Dziobal Says:

  Rozwinąłeś gdzieś (opo/felieton) wizję świata rządzonego przez korporacje?

 35. Necklice Says:

  Miałam zacząć od czegoś innego, ale ta wasza dyskusja o egzaminach trochę mnie zaintrygowała, więc na dobry początek tak:
  Te wasze wielkie i straszne testy gimnazjalne to pikuś! Może nawet nie jesteście świadomi, że maturę też będziecie nową pisać, a nauczyciele w liceach już się nad wami litują.

  A teraz do rzeczy. Czy tylko ja jestem taka przewrażliwiona? A może na serio nikt nie zauważył, że Pan Doskocz popełnił dwie “wtopy”? A może Pan Marek ma nadpobudliwego Worda, który wszystko przeprawia, co też się często zdarza? Tak czy inaczej, Net stał się dziewczyną.
  Cytacik: “spotkania w związku z premierą „Felixa, Nety i Niki” na ekranach”

 36. Ponury Żniwiarz Says:

  No matura “nowa nowa” to już w ogóle będzie masakra, skoro materiał z gimnazjum i materiał z liceum nie będzie realizowany dwukrotnie po 3 lata, tylko rozciągną go na te całe 6 lat. Także ja życzę powodzenia wszystkim tym, którzy ją będą pisać, a płaczą teraz po próbnych gimnazjalnych.
  Pozdrawiam, Zapięciomiesięczny Maturzysta ;)

 37. Mateusz Says:

  Aktualnie jestem w technikum i nowa matura by mnie obejmowała, ale mam zamiar - z racji żenującego poziomu i mojego dobrego wyniku z egzaminów ^^ - przepisać się do liceum, także ta matura mnie nie obejmie, ale pragnę zauważyć, że uczniowie technikum idący starym programem będą pisali maturę obejmującą program nowy. Ciekawe jak to rozwiążą ci z ministerstwa ;]

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).