Wywiad dla gazeta.pl

Na samym początku to był jeden z elementów mojej misji. Żeby dzieciaki czytały. Trzeba było zatem stworzyć taką powieść, żeby młodzi czytelnicy zanurzeni w świecie technologii, gier komputerowych i internetu - takiej szybkiej, łatwej rozrywki - zwrócili na nią uwagę. Przede wszystkim jest bardzo szybka akcja, która jest atrakcyjna, śmieszna, czasami dramatyczna. Mam nadzieję, że niegłupia. Za nią jednocześnie podąża głębszy przekaz, odpowiednio ukryty, żeby nie czuć było jakiegoś natrętnego dydaktyzmu. Myślę, że udało mi się odciągnąć od komputera całkiem sporą grupę, chociaż na chwilę. (więcej w wywiadzie, który przeprowadził ze mną Mateusz Uciński, przeczytacie tutaj…


Udostepnij
Glodne Slonce

4 Responses to “Wywiad dla gazeta.pl”

 1. Justyna Says:

  Lubię wywiady, w których zadający pytania dobrze zna twórczość autora :) Wychodzi z tego ciekawa dyskusja :)

  Swoją drogą, przy rozmowie ile to już lat minęło od pierwszego Felixa, zdałam sobie sprawę, że gdy czytałam 1 tom byłam chyba rok lub dwa starsza od bohaterów. A teraz stuknęło 21 a ja wciąż wyczekuję każdego tomu serii :)

 2. jjjjjjj Says:

  Panie Rafale wiadomo już coś o castingach do filmu “Felix Net i Nika oraz trzecia kuzynka”?

 3. Rafal Kosik Says:

  Castingi nie zaczną się przez najbliższych kilka miesięcy.

 4. Alka Says:

  Ale napisze pan jakieś informacje co gdzie jak ? Było by miło ;)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).