Wszystko jest polityczne

Nowa Fantastyka 07/2013 - okładkaDoskonałym środowiskiem dla domorosłych politykierów okazały się media społecznościowe. Co i rusz trafiamy tam na kogoś, kto patrzy na świat przez polityczne okulary i potrafi zamienić rzeczową dyskusję na dowolny nawet błahy temat w polityczną agitkę. Na szczęście Facebook udostępnia funkcję bana. Można to przetłumaczyć na polski jako „szlaban” lub „zablokowanie”. Ja jednak wolę swojskie określenie „strząsanie gówna z kaloszy”. Ten, kto głośniej krzyczy, nie ma racji. Ten, kto głośniej krzyczy, po prostu głośniej krzyczy. (więcej w lipcowym wydaniu Nowej Fantastyki…)


Udostepnij
Glodne Slonce

3 Responses to “Wszystko jest polityczne”

 1. Mortenka Says:

  Pierwsza!

 2. nosiwoda Says:

  Skunk Anansie.

 3. Says Says:

  Genialny tekst. Gratuluję trafienia w samo sedno.
  Ostatnio niby dużo się mówi o cenzurze, że be, że wolność słowa, że wara nam od naszych zabawek. Prawda, wszystko prawda, kiwałam sobie główką, ale nigdy tak na dobrą sprawę nie pomyślałam o tym, że cenzurujemy sami siebie.
  Jakie to wygodne! Nikt nie musi się martwić niepochlebną opinią ani zatrudniać sztabu speców od “piaru” czy też smutnych panów w garniturach. Świat jest pełen fanatyków, którzy wszystko odpowiednio połączą z zaprzątającą ich umysły “jedyną słuszną sprawą” i zanim zdążysz się obejrzeć, zakleją ci usta taśmą klejącą i wywiozą do lasu. A to wszystko gratis, dla dobra państwa/obywateli/tolerancji preferencji seksualnych waleni błękitnych/tegorocznych zbiorów ziemniaków w Nowej Wiosce (niepotrzebne skreślić, chyba że prawidłowe są wszystkie odpowiedzi).
  Zamykamy się w błędnym kole “poprawności politycznej” i niedługo nie będziemy mieli z niego wyjścia. Ministerstwo Prawdy już wyciąga rączki po podatki…
  Pozdrawiam i dziękuję za tak mocny, dający do myślenia tekst.
  S.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).