Trouble with turban

Turban


Udostepnij
Glodne Slonce

31 Responses to “Trouble with turban”

 1. DeathDay98 Says:

  Widzę, że nikt nie komentuje. Pewnie wszyscy w szkołach siedzą ;] Albo dopiero co idą. Ja tam mam dzisiaj na 8:50 bo nie ma nauczycielki od polskiego. W dodatku do szkoły mam 200 metrów ;]

  Rysunek (jak zwykle) genialny ;]

 2. Martyna Says:

  Świetne ;)

 3. tesska Says:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8577722,Mohammed___najpopularniejsze_imie_meskie_chlopcow.html

 4. Rafal Kosik Says:

  Niedawna afera na Okęciu akurat dotyczyła sikha, a nie muzułmanina. Mogę sobie jednak wyobrazić, że idąc drogą jednostronnej tolerancji wobec innych kultur, w następnej kolejności będziemy musieli pozbyć się z lotnisk np. psów do wykrywania narkotyków.

  Żartowałem jakiś czas temu z modlitewnym sztyletem w zupełnie innym kontekście. Może zmyślam, ale zdaje mi się, że sikh nie rozstaje się z jakimś supernożem, który jest dla niego równie ważny jak turban. Ciekawe jak ten problem jest rozwiązywany na światowych lotniskach?

 5. Carrie_21 Says:

  Dobre:D

 6. Cokolweik Says:

  Great!!!

 7. Olka Says:

  Tylko jedno ma do powiedzenia: ha ha ha ha ^^

 8. Rafal Kosik Says:

  Boję się, że dojdzie do sytuacji, w której strażnik nie skontroluje kogoś podejrzanego w obawie przed absurdalnym oskarżeniem o nietolerancję. Ja na dowolnym lotnisku muszę nawet buty zdejmować.

 9. łosiek! Says:

  Te turbany to trudna sytuacja, bo teraz może to zostać wykorzystane w złych celach. Nie krytykuję mniejszości rasowych, ale bezpieczeństwo
  przede wszystkim.

 10. Samantha Says:

  No, zdejmowanie butów to naprawdę jest wkurzające ;/
  A ostatnio jednej pani na lotnisku zabrali grzebień z torebki, bo miał dwa metalowe ząbki. Czaicie? =O

 11. Samantha Says:

  Nie wyobrażam sobie na przykład jakiejś zachustowanej muzułmanki, której strażnik każe zdjąć chusty, a ona mówi, że nie może.
  To przecież musi być jakoś rozwiązane!!!

 12. Jakub Says:

  ha ha świetne :) @DeathDay98 ja mam 100 m do szkoły liczyłem :)

 13. Rafal Kosik Says:

  @Samantha: jest coś takiego jak pokój do rewizji osobistej. Być może na Okęciu popełnili błąd, że tego pana tam nie zaprosili, skoro zdjęcie turbanu to dla niego problem. Ale jeśli proponowali, a on i tak nie chciał, to już nic go nie usprawiedliwia.

 14. Martyna Says:

  Przepraszam, że nie na temat, Panie Rafale a może by tak coś na temat książki co???Prosimy.

 15. Arvena Says:

  panie Rafale, prawda z tym nożem. dorośli mężczyźni Sikhowie noszą rytualne noże przy sobie zawsze, nie rozstają się z nimi. Wiem, bo miałam Sikha w klasie, ale nie nosił noża xD tak samo mają inne zasady, na przykład dzieci muszą mieć długie włosy do któregoś tam roku życia… Także trochę wymagająco mają, ale ich wiara jest naprawdę ciekawa. Jako jedyna na świecie (licząc religie większe, nie jakieś małe sekciki) zakłada, że Bóg jest jeden dla wszystkich religii tylko nazywany inaczej, i każdy człowiek, niezależnie jakim imieniem się do niego modli, będzie zbawiony. To jest dopiero tolerancja.

 16. Rafal Kosik Says:

  Toteż ja do sikhów nic nie mam. Sytuacja na lotnisku wyszła tylko nieciekawa, bo ten konkretny pan nie potrafił się dogadać ze strażnikami (albo oni z nim). Z dwojga złego wolę, żeby czyjeś uczucia religijne zostały urażone, niż żeby na pokładzie okazało się, że pan ma w turbanie pół kilo trotylu.

 17. DeathDay98 Says:

  @Jakub: zazwyczaj jest tak, że im bliżej się mieszka do szkoły/pracy/etc. tym większe jest prawdopodobieństwo, że się spóźnimy ;] Dlatego mam wytyczne, że nieważne jak szybko mogę do szkoły dojść, i tak muszę wychodzić za kwadrans ósma :/ A wtedy się nudzić w oczekiwaniu na lekcję (najczęściej) polskiego :/

  PS. Trzeba jednakowoż wynajdywać w tym dobre strony. Zaiste, jeśli się nie ma pracy domowej, można spisać od kolegi, bądź koleżanki (rzadko kiedy kolega ma tę pracę) ;]

 18. Samantha Says:

  GeathDay98 - sama prawda xD

 19. Jakub Says:

  @DeathDay98 ja też zawsze za 15 wychodze np: 8 ide 7.45, 9.50 ide 9.35

 20. Gloria Knipszyc/Laura.Julka(dla znajomych) Says:

  Hah. Jak mam np na 8:00 To wychodzę 8:05 (lub później) …. I zawsze (ok, nie zawsze) się spóźniam … A bliziutko szkoły mieszkam :P

 21. Jakub Says:

  zawsze u mnie u mnie i tak wchodzimy do klasy 10 minut po czasie o nauczyciele ze sobą gadają lub szukają dziennika

 22. Martyna Says:

  Pan to naprawde na taką czerwień zmienił czy mi się coś psuje???

 23. tesska Says:

  Martyno, Halloween?

 24. Gloria Knipszyc/Laura.Julka(dla znajomych) Says:

  Mi sięę seerio podobają te kolorki. Tak samo na początku pomyślałam jak ty Martyna :P:P

 25. Martyna Says:

  Aaaa faktycznie ;) Tylko na początku taki (przepraszam za słowo) oczojebny mi się wydawał teraz jak się trochę przyzwyczaiłam jest lepiej.

 26. Tekla Says:

  Hehe świetne ;]

  Ps: Jeżeli 2 i 9 nie równa sie 11 to ja chyba upadłam na głowe

 27. jurek.10 Says:

  dobre naprawde :)

 28. nika2000000000 Says:

  mocne, a ostrożność nie ma nic wspólnego z brakiem tolerancji. Bo przez taką ” tolerancję ” ginąć mogą niewinni (albo i winni) ludzie.

 29. Niewidomy Says:

  “pół kilo trotylu” =D A potem BOOM. ( W Anty-Spam miałem 0+0 xD )

 30. Karolina;) Says:

  To że nie można mieć w samolocie płynów powyrzej 100ml. Tak mi zabrali 2 kremy;(

 31. Kapoosta25 Says:

  Hahaha dobree ! dobre! ale się uśmiałem, naprawde DOBREE!

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).