Świat przyszłości to świat bez prywatności

Rosnąca egalitarność mediów z jednej strony daje każdemu możliwość wypowiedzi przed szeroką publiką, z drugiej strony, jak pokazuje praktyka, najbardziej aktywni wcale nie reprezentują sobą wielkiej mądrości. Można wręcz wysnuć teorię, że im głośniej ktoś wykrzykuje swoje poglądy, tym mniej ma racji. (więcej na booklips.pl…)


Udostepnij
Glodne Slonce

2 Responses to “Świat przyszłości to świat bez prywatności”

 1. Zaczytane Jeże Says:

  Zgadzam się całkowicie i równie mocno boję się tej wizji przyszłości -brak życia prywatnego wydaje się niedopuszczalnym naruszeniem intymności, a jednak dzieje się tak teraz… co będzie się działo kiedyś?
  Ważny temat
  Zapraszam na recenzje równie wartościowych książek
  http://zaczytanejeze.blogspot.com/

 2. paul z Says:

  Książka dociera do mnie nieco okrężnymi drogami, ale już bardzo się na nią cieszę.
  Jak bardzo kierują nami małpie instynkty, widać w każdą niedzielę, gdy stada ludzi gnają do świątyń, by podlizać się imitacji samca alfy (małpi Bóg może być wszechmogący, bo dla niej „wszech” to bardzo mało. Dopiero ludzki mózg psuje zabawę logiką). Więc nic dziwnego, że dziki wrzask, wypchany kluczowymi bodźcami, to najskuteczniejszy sposób manipulacji.
  Po co mieć rację? Racja jest skomplikowana i trudna, a ja chcę sięgnąć głębi mózgu, która i tak by jej nie zrozumiała. Chcę, by zdominowały człowieka silne, prymitywne popędy, wiedza, z którą się urodził, prawdy, które powstały dla innego, nieludzkiego świata, w czasach, gdy szare komórki, które mogłyby je zakwestionować, jeszcze nie zostały wynalezione. Aby masy były mi posłuszne, muszę to uczynić, niezależnie od tego, czy pragnę ich dobra czy szkody. Tak to działa, i tyle.
  Polityka jest prosta: Samcu alfo, wiedź nas do bananów (Bóg, władze, symbole, ideologie, pokrywają się w tej roli). Dużo bananów, alfa dobry, mało bananów, alfa zły. Obcy w terytorium, mniej bananów, znaczy, obcy banany zżerają, trzeba wygnać, zabić. Alfa prowadzi do boju, alfa dobry, alfa nie prowadzi, alfa zły, słaby, trzeba nowego, silnego. I tak dalej.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).