Superpaczka powraca w wielkim stylu!!!

Felix Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy - okładkaSą takie serie, które czyta się latami, są takie, które towarzyszą nam przez kilkanaście lat życia i co najlepsze nigdy się nie nudzą! Właśnie tak jest z Felixem, Netem i Niką polską serią o polskich nastolatka autorstwa Rafała Kosika. (więcej na Epic Books…)


Udostepnij
Glodne Slonce

18 Responses to “Superpaczka powraca w wielkim stylu!!!”

 1. Arawis Says:

  Nieopatrznie przeczytalam kilka pierwszych stron. Zanim się wciągnęłam na dobre, zamknęłam książkę i odłożyłam na półkę. Musi czekać, aż będę miała trochę wolnego ;P Ale zaczyna się ciekawie

 2. Fan anonim Says:

  Mnie się ta książka bardzo podobała i według mnie, była chyba najzabawniejszą częścią serii.

 3. NikaDoma Says:

  “Siódma Kuzynka”? To jakieś dodatkowe opowiadanie, czy miało być “Trzecia Kuzynka”?

 4. Mortenka Says:

  Panie Kosik, o jaką Siódmą Kuzynkę chodzi? Nie znam…

 5. juliaaaaaaa Says:

  Mam pytanie, czy wiadomo już coś na temat filmu Trzecia Kuzynka? Czy będziecie go kręcić, będą jakieś castingi? Jeżeli tak to kiedy coś będzie wiadomo?

 6. Rafal Kosik Says:

  Siódma kuzynka? Też nie znam, ale popytam na mieście.

  Nie no, chodzi o siódmy tom, czyli „Trzecią Kuzynkę”. Ktoś uczynił zbytni skrót myślowy.

 7. Zofifi Says:

  Panie Kosik.
  Świetne wyczucie. Akurat teraz, w tym roku będę pisać egzaminy gimnazjalne.
  Mam nadzieję że nie zamierza pan skończyć serii? A jeśli FNiN będą trwać to jestem straszliwie ciekawa jak przeniesie ich pan do liceum.
  Czekam niecierpliwie.

  Czytelniczka.

 8. gosia Says:

  Wykryłam mały błąd (chyba), na tyle okładki SCH jest […] i co skrywa tajemnica Czerwonej Hańczy[…] może tak miało być, bo w sumie tajemnica to taki synonim do sekretu. Już nie mogę doczekać się kolejnej części, na pewno będzie SUPER!!!

 9. Rafal Kosik Says:

  „Co skrywa sekret” trochę gorzej brzmi. Jednak fakt, że pierwsza wersja tytułu miała zaczynać się od „Tajemnica…”.

 10. Vrael Says:

  Panie Kosik,
  po pierwsze dziekuje za tak świetną książkę, pochłonąłem ją w niecałe 2 dni, świetnie się ją czytało i w końcu doczekałem sie wątku, na któym bardzo mi zależało, czyli olimpiadzie informatycznej (czekam jeszcze na olimpaide fizyczną dla felixa i matematyczną dla neta :D). Jednak jako były uczestnik olimpiady informatycznej, musze przyznać, że troszkę nie spodobało mi się, że net nie wiedział, iż ją wygrał, ponieważ ostatni etap wszyscy uczestnicy piszą w jednym miejscu, a wyniki podawane są od razu w ostatni dzień olimpiady, zwycieżca otrzymuje również puchar i jakieś inne nagrody, więc nie było takiej możliwości, aby net nie wiedział, że ją wygrał :). Jest to jednak jedyna rzecz, która odrobinkę przeszkadzała, a zapewne większość czytelników nie zwróci na to większej uwagi, więc książkę śmiało oceniam na 10/10 i nie mogę doczekać się nastepnej części, tym razem z Manfredem :)
  Oczywiście udział w 3 etapie olimpiady upoważnia również do wyboru dowolnego liceum, więc nieważne jakie oceny ma Net, mógłby pójść do tego samego lo, co felix i nika

 11. Piotrek-FNinFan Says:

  Panie Kosik, czy jest w planach 13 część serii ,, Felix, Net i Nika” ?

 12. Ja Says:

  Będzie następna część? Bo fani niepokoją się brakiem zapowiedzi na końcu książki. Tej “Do zobaczenia w następnej części”.

 13. Rafal Kosik Says:

  Tak, będzie. Spoko.

 14. Golem-Golem Says:

  Książka jako taka niezła. Jednak w porównaniu do pozostałych części wybitnej serii FNiN, proszę o wybaczenie ale ledwo ciągnie się daleko w tyle za pozostałymi. To prawda, poprzednie części zawiesiły poprzeczkę wysoko, nawet bardzo wysoko, miałem jednak nadzieję, że da się skoczyć jeszcze wyżej, a ta część niestety nie trzyma “nawet” poziomu poprzednich. Bardzo ciężko mi to pisać, ale robię to z nadzieją, że 13 część będzie dorównywała jakością pierwszej jedenastce.
  Pozdrawiam,
  fan serii.

 15. Martyna N. Says:

  @ Vrael
  Oooo, a kobiety to już się nie liczą? Dla Niki koniecznie trzeba zorganizować olimpiadę moralności.

 16. Icebreaker Says:

  mi się bardzo podobała ta książka i następnej już się nie mogę doczekać.

 17. laura Says:

  @Golem-Golem
  Mocne słowa! Ja jednak osobiście się z nimi nie zgadzam. Ostatnia część, “Świat Zero” był niesamowicie poważny, działo się dużo rzeczy związanych z science-fiction co sprawiało, że ja, zwykły laik nieznający się, ale co gorsza niezainteresowany sprawą musiał przeskakiwać dość duże fragment książki żeby nad nią nie zasnąć. Po przeczytaniu”ŚZ” myślałam, że nie będzie mi się chciało śledzić dalszych przygód “zagipsowanych” i nierealnych przyjaciół. “Czerwona Hańcza” ma za to więcej wątków w których każdy znajdzie coś dla siebie: miłosny, kiedy Felix odkrywa, że ma Nike nie tylko za przyjaciółkę a Net flirtuje z inną, Bulbot i cudowna jak zwykle lekcja fizyki dla ścisłych, wyimaginowane porwanie Zosi dla kryminalistów i działanie psychologi tłumu i cudowny humor, z którego powodu ludzie w tramwaju dziwnie się na mnie patrzyli, kiedy chichotałam do książki. Podsumowują- po ciężkich lekturach w końcu coś miłego. Oczywiście nie wszystko zostało powiedziane, ale bardzo się cieszę, że mglista sprawa trzech trybów mgli się coraz ciekawiej, Helenka wylatuje a Stokrotka w końcu przestaje zachowywać się jak ostatni sierota. Ale mam podobne pytanie jak większość tutaj- co z liceum?…

 18. majchel20 Says:

  Zaiscie, ze watek Zosii Frankowsko-Kaminskiej zostal poruszony :D bo ona is the best :D. Moja ocena wnosi 8/10 bo czasami mozna bylo sie pogubic, bo az tyle watkow. Po za tym duzo bledow jezykowych, interpunkcyjnych i 1 ortograficzny :O

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).