Severance

Severance (Redukcja)Motyw niby prosty. Grupka pracowników firmy zbrojeniowej udaje się na wyjazd integracyjny gdzieś na Bałkany. Niestety, kilka mil przed ośrodkiem, gdzie mieli zostać zakwaterowani, drogę blokuje przewrócone drzewo. W wyniku kłótni managera zespołu z kierowcą autokaru, wszyscy lądują w środku pustkowia z walizkami w dłoniach. Boczną droga docierają do celu, jednak jest aż nadto oczywiste, że nie jest to ten ośrodek, o który chodziło.

Lubię takie horrory. To kolejny przykład na wyższość kina europejskiego (a szczególnie brytyjskiego) nad amerykańskim. Perfekcyjnie dozowany czarny humor w pewnym momencie przeistacza się w wypełzającego z ekranu potwora i pozostawia widza sam na sam z dosadnym przerażeniem. Pierwsza połowa filmu to budowanie klimatu i sympatii do doskonale zagranych bohaterów, druga połowa… o, to już trzeba zobaczyć.

Rzecz jasna nie jest to kino ambitne, ale też nie tylko strawą duchową człowiek żyje. W zalewie tępej, sztampowej rozrywki, Severance jest chlubnym wyjątkiem. Pozwala wczuć się w sytuację bohaterów, kibicować im w walce. Dużym plusem są wiarygodnie skonstruowane postacie, pozbawione wad typowych postaci z horrorów, naiwnie i dobrowolnie idących pod topór.

Polski tytuł Redukcja jak zwykle nie oddaje sensu filmu, ale do tego już zdążyłem się przyzwyczaić.


Udostepnij
Glodne Slonce

3 Responses to “Severance”

  1. cascadebadge Says:

    chętnie bym obejrzał ale nienawidzę horrorów(pierwszy)

  2. Procesor Says:

    To się zdecyduj? Nienawidzisz horrorów, a chętnie byś obejrzał? Gdzie tu sens?

  3. Michasia Says:

    Ja też nie lubię horrorów ale chyba zrobię wyjątek :P

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).