Samochody ekologiczne. Które to?

Jeden z pierwszych i najsłynniejszy jak na razie samochód hybrydowy to Toyota Prius. Powstał na bazie wersji sedan modelu Yaris. Prócz zainstalowania w nim hybrydowego układu napędowego, zmodyfikowano kształt i detale nadwozia. Powstało może niezbyt zgrabne, ale na pewno charakterystyczne auto. Cel był jasny - na pierwszy rzut oka, bez czytania emblematów dla każdego miało być oczywiste, że to samochód hybrydowy. Pomysł okazał się doskonały; sukces modelu był bardziej zasługą speców od marketingu niż inżynierów. Ludzie chcieli bowiem pokazać innym, jak bardzo są „eko”, a mało kto zadawał sobie pytanie, co właściwie to „eko” znaczy. (więcej na next.gazeta.pl…)


Udostepnij
Glodne Slonce

8 Responses to “Samochody ekologiczne. Które to?”

 1. Mateusz Says:

  Kasakasakasakasakasakasa. Tyle w tym temacie :D

 2. Dziobal Says:

  Jak toyota może być kilkadziesiąt tysięcy km do tyłu względem innych samochodów? Przecież one też są z Azji sprowadzane, pewnie nawet tym samym transporterem co Prius.

  No i generalnie true.
  Też noszę te same torby na zakupy :]

 3. Rafal Kosik Says:

  Toyota ma kilkadziesiąt tysięcy km do tyłu względem np. Land Rovera. Oczywiście w przypadku Land Rovera importowanego do Japonii będzie odwrotnie.

 4. Dziobal Says:

  Miałem na myśli inne modele toyoty, tudzież innych skośnookich samochodów, nieważne.

  btw -> ktoś podlinkował u Ciebie na profilu blog, traktujący o globalnym ociepleniu. Chciałem się ostatnio zainteresować tym tematem, bo uświadomiłem sobie własną ignorancję, ale… w internecie znaleźć można tylu “naukowców” przedstawiających swoje niezbite, a jakże, dowody, modele, liczby… I nijak nie mogę tego zweryfikować. Więc chyba się poddam, albo poszukam artykułów w drukowanych gazetach, bo nijak nie mogę zająć stanowiska.

 5. Koziołek Says:

  Dla mnie synonimem samochodu ekologicznego jest mała, śliczna, hybrydowa hondzia. Koniecznie z wkładką w osobie uroczej brunetki.
  Taki zestaw widziałem dzisiaj “na mieście”, tj. w centrum Krakowa :)

  Z harcerskim pozdrowieniem,

  Koziołek

  http://przepraszamzacrossposta.blox.pl

 6. Jane Says:

  Nie mogę się przekonać do Toyoty. Honda zawsze będzie numerem jeden. :)

 7. Rafal Kosik Says:

  Toyota Land Cruiser 100 jest na liście samochodów, które kiedyś chciałbym mieć.

 8. wypozyczalnia samochodow gdansk Says:

  i wlasnie takie auta beda ludzie wynajmowac

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).