Różaniec - zapowiedź

Poniżej przedstawiam krótki fragment mojej nowej powieści o Warszawie. O Warszawie przyszłości, konkretnie. Jak to mi się już od pewnego czasu zdarza, pierwotnie miało to być opowiadanie. Kiedy jednak dotarłem do liczby 150 tys. znaków, czyli górnej objętości przyjętej dla opowiadania, akcja dopiero się rozpędzała, struktura literacka coraz bardziej się gmatwała, a pliki z pomysłami wciąż puchły. Przystąpiłem więc do przepracowania całości tak by powstała powieść. To już inna skala trudności, bo prawdziwa powieść zaczyna się od skromnego pół miliona znaków. Miałem nadzieję, że zdążę z wydaniem Różańca (to tytuł roboczy) na Polcon w Cieszynie. Rzeczywistość zweryfikowała moje plany. Po pierwsze historia zaczęła mi rosnąć i pączkować wątkami pobocznymi w sposób zupełnie niezaplanowany, a po drugie musiałem więcej siły zaangażować w poprawianie scenariusza filmowego, a właściwie w pisanie go od nowa. Tak więc z przykrością musiałem odłożyć prace nad Różańcem do końca roku. Na pocieszenie podrzucam Wam ten oto fragment:

Przeczucie powinno mu podpowiedzieć, że jest już po tamtej stronie. Ale on nie miał przeczuć, jego przodkowie tłumili je od niepamiętnych czasów. Zorientował się, że coś jest nie tak, gdy dwóch osiłków w czarnych lustrzanych maskach anonimizujących zagrodziło mu trasę jego cowieczornego joggingu. Parkowe drzewa zasłaniały światła latarni, prawie na nich wpadł. W pierwszej chwili pomyślał, że to napad, i chyba tylko dlatego zareagował błyskawicznie. Rzucił się w bok, potykając się o krawężnik. Usłyszał elektryczny trzask, a błękitne iskry przeleciały nad jego głową. Podparł się dłonią o trawnik, wyskoczył w górę i pognał przed siebie. Nie krzyczał, nie oglądał się, by nie tracić energii. Po prostu biegł najszybciej, jak mógł. Błękitne iskry przecięły powietrze jeszcze dwukrotnie. Tamci nie mogli strzelać i biec jednocześnie. Odległość rosła. Miał nad nimi przewagę, biegi trenował codziennie. Przeskoczył niskie ogrodzenie klombu, zdeptał róże i skręcił w stronę bramy od Alei Ujazdowskich. Zaryzykował i obejrzał się. Tamci nie nadążali, byli dobre piętnaście metrów za nim. Jeśli dobiegnie do bramy… tam będą jacyś ludzie, będą kamery, dużo kamer. Wypadł na brukowaną alejkę i w kilka sekund pokonał dystans dzielący go od wybawienia.
Dokładnie na wprost bramy zatrzymała się czarna furgonetka marki Nysa. Z sykiem sprężonego powietrza drzwi z napisem „EL” w kółku odsunęły się do tyłu, a z wnętrza wysypało się czterech mężczyzn w czarnych kombinezonach i maskach. Z przerażeniem na pół sekundy prawie się zatrzymał. Skręcił w lewo i wystartował sprintem, ale tej pół sekundy mu zabrakło. Błękitny błysk zbiegł się z ostrym bólem lewego ramienia. Reszta ładunku rozbiegła się z sykiem po kutym ogrodzeniu. Płatki róż posypały się jak pierze z rozdartej poduszki. Krzyknął i zachwiał się. Bezwładna ręka spowolniła go, ale biegł dalej.
Ktoś szedł z przeciwka. Dwoje ludzi. Patrol policji! Otworzył usta, ale nie zdążył krzyknąć. Iskry zatańczyły po chodniku, wzdłuż szczelin w granitowych płytach. Świetlne szpilki dosięgły jego stóp, łydki zwiotczały momentalnie. Zwalił się na ziemię, amortyzując upadek sprawną ręką. Policjanci zwolnili krok i z zaciekawieniem przyglądali się temu z odległości kilkunastu metrów. Uniósł na nich zdziwiony wzrok i zrozumiał - to nie jest napad.
Tupot ciężkich butów załomotał koło jego ucha. Ktoś przygniótł go kolanem do ziemi, ktoś inny wykręcił mu ręce i zapiął na nadgarstkach kajdanki. Podciągnęli go w górę we trzech. Sam nie mógł ustać.
– Obywatel Marek Reweda? – zadudnił zza maski jeden z czarnych i nie czekając na odpowiedź, kontynuował – w imieniu Prezydenta Warszawy zatrzymujemy pana prewencyjnie. Przysługujące panu prawa zostaną odczytane w ciągu dwudziestu czterech godzin, po potwierdzeniu legalności procedury pochwycenia.
Bezradnie wodził wzrokiem od lustrzanej maski do maski. Wiedział już, ale potrzebował jeszcze chwili, by uwierzyć. Przecież za godzinę był umówiony na kolację, przecież jutro to spotkanie, projekt rozgrzebany.
– Jak…? – zdołał wykrztusić. – Przecież ja nie… Ja nic…
Więcej nie mógł powiedzieć. Na jego głowie znalazł się płócienny worek. Poczuł, że go ciągną, a bezwładne nogi trą czubkami butów o chodnik. Ale jak to? Przecież chciał kupić kota, żeby coś żywego plątało się po domu. Już prawie się zdecydował na czarnego, żeby sierści nie było widać na dywanie. Samochód miał umyć, prezent dla Anki kupić na za tydzień. Tyle rzeczy do zrobienia… Więc jak to…?
Zasunęły się za nim drzwi, a Nysa z szelestem elektrycznych silników, bez pośpiechu ruszyła w kierunku Placu Trzech Krzyży. Lakier płynnie zmienił kolor z czarnego na pomarańczowy, a na burcie pojawiła się reklama usług hydraulicznych.


Udostepnij
Glodne Slonce

129 Responses to “Różaniec - zapowiedź”

 1. cascadebadge Says:

  Wow! Nowa powieść!! Coooooool. Znając pana będzie zarąbista!!!!! :D Już nie mogę się doczekać, ale musi pan jeszcze pomyśleć nad pracami na d dalszymi FNiN-ami.

 2. Malwina_gryzelcia Says:

  Ktedy jest Polcon w Cieszynie?

 3. Rafal Kosik Says:

  Felixa nie zaniedbam. A informacje o informacje Polconie są tutaj: http://tricon.info/?lang=pl

 4. Shadowmage Says:

  Czyli premiera najwcześniej w 2011?

 5. Dziebak Says:

  Hah, mogę zapytać skąd tytuł?

 6. Mateusz Says:

  Pisać 2 książki w jednym czasie? Niezły hardkor :D

  Właśnie kończę czytać Kameleona i powiem tyle: mega genialny! Nie myślałem, że to będzie takie super :D

 7. Mack Says:

  No, no, no. Pozostaje czekac na ukonczenie ;)

 8. Anonymous Says:

  Super!!!

 9. Rafal Kosik Says:

  Niestety, premiera najwcześniej w 2011. A zdradzenie pochodzenia tytułu byłoby zbyt daleko idącą sugestią w temacie tematu ksiażki ;)

 10. Stefan Says:

  Mega genialnie super że bedzie kolejna powieść xdd
  i powtarzam ‘Z kąd taki tytuł’

 11. Ponury Żniwiarz Says:

  Ja kilka dni temu skończyłem Marsa. Ona to jest dopiero genialna. Najbardziej podobała mi się ta częśc z roku 2305. ;)

 12. Impreska Says:

  Fragmet bardzo ciekawy :-) Ale jak znam zycie to i tak ksiazki nie przeczytam, bo tak samo jak ,,Marsa'’ w zadnej wyporzyczalni nie znajde :-(
  Ale z innej beczki to moglby pan pomyslec o jakims fragmecie nowego fnin ;-)

 13. Dziebak Says:

  Chwile, bo nie złapałem. Wydana w 2011 oznacza, że nowy FNiN wyjdzie normalnie. Nie będzie Pan miał rozdwojenia jaźni, zajmując się dwoma powieściami jednocześnie :)?

 14. Rafal Kosik Says:

  FNiN wyjdzie normalnie, czyli w listopadzie. Różaniec zaczeka.

 15. Ponury Żniwiarz Says:

  A może jakiś malutki fragmencik? Kawałek tytułu? Mała zapowiedz dotycząca wydarzeń? Cokolwiek…?!

 16. Ponury Żniwiarz Says:

  Yyyy… Oczywiście o FNiN mi chodzi ;)

 17. FNiN_addict Says:

  ?aha! Mam po co żyć do 2011! ;P
  Nie no, przyzwoity fragmencik, nie powiem. Jednak nie wiem, co to będzie, bo ja się już przyzwyczaiłam do Pana książek z ‘innych czasów’.

  FNiN w listopadzie! *tańczy*

 18. net Says:

  Suuuper po pana książkach spodziewam się czegoś genialnego.

 19. Dziebak Says:

  Hah, ja nie umiałbym zostawić jednej rzeczy, a wrócić do niej po taki czasie, no ale okej. Nad czym Pan teraz pracuje? FNiN już, czy jeszcze cóś innego?

 20. Arvena Says:

  wow, tytuł bardzo zaskakujący, nawet się domyślam skąd pochodzi, ale cicho sza.

  kawałek ładny, ale za krótki jak na moje xD a ma pan już wstępny projekt okładki FNiNu? xD

 21. SzymaS Says:

  książka wydaje się być fajna, pomimo tego, że nie lubię fantastyki, ale z chęcią ją przeczytam, jak się pojawi.

 22. SzymaS Says:

  książka wydaje się być fajna, pomimo tego, że nie lubię fantastyki. lecz mimo to chyba ją przeczytam, bo zapowiada się interesująca fabuła.

 23. SzymaS Says:

  książka zapowiada się fajnie, pomimo tego, że nie lubie fantastyki. Lecz chyba ją przeczytam, bo fabuła wygląda na ciekawą.

 24. SzymaS Says:

  sorry, zrobił się jakiś błąd i kilka razy poszedł mój komentarz. :)

 25. Przemek Says:

  No to zrobił mi Pan smaka :P

 26. DeathDay98 Says:

  A tak dla porównania: ile znaków mają FNiN’y? Jestem ciekaw, a liczenie pół miliona znaków (o ile tyle jest) to mało zachęcająca perspektywa… Przy okazji - poszperałem w necie czy nikt nie wrzucał pana książek bezprawnie, itd itp. Z zadowoleniem powiem, że bardzo dobrze pilnuje pan wszystkich powieści. W odłączonym od internetu komputerze? Ile pan zauwarzył ataków na pana komputer? Jest bardzo ciężko czy wręcz przeciwnie? (Proszę mi wybaczyć moją ciekawskość: ten typ tak ma…)

  PS. Znalazłem w książce od polskiego fragment pańskiej książki, kontretnie FNiN TMK. Zresztą w innej było GNL i stąd się tym zainteresowałem. Wiem że jeżeli JA bym umieścił pana fragmenty, szczególnie dłuższe, w swojej książce a później ją wydał to pan miałby prawo się przyczepić. Czy tak samo jest z zatwierdzonymi przez kuratorium etc. książkami do nauki?

 27. Ponury Żniwiarz Says:

  Ja myślę, że nie ma się do czego czepiac, bo to raczej fajne jak fragmenty Twojej książki ukazują się w podręcznikach do języka polskiego ;)

 28. Justyna Says:

  Fragment ciekawy, ale ja dalej nie wyszłam poza FNiN, bo nie mam skąd wziąć Marsa czy Kameleona, a szkoda. Więc tylko czekać na jakiś fragment, tytuł czy okładkę, a na końcu na samą książkę xD

 29. nikka Says:

  ja i tak nie mogę się doczekać FNiN ;)

 30. Dziebak Says:

  Ma Pan pomysły na dwie kolejne części… Hah! I tak Pan nic nie zdradzi, więc nawet nie ma co prosić. Poczekam na jakieś zajawki, które jak by nie patrzeć są głównie wstawiane dla celów marketingowych.

 31. cascadebadge Says:

  Po przeczytaniu Kameleona jestem w stanie zabić kogoś obrażającego polską literaturę szczególnie SF/Fantastykę, to samo się tyczy FNiNów. Poluję na marsa i Verticala

 32. BlackButterfly Says:

  Zaraz… Czy FNiN oraz Trzecia Kuzynka są już w bibliotekach?

 33. Justyna Says:

  BlackButterfly to zależy od biblioteki xD

 34. BlackButterfly Says:

  Znaczy, że tej książki jeszcze długo nie będzie w mojej bibliotece.

 35. Phellem Says:

  Jestem pod wrażeniem. Tekst naprawdę wciąga. Wprost nie mogę się doczekać poznania całości! Życzę powodzenia.

 36. Rafal Kosik Says:

  TMK to prawie milion znaków, Kameleon prawie 900 tysięcy. Dla porównania podobnej wielkości książki drukowane na “dmuchanym” papierze, z większymi marginesami, większą interlinią i rozmiarem fontu, mają o połowę mniej treści.

  Mogę zdradzić początek tytułu następnej części Felixa: “Felix, Net i Nika oraz…”
  ;)

 37. Samantha Says:

  Ale się Pana dowcip trzyma po Pyrkonie :D
  Byłam tam, mam pana autograf xD
  Tak więc, Dziebak, skąd wiesz, że Pan Kosik ma jeszcze pomysły na 2 części? Też byłeś?;>
  Fajnie było, cały ten pomysł konwentu mi się podobał (pierwszy raz byłam) i mam zamiar być za rok. Z niecierpliwością czekam na listopad, a potem na Różaniec. Ciekawe, czy tytuł się utrzyma.

 38. Toror Says:

  FNiN w listopadzie ?
  A liczyłem że będzie w maju :(

 39. Samantha Says:

  Przecież zawsze wychodzi w listopadzie.

 40. Ponury Żniwiarz Says:

  Wiedziałem! Wiedziałem, że jak poproszę o kawałek tytułu to Pan napisze: Felix, Net i Nika oraz…
  Nie lubię Pana :P

 41. Asru Says:

  Osobiście czekam na to bardziej niż na kolejnego felixa.

 42. Gaba Says:

  Jak już .pan napisał począ.tek ty.tułu t.o może pan napisze kiedy b.ędzie “Felix, Net i Nika oraz…” .?

 43. Gaba Says:

  Przepraszam nie przeczytałam pierwszego komentarza

 44. Felix Says:

  Niech Pan wstawi fragment nowego FNiN ;)

 45. Gaba Says:

  # Felix Says:
  March 31st, 2010 at 14:35

  Niech Pan wstawi fragment nowego FNiN ;)

  POPIERAM :)

 46. Paweł Says:

  No wiecie, “niech” do Pana Kosika…

  Może lepiej bardzo prosimy o wstawienie nowego fragmentu FNiN? ;)

 47. Justyna Says:

  A może niech pan Rafał wstawi to co chce i kiedy chce? W końcu jego książka, to i tak jest zawsze full wypas, że w ogóle są przedpremierwoe fragmenty, wyklejka, szybko też dowiadujemy się o tytule i okładce. Moim zdaniem nie należy pana Rafała poganiać :)

 48. Mateusz Says:

  Dopiero teraz zauważyłem u góry napis “Kafał Rosik” :D

 49. Samantha Says:

  Gdzie ten napis?;p

 50. Gaba Says:

  Ja nie zgadzam się ze zwrotem “nech”tylko z wstawianiem fragmentu FNiN

 51. Samantha Says:

  A, nie skomentowałam fragmentu Różańca! Więc jest świetny! Mały fragment, a trzyma napięciu od pierwszego zdania, super! ;)

 52. tesska Says:

  Rafale, pierwszy kwietnia już minął… ;)

 53. Rafal Kosik Says:

  Musiałem jeszcze się obudzić, żeby to zmienić.

 54. tesska Says:

  Faktycznie, to bywa problemem… :D

 55. Gaba Says:

  Panie Kosik, obiecałam że przeczytam,na facebooku i baaaaaardzo mi się podoba!!!

 56. Agness Says:

  Różaniec zapowiada się suuper :) Niby taki krótki ten fragment a potrafi wciągnąć
  Przyłączam się do prośby o fragment FNiN :)

 57. Diuna Says:

  Mam nadzieję, że nowa część FNiN będzie tak świetna jak Trzecia Kuzynka. Pozdrawiam

 58. Zuzanna Says:

  Oczywiście ja także proszę o fragment FNiN

 59. Samantha Says:

  Może tak jako prezent zajączkowy?xDD taki mały choćby fragmencik… :)

 60. Mielecka. Says:

  panie Kosiku, mam pytanie, czy można gdzieś znaleźć, szkice okładek innych części Felixa Neta i Niki, ktore nie sa pokolorowane tak jak ten szkic na blogu Manfreda okladki Orbitalnego Spisku ?
  czekam na odpowiedz.
  Pozdraiwam i Zycze Wesolych Swiat .

 61. net Says:

  Mam pytanie czy z castingu zostaną wybrani tylko odtwórcy felixa,neta i niki czy pozostałych bohaterów ksiażki też.Bo ja już w końcu niewiem.

 62. Rafal Kosik Says:

  Fragmentu jeszcze nie wrzucę, bo nic nie jest zredagowane. Pracuję teraz nad scenariuszem. Szkice okładek gdzieś mam w archiwum. Pomyślę, czy je upubliczniać ;) A co do castingu to poza trzema rolami dziecięcymi w tym filmie będą tylko dziecięcy statyści. Ze scen w szkole zostaje tylko ta z rosiczką.

 63. Arvena Says:

  o! a jak mam więcej niż 15 lat to mogę zagrać rolę niedziecięcą? xD

 64. Rafal Kosik Says:

  No, jest na przykład stary rybak. Charakteryzacja czyni cuda.

 65. Mielecka. Says:

  jakby Pan się zdecydował je upublicznić to byłoby fajnie.
  pozdrawiam i życzę miłej resztki świąt :)

 66. Arvena Says:

  baaaardzo śmieszne panie Kosik. na rybaka się nadaję jak ta lala xD myślałam raczej o kobiecie z makaronem.

 67. Justyna Says:

  Jakiej kobiecie z makaronem?

 68. net Says:

  Czyli ci co nie dostana roli felixa,neta i niki będa statystami ? A zresztą napisał pan ,że z roli w szkole będzie rola TYLKO Z ROŚICZKĄ .Czyli rozumiem przez to ,że inne sceny ze szkoły poza rosiczka nie będzie.

 69. net Says:

  PRZYDA? BY SI? CASTING W GDA?SKU LUB W GDYNI.MOŻE I GDZIEŚ NA POMORZU ? B???AGAM NIECH PAN ZROBI CASTING NA POMORZU. DO WARSZAWY ZA DALEKOO.

 70. Gaba Says:

  Trochę spóźnione… Wesołych świąt!!! A świąteczne życzenia dla pana Kosika:dużych postępów w pisaniu FNiN i nigdy braku wspaniałych pomysłów na(moim zdaniem) najfajniejszych książek na świecie!!!
  :)

 71. Gaba Says:

  Przepraszam za błąd ;)

 72. Rafal Kosik Says:

  Dzięki za życzenia.

  @net: Ja nie robię żadnych castingów. Robi je producent filmu.

 73. net Says:

  A mógł by pan namówić producenta na casting w trójmiescie.

 74. Mielecka. Says:

  a jak wyjdzie Felix, Net i Nika 8, będzie można go zdobyć z Pana autografem ?

 75. Arvena Says:

  jak to Justyna! kobieta z makaronem to największa gwiazda książki! jak możesz jej nie znać!

  chodzi mi o sprzedawczynię makaronu w PRLowskiej Polsce.

  a jak wybieracie aktorów do ról dorosłych? też robicie castingi czy przebieracie w znanych i nieznanych aktorach po studiach?

 76. Rafal Kosik Says:

  Główne role zagrają profesjonalni aktorzy. Epizody, to się zobaczy. No a statystą to może każdy zostać - ich najczęściej się wybiera w ostatniej chwili.

  Aha. Pani z makaronem niestety też wypadła :(

 77. Justyna Says:

  O tą ci chodzi Arvena xD Już kumam.

  Hmm, to ciekawe kogo wcisną do tych ról dorosłych xD Jak będzie rosiczka to będzie i Butler. Kogo obstawiacie? xD

  I ciekawe jak to będzie z Manfredem, bo jego nie wycięli, prawda? Bo jeśli wycięli to ja do kina nie pójdę ;)

 78. Gaba Says:

  Kiedy się dowiemy kto zagra w filmie Felixa,Neta i Nikę??

 79. aktoreczka! Says:

  a w norwegii casting… dla wielkich fanow… . i dobrych aktorow!

 80. Arvena Says:

  co??????!!!!!!!!!!!!!!!!! nie!!! panie Kosik!! to zbrodnia, morderstwo! ludobójstwo!!! jak pan mógł wyciąć tak genialną postać !!!!! obrażam się na pana. foch.

  niech pan gdzieś wciśnie Więckiewicza. zawsze jak na niego patrzę to mi się śmiać chce, on ma taką zabawną twarz i sposób grania xD akuracik się nada na starego rybaka.

  a na babcię Lusię znam jedną aktorkę, bardzo dobra. oczywiście nie pamiętam nazwiska, ale wiem, że jest siwa xD

 81. NICKi Says:

  Powinnam pójść na kasting. Byłabym w sam raz na starego rybaka lub babcię Lusię… ;)

  Szkoda, że nie będzie fragmentu FNiN8. :( A może jednak? Fragmencik? Fragmenciontko? :)

 82. Anonymous Says:

  No co jest? Ten film to na pewno ma byc pełnometrażowy?

 83. Ponury Żniwiarz Says:

  To poprzednie to ja :P

 84. Gaba Says:

  Panie Kosik chciałabym się zapytać jak postępy w pisaniu FNiN8 i czy będzie więcej manfreda?

 85. gothic114 Says:

  Arvena a ty znowu wyskakujesz Swoim Anonymous`em ?

 86. Arvena Says:

  to nie ja, kanalio. nie oskarżaj po pozorach xD to jest pewnie nick który program daje użytkownikowi niewpisującemu imienia. może się zdarzyć że ktoś nie uzupełni, ty kompletny nietolerancie xDD

  a na film nie pójdę, jak nie będzie pani z makaronem. stracicie na mnie 25 złotych, to za karę.

 87. gothic114 Says:

  Nie ty ? … Może … myślałem że się nabijasz.

 88. gothic114 Says:

  Większość postów pisze z laptopa w szkole więc może być problem z moim zintegrowaniem z treściami tematu.

 89. gothic114 Says:

  [size:50] Będzie [/size]

 90. gothic114 Says:

  Nie. nie ma html

 91. gothic114 Says:

  Przepraszam Arvena … :( Mój błąd

 92. Arvena Says:

  ty spamerze!!! dlaczego cię antyspam nie zgarnął to nie wiem. widocznie masz znajomości xD

  laptop w szkole? skąd masz laptopa w szkole? własnego? fajowo.

  właśnie,m integrujesz się ze mną i nie idziesz na film na znak buntu, hmmm? nooo? wszyscy za mną! pokażmy tym scenarzystom, gdzie jest miejsce ludzi wycinających z filmów najważniejsze postaci!!

 93. gothic114 Says:

  Laptop w szkole ? U nas można na lekcji pić, jeść i jak chcesz zapalić (Ja nie palę! Rzuciłem i to bez niccorete) tylko przy paleniu musisz nauczyciela zapytać żeby pozwolił Ci iść do woźnego .

 94. gothic114 Says:

  Ja na film pójdę ;)

 95. Liliana Says:

  Ja też na film pójdę :D I namówię koleżankę, która nienawidzi czytać - dziwna, co? - żeby poszła ze mną. Może jak obejrzy film, to zachęcę ją do przeczytania książki (choć wątpię, by film pomógł, bo zachęcam ją do czytania od 4 lat…). Ale bardziej od filmu nie mogę się doczekać 8 części FNiN! o, właśnie, co do komentarza Gaby o Manfredzie, mi też trochę go brakuje, bardzo rzadko występuje w ostatnich częściach.

 96. Zuzia Says:

  Świetny fragment. Nie mogę doczekać się całości. Czy będzie Pan pisał kolejne części Felixa Neta i Niki?

 97. Ktoś super Says:

  Chyba pana nie zrozumiałam… Będzie tylko JEDNA scena w szkole??? A to dlaczego?

 98. Gaba Says:

  Według nie oficjalnych informacji NIKT nie przeżył w katastrofie samolotu prezydenckiego

 99. Donald Says:

  To już są raczej oficjalne informacje… Masakra…

 100. Felix Says:

  Podobno 3 osoby przeżyły, ale są w ciężkim stanie.

 101. Carrie_21 Says:

  Nie, nie przeżyły. Nie wiem kto

 102. Arvena Says:

  nom, kompletna masakra. Cały czas nie mogę w to uwierzyć…

  właśnie, dzisiaj o 18 jest uroczysta msza żałobna w katedrze polowej wojska polskiego, a później uroczystości żałobne na placu Piłsudskiego. Nakłaniam wszystkich Warszawiaków do uczestnictwa. Ja będę tam z moim hufcem, ale można przyjść po cywilnemu, postać, pomodlić się, pomilczeć.

 103. Gaba Says:

  Co do nieoficjalności informacji którą podałam to wtedy była to nieoficjalna wiadomość

 104. Mielecka. Says:

  czy można w jakiejś księgarni zdobyć FNiN Gang Niewidzialnych Ludzi w starszej wersji ?

 105. gothic114 Says:

  Dowiedziałem się w chwili gdy kończyłem naprawę gaźnika w skuterze :(

 106. Gaba Says:

  [*]

 107. Izabella ;** Says:

  Też dołanczam się do prośby o fragmencik FNiN 8 :)

 108. KE Says:

  Ja jutro ze szkołą idę pod Pałac Prezydencki. W ogóle jakie to symboliczne, że polski prezydent umiera na terenie Rosji… i to niedaleko Katynia… Masakra…

 109. Arvena Says:

  nooo, masakra. jak to mówił biskup jakiśtam na mszy w katedrze polowej wojska polskiego “W Katyńskim lesie jest otwarta specjalna furtka do nieba, drzwi do Ojca.”

  dlatego oddajmy cześć ofiarom, hołd ojczyźnie. jeśli ktoś jest harcerzem, to zapraszamy na służbę przy pałacu prezydenckim. Jeśli nie, to w imieniu Związku Harcerstwa Polskiego pod pałac, by oddać hołd prezydentowi, którego trumna została dzisiaj tam przywieziona. Jeśli nie mieszkacie w Warszawie to stańcie na kilka chwil w zabieganym życiu i pomyślcie o tych, którzy polegli w służbie ojczyźnie.

 110. Rafal Kosik Says:

  @Mielecka: Gdzieś może jeszcze leży, ale nie wiem gdzie. W małych księgarniach prędzej.

 111. Justyna Says:

  A ja proponuję szukać na allegro xD na pewno będzie starsza wersja. Ja ją mam, ale nie sprzedam xD

 112. gothic114 Says:

  Justyna: Już niedługo starsza wersja będzie “białym krukiem” światowej literatury młodzieżowej :)

 113. Samantha Says:

  Jedna scena w szkole?!?!?!? ;( No ale w sumie, gdyby nakręcić całą ksiązkę, to 1) aktorzy by padli 2) film trwałby z 10 godzin.
  Z czegoś trzeba zrezygnować…

 114. katakumby Says:

  ooo, zapowiada sie bardzo ciekawie ;) nie moge sie doczekać
  jak to? zostaje tylko scena z rosiczkę? a oceny? a koniec roku? gdzie to wszystko?

 115. zuzia Says:

  A czym się różni stara wersja Gangu od nowej? Bo starą czytałam kiedyś u koleżanki a nową sobie niedawno kupiłam…

 116. Rafal Kosik Says:

  Różni się okładką, ponowną redakcją (poprawione są zauważone błędy i doszlifowany język) i ponownym składem. Fabularnie nie ma różnic, bo takie było założenie.

  Prawie każde nowe wydanie FNiN zawiera kilka drobnych poprawek, nawet w związku z tym, że język powoli, ale jednak ewoluuje. To temat na osobny artykuł.

 117. Mielecka. Says:

  dziękuję :) poszukam w małych księgarniach. Pozdrawiam.

 118. Miktor Says:

  Czy moze ktoś wie co znaczy ten znak Mortena bo mnie to mega ciekawi, a w siódmej części to on porwał ten obraz czy sie żle domyśliłem?

 119. Miktor Says:

  O czym jest ten MArs?

 120. pati Says:

  O Marsie ;DD

 121. Jaden Kast Says:

  Czy prace nad “Różańcem” nadal są wstrzymane do końca roku?

 122. Kirley Says:

  Brak mi słów. to jest super!

 123. CallahanKathie Says:

  When you are in not good state and have got no cash to move out from that point, you will have to take the mortgage loans. Just because that should aid you unquestionably. I get financial loan every single year and feel myself fine just because of this.

 124. pisarz Says:

  Super się czyta.

 125. aol hack Says:

  Hello there, simply turned into aware of your blog thru Google, and found that it is really informative. I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. A lot of other folks will be benefited from your writing. Cheers!

 126. fanNeta Says:

  Możemy liczyć na jakieś nowe informacje odnośnie książki?

 127. FanOskar Says:

  Czy różaniec już wyszedł?

 128. Rafal Kosik Says:

  Po siedmiu latach nadszedł ten moment, w którym zew literatury stał się na tyle głośny, że nie mogłem go dłużej ignorować. Właśnie wracam do pisania „Różańca”.

 129. Leon Pomorski Says:

  Gratuluję. Czekam na tę książkę już siódmy rok, także cieszę się, że jednak dojdzie do skutku. Dawno nie widać było żadnej dorosłej literatury z Pańskiej strony, tym bardziej jestem pocieszony.

  Podobnie jak u Jacka Piekary, gdzie w czwartym tomie cyklu inkwizytorskiego znajdujemy informację, że kolejna część pojawi się w IV kwartale 2007 roku.
  Fani nadal czekają. :)

  Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnej pracy ;)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).