Recenzja Obywatela na Katedrze

Obywatel, który się zawiesiłZachwalać prozy Rafała Kosika nie zamierzam. Doskonale radzi sobie ona i bez mojej pomocy. Wystarczy zerknąć na szereg nagród przyznanych autorowi w ciągu ostatnich lat. Tak, wiem. Trudno o bardziej kontrowersyjny miernik wielkości pisarza, ale lepszy taki niż żaden. Nie sądzę, aby spece z Powergraphu zgłębili tajniki marketingu idealnego i tym samym przekonali wszystkich i każdego z osobna, jakim to Kosik wielkim pisarzem jest, gdyby nie dysponował on talentem. Owszem, reklama może zdziałać cuda, ale bez literackiej smykałki, Kosik nie miałby czego szukać w pisarskim show-biznesie. (więcej na katedra.nast.pl…)


Udostepnij
Glodne Slonce

10 Responses to “Recenzja Obywatela na Katedrze”

 1. y Says:

  Dostał Pan kiedyś jakąś negatywną recenzję?

 2. Rafal Kosik Says:

  Zdarzyło się. Na szczęście w żadnym przypadku nie było tak, żeby negatywne przeważały. Zresztą skrajne recenzje, zarówno te zjeźdżające książkę, jak i te polegające na bezkrytycznym wazeliniarstwie, nie są warte uwagi.

 3. Gosia21 Says:

  Za takie dobre książki powinne być same dobre recenzje.

 4. BERYL Says:

  W pzypadku zbiorów opowiadań mam mieszane uczucia. Najgorzej jest w przypadkach antologi typu groch z kapustą zarówno jednego autora jak i wielu autorów. Efekt zawsze jest ten sam jedne opowiadania sie podobaja inne nie, przez co generalnie wrażenie jest średnie czyli nie jest sie do konca zadowolonym ale też nie do końca zawiedzionym, lub jest się zadowolonym i zawiedzonym jednoczesnie, a to niemiłe uczucie. Przy czym zdarza się że żadne opowiadania nie trafia w nasz gust, a nie trafił mi sie taki zbiór którewgo wszystkie opowiadania się podobają.
  Znacznie lepeij jest w przypadku antoligi opiwadń o jednym bochaterze (np. Kroniki Jakuba Wędrowycza, Opwieści o Pilocie Pirxie, Wilczy Legion) albo umieszczonych w tym samym uniwerusm i zbizonych w czasie (Opwieści z Dzikich Pół, Czarna Bandera), wtedy ma sie wrażenie czytania zbioru jako całości a nie jako zlepka tekstów.

  PS. Nikogo oczywiście nie zniechęcam do “Obuywatela który się zawiesił”. Ota to taka moja dygresja na temat tej kategori literackiej.

 5. I. Says:

  To prawda, że film będzie 2 marca?

 6. Rafal Kosik Says:

  Taki jest plan.

 7. Mateusz Says:

  Ja chcę tylko powiedzieć, że FNiN 9 jest w top 50 książek w Empiku. Dziękuję.

 8. Immora Says:

  Tak przeglądam te recenzje, które tutaj Pan zebrał i nie widzę żadnej dotyczącej Verticalu. Jak to tak? :) Tutaj przykładowo: http://my-fantastic-books.blogspot.com/2011/04/4-vertical-recenzja.html jest fajna :P Wiem, że to autoreklama, ale również reklama dla książki, która jest jedną z moich ulubionych.

 9. KE Says:

  Na kiedy (miesiąc chociaż) przewidziana jest premiera następnej części Felixa?

 10. KE Says:

  Wiem, że tak po publikacji jednej już pytam o drugą, ale to dla mnie ważne, jeśli jednak wydałoby się to Panu nie w porządku, to proszę potraktować to jako komlement.:)
  Życzę Wszystkim wesołych i dobrze przeżytych Świąt Bożego Narodzenia!:)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).