Przyciemnianie dark future

Nowa Fantastyka 01/2014 - okładkaJednym z moich bardziej zaskakujących spostrzeżeń ostatnich lat jest to, że większość ludzi kompletnie nie interesuje się przyszłością wykraczającą poza horyzont wyznaczany przewidywaną długością ich życia. Zupełnie jakby w momencie ich śmierci miał przestać istnieć cały świat. Wydaje się, że wraz z rozwojem nauki i edukacji ludzie powinni być bardziej świadomi, tymczasem wygląda na to, że chłop pańszczyźniany myślał bardziej perspektywicznie. (więcej w styczniowym wydaniu Nowej Fantastyki…)


Udostepnij
Glodne Slonce

13 Responses to “Przyciemnianie dark future”

 1. Trebik Says:

  To ja tak tylko po za tematem http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Pisarz Na końcu jest o Panu.

 2. Mortenka Says:

  Znów pierwsza. O ile kiedyś myślałam, że pisanie pierwszego komentarza jest praktycznie niemożliwe, o tyle teraz zaczynam uważać, że staje się to trochę nudne ;)

 3. Rafal Kosik Says:

  Z powodu Facebooka.

 4. Nora Says:

  Heheheh

 5. julka Says:

  heh wiem że już trochę pana męczę tym pytaniem, ale nie otrzymałam odpowiedzi :) czy wiadomo co z filmem trzecia kuzynka? będzie nagrywany? jak tak to będą castingi do 2-planowych ról? czy główne role będą grać ci sami aktorzy? czy w ogóle jest już coś wiadomo? proszę o odpowiedź :)

 6. Rafal Kosik Says:

  Teraz piszę scenariusz. Na pewno, zanim odbędą się castingi, wrzucę info o tym.

 7. Nora Says:

  A więc jednak! ALE SUPER!!! Tylko mam taką małą prośbę… Czy aktorzy mogliby być odrobinę mniej sztuczni? Felix był w książce trochę bardziej.. Ja wiem? Nieśmiały. Dlatego tak go lubię. Tylko nie myślcie sobie, że jestem czepialska…

 8. Dawid Says:

  Dziękuję za ten felieton, duża zmiana poglądów w stosunku do “Rozjaśniania dark future”. Pesymizm przez Pana przemawia…

 9. Rafal Kosik Says:

  To tylko spojrzenie na sprawę z drugiej strony.

 10. Olimpia Says:

  Panie Rafale, gdzie będą się odbywały castingi? W jakim mieście? I gdzie mniej więcej będzie nagrywany film? Chciałabym zagrac w tym filmie.. Kiedy nastepna częśc FNiN ?

 11. Rafal Kosik Says:

  W sprawie filmu jeszcze nie wiadomo nic konkretnego. Książkę planuję na listopad.

 12. Alka Says:

  Listopad? To strasznie puzno .. Ale trudno poczekam jest na co !

 13. Martyna N. Says:

  Oooooo, ja w ogóle się cieszę, że kolejna część będzie, już prawie w depresję popadła. A co do castingów, to bardzo chciałabym wziąć udział. Fajnie byłoby, gdyby były w Krakowie ;3 ;3 ;3

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).