Promocja filmu - Szczecin

FNiN TMK - spotkania filmowe w SzczecinieKamila zastąpił Maciek Stolarczyk, więc klimaty z felixowych stały się bardziej netowe. Tylko ja nadal byłem ten sam. A tak poważnie, to aktorzy prywatnie nie są tożsami ze swoimi postaciami. Oni potrafią się w nie wcielić. Dobry aktor powinie umieć zagrać wszystko. No, prawie wszystko. W powiedzeniu, że Kinga Preis potrafi zagrać nawet książkę telefoniczną jest jednak pewna doza przesady. Franciszek Pieczka też by nie zagrał czerwonego kapturka.

Na spotkanie w Szczecinie przyszło Was całkiem sporo i chyba byliście najbardziej aktywną publicznością od początku tournee. Pojawiło się też więcej czytelników moich dorosłych książek. Znów rozdałem nagrody, w tym budziki na wodę, choć nadal nie mam pojęcia, jak działają. Początkowo myślałem, że zamiast dzwonić, oblewają poranne ofiary wodą. Ale jednak nie. Po raz kolejny nie miałem czasu, by zwiedzić miasto, bo od razu po spotkaniu musieliśmy pędzić do Gdańska. A drogi są tam raczej słabe.

Stwierdzenie, że po wojnie Szczecin wrócił do macierzy jest poniekąd prawdziwe, gdyż miasto założyli i rozwijali już tysiąc lat temu książęta słowiańscy. Potem jednak miasto przechodziło z rąk do rąk, przez pewien czas będąc nawet lennem Danii. Po wojnie nie było do końca pewne, czy Szczecin znajdzie się w obszarze terytorialnym Polski. Przypomnijmy, że Szczecin został poważnie zniszczony podczas drugiej wojny światowej, a częściowo również po jej zakończeniu, właśnie dlatego, że jego dalsze losy nie były stuprocentowo określone.

Starówkę w sporej części odbudowano niedawno, choć lepsze byłoby chyba określenie, że w jej miejscu zbudowano model w skali 1:1. Podczas odbudowy warszawskiej Starówki (po części z cegieł przywiezionych właśnie ze Szczecina) zastosowano technologie od bidy przypominające te oryginalne. Natomiast w Szczecinie zastosowano technologie współczesne, czyli prefabrykaty, płyty, styropian i tynk natryskiwany, a nawet plastikowe okna. Tak więc Starówka wygląda staro tylko z odległości.

Na koniec jeszcze małe ostrzeżenie odnośnie bazy noclegowej, a raczej jednego jej przykładu. W ho(s)telu Gryf śmierdzi. Ale to śmierdzi tak, jakby nikt tam nie sprzątał od powstania budynku, czyli na oko od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to zagubione stado gołębi wleciało do wnętrza, umarło z głodu i wsiąkło w podłogę. Napis wmurowany w stopień informuje, że jest to „Hotel Gryf”, a zdecydowanie nowszy neon twierdzi, że jest tam „Hostel Gryf”. To „S” w nazwie policja hotelowa albo podobna służba, dodała im za karę właśnie za ten Smród.

FNiN TMK - spotkania filmowe w Szczecinie

Cosplay

FNiN TMK - spotkania filmowe w Szczecinie

FNiN TMK - spotkania filmowe w Szczecinie

FNiN TMK - spotkania filmowe w Szczecinie

FNiN TMK - spotkania filmowe w Szczecinie

FNiN TMK - spotkania filmowe w Szczecinie

Maciek Stolarczyk

FNiN TMK - spotkania filmowe w Szczecinie

Prowadzący Darek Raczycki

Maciek Stolarczyk

A przed wejściem do windy sprawdź, czy za drzwiami znajduje się kabina


Udostepnij
Glodne Slonce

17 Responses to “Promocja filmu - Szczecin”

 1. FNiN_addict Says:

  Całkiem zabawna końcówka artykułu, szkoda tylko, że Pan i Pana żona musieliście to znosić, a to już zabawne nie było. Tak patrzę na godzinę wstawienia i zastanawiam się, czy pan wstanie na dzisiejsze spotkanie. ;)

 2. Nika Clevleen Says:

  Szkoda, że Maćka nie było w ?odzi…

 3. Mateusz Says:

  Czekałem na relację :D

  Moja polonistka była wniebowzięta dedykacją i mówiła, że wiedziała o spotkaniu, tylko nie sądziła, że aż tyle osób z klasy było zainteresowanych(miałem wyrzuty od innych osób, że im nie powiedziałem).

 4. DeathDay98 Says:

  Panie Rafale, dostałem polecenie, żeby dzisiaj upomnieć się o specjalny gift, ale na śmierć zapomniałem :D Co było tym giftem? :P

 5. Nika Clevleen Says:

  Czy ktoś to widział?
  http://besty.pl/1624396

 6. Gosia21 Says:

  A co to ma do spotkania?

 7. Nika Clevleen Says:

  @Gosia21
  Jak przewiniesz trochę w dół, to pod nazwą Codzienna 2 m 3 będzie właśnie Net, tyle, że jako mały chłopiec. Przynajmniej tak mi się zdaje.

 8. Gosia21 Says:

  To on :)

 9. Hember Says:

  U nas w mieście,w Lublinie spotkania nie będzie, a szkoda :(
  Mam nadzieję, że chociaż filmu się doczekamy. Będzie w cinema city w Lublinie, prawda? Ma być i koniec.

 10. Nika Clevleen Says:

  @Gosia21
  No właśnie. :-)

 11. Justyna Says:

  A ja nie wiedziałam, że takie coś u mnie było :( Buuuu….

 12. Goździkowa Says:

  Czy to leci w heliosie w Opolu?

 13. Goździkowa Says:

  Czy to będzie lecieć w heliosie w Opolu?

 14. Rafal Kosik Says:

  Use Google, Luke.

  http://www.helios.pl/17,Opole/Zapowiedzi/

 15. Rafal Kosik Says:

  @DeathDay98: To miał być gift od administratorów fanpage’a filmowego? Ja tym nie administruję, więc nie wiem. Musisz się do nich odezwać.

 16. Justyna Says:

  Jestem zawiedziona, bo na jedynym zdjęciu, gdzie kawałek mnie jest, to tylko kawałek właśnie. To nie fair ;P

  Ale z ogromną chęcią urwałam się z lekcji, by dojechać na spotkanie, więc i tak się cieszę. Ale w jednym miał Pan rację - nijak nie mogę odczytać jednej z dedykacji ;)

 17. DeathDay98 Says:

  @Rafał Kosik: Już rozwiązujemy mój problem z prowadzącymi stronę. Jednak do szczęścia mi brakuje jednego - tutejszej recenzji ze spotkania w Warszawie opatrzonej zdjęciami pani Kasi =]

  PS. Którego te targi książki w Krakowie są? Chodzi mi o ten, gdzie będzie prapremiera książki ;)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).