Prezydent podpisał

Prezydent podpisał


Udostepnij
Glodne Slonce

37 Responses to “Prezydent podpisał”

 1. Orelous Says:

  Pierwszy! ;)

  Ano, tak się układa teraz w polityce - wszystko jest sterowane…

 2. Monthy Says:

  Populizm vs. demokracja - 1:0

 3. Mateusz Says:

  Te parytety są jakieś bezsensu. Przecież liczy się człowiek, jego charakter, to co sobą prezentuje, a nie płeć…

 4. Werrnerr Says:

  Nie dopatrujcie się w tym niczego głębszego. Liczy się dopchnięcie swoich do żłoba. Gdyby PSL przekonało ludzi do parytetów dla posłów ze wsi, to też by przeszły.

 5. Koziołek Says:

  Przepraszam, że ja tak ni z gruchy, ni z pietruchy ;)

  Po prostu chciałem powiedzieć Autorowi, że widziałem go dzisiaj w telewizji z Barcisiem.

  W Wiadomościach: Barciś Senior z potomkiem reklamowali akcję “Cała Polska czyta dzieciom” stojąc - w księgarni - przed regałem zapełnionym od góry do dołu tomami FNiN.

  Aż do żony krzyknąłem (razem oglądaliśmy): kochanie, patrz: cała szafa Kosików, a ty krzyczysz, że trzy jego książki koło łóżka trzymam!

  ;)

 6. kasia Says:

  Werrnerr - a te kobiety to niby od których swoich są? Przecież parytety dotyczą wszystkich partii.

 7. Werrnerr Says:

  Podziały w sejmie nie wynikają tylko z przynależności partyjnej. Zerknij na wyniki głosowań, kiedy nie obowiązuje dyscyplina klubowa. A feministki pojawiają się nie tylko w partiach lewicowych. I o to chodzi w tej ustawie, żeby je wepchnąć wszędzie. Przyznasz, że pomysł z parytetami dla rolników to niezły pomysł. To byłoby podrzucenie kukułczego jaja wszystkim partiom nie-chłopskim.

 8. kasia Says:

  Jakoś nie widzę feministek w niektórych partiach. Typujesz Kempę, Jakubiak czy Sobecką? :)

 9. kasia Says:

  A parytety dla rolników są równie realne jak te dla cyklistów :)

 10. Rafal Kosik Says:

  Kasia, nie widzisz feministek w niektórych partiach? No właśnie o to chodzi w tej ustawie, żeby to zmienić ;) A podziały w sejmie rzeczywiście nie przebiegają tylko po linii partii. Podejrzewam, że w sprawach skrócenia sezonu odłowu szczupaków wędkarze z PiS, PO i SLD zagłosują identycznie.

 11. kasia Says:

  Chodziło mi o to, że filozofia ruchu feministycznego nie znajdzie poparcia w partiach konserwatywnych obyczajowo. Na listach będą kempopodobne babony. Oczywiście, że parytety to wynik nacisków lobby feministycznego, ale to jest trochę tak: jaka partia, takie kobiety. Kazia Szczuka nawet gdyby chciała wystartować do sejmu, nie zrobiłaby tego z list PIS-u ani PSL-u, ani nawet PO.
  A tak na marginesie, myślę, że smutno się żyje, jeśli wszędzie wietrzy się spiski, wszyscy to złodzieje, itp. Nie po drodze mi z takim myśleniem.

 12. Rafal Kosik Says:

  Lech Wałęsa powiedział kiedyś o Kwaśniewskim, że nie ma sensu sprawdzać, czy Kwach był tajnym współpracownikiem, skoro wiadomo powszechnie, że był współpracownikiem jawnym, a takich ustawa nie obejmuje.

  Spisek w sprawie parytetów nie spełnia definicji spisku. To przecież były działania jawne, a sprytny marketing dorobiony do tego definiował każdą krytykę pomysłu jako działanie antykobiecie, co przecież nie jest prawdą. Podobnie jak krytyka pomysłu dodania do każdej partii 35% cyklistów nie będzie krytyką cyklistów, tylko krytyką szkodliwego i niedemokratycznego pomysłu.

 13. Andrzej Says:

  W takim wypadku zapraszam panie również do kopalni i hut.
  Bo do koryta każdy chce, ale robić oczywiście wszystko muszą mężczyźni.
  I nie ‘’kempopodobne babony'’, tylko takie pokrzywione osobniki, na które nie poleci nawet stary żyrandol, jak Szczuka czy inna.

 14. Rafal Kosik Says:

  Akurat tym razem chodziło mi o to, jak niezależnego i samodzielnego prezydenta mamy. Obiecał i podpisał, bo mu partia kazała, choć jako Prezydent RP powinien stać na straży demokracji i konstytucji, więc ustawę odrzucić.

 15. kasia Says:

  To po co na niego głosowałeś?

 16. Rafal Kosik Says:

  Z braku alternatywy. W sumie nie mogę mieć do niego pretensji, bo przed wyborami robił to samo, co teraz. Czyli jest uczciwy. Jakoś tak głupio liczyłem na to, że zerwie smycz, jak już może.

  Pamiętasz prawybory wewnątrzplatformowe? Nie chodziło wtedy o wybranie lepszego kandydata, bo bez dyskusji wygrałby Sikorski. Chodziło o wybranie tego bardziej spolegliwego. Mógłbym nawet zaakceptować prezydenta-cichacza jako narzędzie w rękach odważnych reformatorów, którzy przed wyborami chcą zrobić co trzeba (vide AWS/UW), a potem przepaść z kretesem głosami głupców. No ale wielkiego planu nie widać, jest doraźne łatanie dziur i polityka niewłażenia nikomu na odcisk.

 17. nosiwoda Says:

  “I nie ?’kempopodobne babony’’, tylko takie pokrzywione osobniki, na które nie poleci nawet stary żyrandol, jak Szczuka czy inna.”

  Definicja kobiety - poleci na nią chociaż stary żyrandol. Pięknie, kurwa, pięknie.

 18. kasia Says:

  nosiwodo - jaka prawica, taki savoir vivre. Ja z tym panem nie dyskutuję nigdy, nie zamierzam schodzić do pewnego poziomu. A od kiedy zaproponował mi wizję śmierci mojego dziecka - skreślony nie tylko jako dyskutant, również jako człowiek.

 19. kasia Says:

  Rafał - oczywiście, że nie chodziło o najlepszego, tylko o tego, który będzie miał większe szanse. Jak nasz naród mógłby wybrać kogoś, kto zna największych tego świata nie z gazet, mówi po angielsku z takim akcentem, ma poglądy, niewyparzoną gębę i żonę amerykańską Żydówkę, inteligentniejszą od połowy polityków PO razem wziętych, a do tego ubiera się jak angielski dżentelmen? Trochę realizmu, plis :)

 20. Rafal Kosik Says:

  Szanse pewnie też miał większe, ale nie chodziło mi o szanse, tylko spolegliwość.

 21. Andrzej Says:

  Pani Kasiu, a kiedyż to zaproponowałem wizję śmierci Pani dziecka?
  Sądzę, że to już pewne urojenia albo depresja spowodowana pogodą.
  Niemniej, cieszy mnie ocena mej osoby w Pani oczach. : )
  Dodam, że Pani nie ma szans zejść na mój poziom. Pani jest na ujemnym od samego początku.

  @Nosiwoda: widocznie nie zrozumiałeś, co miałem na myśli.
  Poczytaj wypowiedzi feministek, które dla większości normalnie myślących ludzi są jakimiś bredniami, chociażby zdanie którejś znajomej pani Szczuki: ‘’Kobiety są uprzywilejowane, bo przywilejem jest być zgwałconą.'’. Czy to brzmi normalnie?
  A może brzmią normalnie uwagi Szczuki, że kobiety są w Polsce dyskryminowane, bo są częściej bite i gwałcone od mężczyzn?

  99 % kobiet nie utożsamia się z tymi paniami, i to nie jest wyłącznie moja opinia o żyrandolu.
  Dodam, że używanie wulgaryzmów w dyskusji nie świadczy za dobrze o poziomie intelektualnym.
  Tak czy inaczej, bardzo poprawiliście mi oboje humor. : )

  Panie Autorze: wybór tego Prezydenta to nie był brak alternatywy. O ile pamiętam, w I turze brało udział 16 kandydatów. A czy wybór Jarosława Kaczyńskiego byłby aż taki zły?
  Moim zdaniem nie. Mamy aktualnie jedynowładztwo PO, Prezydent jest marionetką w ich rękach, robi to, co mu każą(słusznie Pan to już wcześniej zauważył). pewna równowaga sił powinna zostać zachowana.
  Od razu powiem, że nie przepadam zbytnio za JK, co by nie było domysłów, ze jestem jakimś fanatykiem.
  Poza tym… ciągle uśmiecham się ,gdy pomyślę, jak wielki szum robiono, gdy ŚP Prezydent Kaczyński walnął jakąś gafę.
  A jedna gafa obecnego Prezydenta jest lepsza niż wszystkie razem wzięte poprzedniego.
  Poza tym, równie dobrze mógł Pan nie iść na wybory.

 22. Mateusz Says:

  Z góry zaznaczam, że nie jestem za PO, ale wolę PO od PiS’u.

  “Mamy aktualnie jedynowładztwo PO, Prezydent jest marionetką w ich rękach, robi to, co mu każą(słusznie Pan to już wcześniej zauważył). pewna równowaga sił powinna zostać zachowana.”

  Ahaaaaaaaaaa, aha, ahaaaaaaaaaaa, a jak Jarek był premierem, a Lech prezydentem, to nie było jedynowładztwo? Nie dość, że władza w jednej partii, to w na dodatek w jednej rodzinie.

 23. Andrzej Says:

  ‘’Ahaaaaaaaaaa, aha, ahaaaaaaaaaaa, a jak Jarek był premierem, a Lech prezydentem, to nie było jedynowładztwo? Nie dość, że władza w jednej partii, to w na dodatek w jednej rodzinie. ‘’

  To jest ulubiony kontrargument zwolenników PO: ‘’A za rządów PiS…'’.
  Czemu sięgasz po argument w stylu ‘’A u Was murzynów biją'’?
  Nie masz swojej głowy, tylko powtarzasz puste frazesy?

  1. Wskaż mi tę część mojej wypowiedzi, w której zaprzeczyłem temu, że rządy Jarka jako premiera, a Lecha jako Prezydenta RP, były jedynowładztwem.

  2. Czy za rządów PiS-u było aż tak źle? Czytając statystyki, to temu złemu PiS-owi sporo rzeczy się udało.
  A ten rząd, mimo, iż ma wszystko w swoich rękach, leci w rozsypkę.

 24. Mateusz Says:

  @Andrzej

  No ale skoro czepiamy się, a raczej ty się czepiasz, że PO ma władzę w jednej partii(jest jeszcze PSL, no ale o tym nikt nie pamięta), to czemu nie weźmiesz pod uwagę, że za rządów PiS’u władza była w jednej rodzinie?

  Wiele rzeczy się “udało”, bo taka po prostu była sytuacja na świecie. PiS nie wykorzystał okazji i tylko może się poszczycić dobrymi tabelkami, bo taka była koniunktura na świecie.

  Nie wiem czy wiesz, ale ludzie chcą mieć po prostu spokój, niech rządzący sobie rządzą, niczego się nie dotykają, a my sobie po prostu będziemy żyć, pracować, zarabiać pieniądze, lecieć na wakacje do (e)giptu. A PiS co? Tu krzyż, tam afera, tu podsłuchy, tam zbrodnia. Ja mam tego dość. Włączając telewizor chcę zobaczyć, że Polacy zdobyli na jakichś zawodach medal, a nie kolejna afera, te same ryje i chamski język. Dlatego też PiS’u powinno nie być.

 25. Andrzej Says:

  Po kolei.

  ‘’No ale skoro czepiamy się, a raczej ty się czepiasz,'’

  Nie, nie czepiam się. To zwykłe stwierdzenia faktu.

  ‘’(jest jeszcze PSL, no ale o tym nikt nie pamięta),'’

  PSL to mikrus przy PO, która ma większość władzy. Pawlak jest tylko marionetką - bo co z tego, że jest wicepremierem?

  ‘’to czemu nie weźmiesz pod uwagę, że za rządów PiS’u władza była w jednej rodzinie? ‘’

  Ale czemu Ty ciągle o tym mówisz? Mówiłem o PO, a Ty wyskakujesz z PiS-em.
  Co to ma do tematu Prezydenta Komorowskiego?

  ‘’Wiele rzeczy się “udało”, bo taka po prostu była sytuacja na świecie. PiS nie wykorzystał okazji i tylko może się poszczycić dobrymi tabelkami, bo taka była koniunktura na świecie.'’

  Powtarzasz się.
  I przy okazji stare schematy. Jeszcze usprawiedliw PO, że im nie idzie, bo jest ‘’kryzys'’.

  ‘’Tu krzyż, tam afera, tu podsłuchy, tam zbrodnia.'’

  Jesteś ewidentnym przykładem zmanipulowania przez media.
  Po pierwsze, sprawa krzyża przed Pałacem celowo została nagłośniona, aby ukryć fakt podniesienia VAT-u o 1 pkt. procentowy.
  Po drugie, nie obchodzi Cię - o ile nie żyjesz jeszcze na garnuszku rodziców - z aferami, że jakiś polityk podżera Ci pieniądze? To gdzie Ty żyjesz?

  ‘’te same ryje i chamski język.'’

  Sposób Twojej wypowiedzi sugeruje, że jesteś gorszy od PiS-u.
  Jaki chamski język? Posłuchaj kiedyś Bartoszewskiego, Niesiołowskiego, czy Palikota. I jaki ‘’chamski'’ język z PiS-u masz przeciw nim? Znowu ‘’ciemny lud'’ czy inną bzdurę Kurskiego? Na jedną obrazę PiS-u mogę wyciągnąć Ci dziesięć obraźliwych wypowiedzi PO.
  Ale to u Was, zwolenników PO, norma, że PiS to ucieleśnienie zła.

  ‘’Dlatego też PiS’u powinno nie być. ‘’

  To zapewne jest największe marzenie całej PO. Albo nie - bo jak PiS się rozleci, to nie będą mieli na kogo zwalać winy.

 26. Mateusz Says:

  “Po kolei.

  ?’No ale skoro czepiamy się, a raczej ty się czepiasz,’’

  Nie, nie czepiam się. To zwykłe stwierdzenia faktu.

  ?’(jest jeszcze PSL, no ale o tym nikt nie pamięta),’’

  PSL to mikrus przy PO, która ma większość władzy. Pawlak jest tylko marionetką - bo co z tego, że jest wicepremierem?

  ?’to czemu nie weźmiesz pod uwagę, że za rządów PiS’u władza była w jednej rodzinie? ?’

  Ale czemu Ty ciągle o tym mówisz? Mówiłem o PO, a Ty wyskakujesz z PiS-em.
  Co to ma do tematu Prezydenta Komorowskiego?

  ?’Wiele rzeczy się “udało”, bo taka po prostu była sytuacja na świecie. PiS nie wykorzystał okazji i tylko może się poszczycić dobrymi tabelkami, bo taka była koniunktura na świecie.’’

  Powtarzasz się.
  I przy okazji stare schematy. Jeszcze usprawiedliw PO, że im nie idzie, bo jest ?’kryzys’’.

  ?’Tu krzyż, tam afera, tu podsłuchy, tam zbrodnia.’’

  Jesteś ewidentnym przykładem zmanipulowania przez media.
  Po pierwsze, sprawa krzyża przed Pałacem celowo została nagłośniona, aby ukryć fakt podniesienia VAT-u o 1 pkt. procentowy.
  Po drugie, nie obchodzi Cię - o ile nie żyjesz jeszcze na garnuszku rodziców - z aferami, że jakiś polityk podżera Ci pieniądze? To gdzie Ty żyjesz?

  ?’te same ryje i chamski język.’’”

  Nie chce mi się odpisywać, bo to będzie bez sensu. Uznaj to jak tam chcesz - pewnie za brak argumentów z mojej strony.

  Natomiast co do Bartoszewskiego(o języku Palikota i Niesiołowskiego już kiedyś dyskutowaliśmy) - ten człowiek walczył o to, żebyś ty, siedząc przed komputerem mógł zarzucać mu jego “chamski” język. Bo skoro za chamstwo uznajemy dosadne powiedzenie prawdy, to przykro mi, ale ktoś tu raczej jest zbyt poprawny “politycznie”.

 27. Andrzej Says:

  ‘ten człowiek walczył o to, żebyś ty, siedząc przed komputerem mógł zarzucać mu jego “chamski” język.’

  Walczył?
  Śmiem kwestionować - jako historyk - wkład prof. Bartoszewskiego w zwycięstwo w II WŚ(w dodatku, gdy był więźniem Auschwitz). Bo chyba o tym mówisz.
  Znacznie wyżej dla mnie byli Mackiewicz czy Nowak-Jeziorański.
  A jak ktoś nazywa mnie ‘’bydłem'’(oczywiście, wypowiedź prof. Bartoszewskiego, gdy określił tak wyborców PiS), to nie uważam, bym miał dziękować za cokolwiek takiemu osobnikowi.
  W pewnym wieku jest się już za mądrym na politykę. Widocznie prof. Bartoszewski jeszcze nie dojrzał do tego.

 28. Mateusz Says:

  Bydło jest bydło. Kto normalny koczuje pod zbitymi deskami zwanymi “Krzyżem”?

 29. Andrzej Says:

  Gdybyś trochę się interesował polityką, wiedziałbyś, że Bartoszewski nie powiedział tego w tym kontekście.
  Sam jesteś bydło.
  Ja nie pozwolę na obrażanie siebie z powodu moich poglądów politycznych, a bynajmniej nie utożsamiam się z tymi osobnikami pod krzyżem i nie życzę sobie oceniania wszystkich zwolenników PiS tą miarą.
  Mogę zapytać, o co walczył prof. Bartoszewski?

 30. Mateusz Says:

  Brał udział w powstaniu warszawskim.
  Jestem bydło, bo? Nie chcę, aby państwem rządził Kościół? Bo chcę, żeby był spokój? Czy jestem bydło, bo nie jestem poprawny politycznie i mam inne poglądy niż Ty? Jaka jest większość zwolenników PiS’u = każdy widzi i tylko według nich Bartoszewski jest zły.

 31. kasia Says:

  “Dlatego też postanowiłem nazwać rzeczy po imieniu i - jak ujął to jeden z przedwojennych satyryków - “przestać uważać bydło za niebydło”.

  Bo nie mogłem już dłużej tolerować ciągłego politycznego kłamstwa. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, kiedy widziałem, jak miejsce Kazimierza Marcinkiewicza, który miał być premierem przez cztery lata, zajmuje Jarosław Kaczyński, który przecież wcześniej zapowiedział stanowczo, że w sytuacji, kiedy jego brat jest prezydentem państwa, oszczędzi Polakom dwóch bliźniaków na najwyższych stanowiskach w Polsce. Nie mogę również dotąd pojąć, dlaczego Kaczyński zdecydował się na wciągnięcie do rządu najbardziej skompromitowanej grupy w historii polskiego parlamentaryzmu - czyli Samoobrony. Kiedy zaś patrzyłem na coraz większy udział tajnych służb i organów wymiaru sprawiedliwości w polityce państwa, przypominały mi się mroczne czasy PRL.”
  Władysław Bartoszewski “Dziennik” 25.10.2007

 32. Andrzej Says:

  ‘’Brał udział w powstaniu warszawskim.'’

  Nie czyni go to bohaterem. Tysiące innych ludzi też brało udział w Powstaniu, które Polsce przyniosło tylko kupę gruzów z Warszawy. Żadna walka o Polskę, tylko o wpływy polityczne. Poczytaj o tym.

  ‘’Jestem bydło, bo?'’

  Bo nazwałeś bydłem mnie.

  ‘’Czy jestem bydło, bo nie jestem poprawny politycznie i mam inne poglądy niż Ty?'’

  To właśnie PiS jest niepoprawny politycznie. ; )

  ‘’tylko według nich Bartoszewski jest zły. ‘’

  Wyobraźmy sobie inną sytuację. Ponoć Jacek Kurski palnął kiedyś(2005r.) ‘’ciemny lud wszystko kupi'’. I do dziś jest to jeden ze sztandarowych przykładów chamstwa PiS-u, wytykany za każdym razem.
  Tymczasem słynny Lech Wałęsa za czasów swojej prezydentury na wykładach w Kongresie USA powiedział, by Amerykanie inwestowali w Polsce ‘’bo na nędzy i głupocie można dużo zarobić'’.
  Oczywiście do dziś mu tego nikt nie wypomina.
  Każda z partii ma swoje klapki na oczach i nie ma tego co ukrywać, drogi Mateuszu. Każdy widzi drzazgę w oczach innych, a w swoich oczach nie widzi belki. I to właśnie reprezentuje PO, bo w przeciwieństwie do tej partii PiS tyle razy nie mówił z jadem i nienawiścią. Nie jestem jednak zwolennikiem plucia na prof. Bartoszewskiego, on odróżnia się od Niesiołowskiego, Palikota, Tuska. Może dlatego, nie wiem.
  Może kiedyś, kiedy rodzice przestaną opłacać Ci wszystko i zaczniesz żyć na swoim, to wtedy może zrozumiesz, o czym mówię.

  Nie jestem zwolennikiem plucia na prof. Bartoszewskiego.

 33. Mateusz Says:

  ?’Brał udział w powstaniu warszawskim.’’

  Nie czyni go to bohaterem. Tysiące innych ludzi też brało udział w Powstaniu, które Polsce przyniosło tylko kupę gruzów z Warszawy. Żadna walka o Polskę, tylko o wpływy polityczne. Poczytaj o tym.

  A ja myślę, że czyni, bo chciał walczyć, a nie olać wszystko, bo po co się stawiać?

  “?’Jestem bydło, bo?’’

  Bo nazwałeś bydłem mnie.”

  Żarty śmieszne.

  Nie podaję przykładu Jacka Kurskiego jako chamstwo PiS’u, co więcej uważam, że Polacy to debile.

  Chamstwem PiS’u jest np. to, że przywłaszczają sobie katastrofę smoleńską, nazywają ją zbrodnią i szukają w tym zamachu. Na dodatek grają sobie na uczuciach ludzi, a Jarek szuka w tym tylko korzyści politycznych.
  Poza tym jak mówi jedno przyslowie “co wolno wojewodzie, to nie tobie - smordzie”. Wałęsa walczył z komunizmem, kiedy Jarek grzał się pod pierzyną u mamy.

 34. Andrzej Says:

  ‘’Wałęsa walczył z komunizmem'’

  Zapytam Ciebie, tak jak pytałem dziesiątki osób przed Tobą.
  Wałęsa sam walczył z komunizmem? Pobiegł do Warszawy i uderzył generała w twarz?
  Poczytaj o tym, kto walczył, potem się wypowiadaj.
  I zastanów się nad tym, czy aby na pewno było to zwycięstwo, a nie zimna kalkulacja. I przeczytaj o czymś takim jak 17 pytań Anny Walentynowicz.

  ‘’A ja myślę, że czyni, bo chciał walczyć, a nie olać wszystko, bo po co się stawiać? ‘’

  Żołnierz dostaje rozkaz - to walczy. Jak odmawia wykonania rozkazu - kula w kark.
  Więc nie podnoś lepiej rękawicy w rozprawach o II WŚ ze mną.
  Poza tym, nie widzę dalej związku walki prof. Bartoszewskiego w Powstaniu, a tym, że żyję. Chyba, że tworzysz nową wersje historii, w której PW było zwycięstwem Polaków.

  ‘’Chamstwem PiS’u jest np. to, że przywłaszczają sobie katastrofę smoleńską, ‘’

  Czyli co? Mówią, że tylko ich ona dotyczy? Wolne żarty.

  ‘’Na dodatek grają sobie na uczuciach ludzi, a Jarek szuka w tym tylko korzyści politycznych.'’

  Nie zauważyłem niczego takiego, zauważyłem za to, że obecny rząd i Prezydent starają się zamieść katastrofę pod dywan, spłycić uczucia z nią związane, a przy okazji usługują Rosjanom, którzy plują nam w twarz.
  I bynajmniej nie jest to zdanie wyłącznie PiS-u, lecz na przykład z PSL-u.

  ‘’szukają w tym zamachu.'’

  Teoria o zamachu jest w tej materii dość prawdopodobna, jednak nie mówię, że prawdziwa.
  A na pewno w 100 % nie jest tak, jak przedstawili to Rosjanie.

  ‘’Polacy to debile.'’

  Mów za siebie.

 35. Andrzej Says:

  ‘’Poza tym jak mówi jedno przyslowie “co wolno wojewodzie, to nie tobie - smordzie”. Wałęsa walczył z komunizmem, kiedy Jarek grzał się pod pierzyną u mamy. ‘’

  Hipokryzja w najczystszej postaci.
  To Wałęsie wolno obrażać obywateli, oszukiwać, okradać, ale Lechowi Kaczyńskiemu nie wolno mieć odwrotnie przypiętych chorągiewek na samochodzie(za co on nawet nie odpowiadał)?
  Lechowi wytykano wszystko, obrażano, wyśmiewano.
  A tymczasem na tle wszystkich Prezydentów Rzeczypospolitej wychodzi on za najlepszego i najczystszego z nich wszystkich.
  Polska chyba musi być skazana na takich błaznów jak Wielki ?owczy RP.

 36. Mateusz Says:

  Czy napisałem, że sam walczył z komunizmem? Tam po tym zdaniu jest jeszcze jedno, które wyjaśnia, że Wałęsa bardziej się przysłużył niż Jarek, który nic nie zrobił, tylko był przydupasem Wałęsy, a teraz się na bohatera robi, a nie jak ty zrozumiałeś - Lech.

  “Więc nie podnoś lepiej rękawicy w rozprawach o II WŚ ze mną.”

  O wybacz, Wszechwiedzący!

  Nie każdy Polak należał do AK, więc nie dostawał rozkazu. Ktoś mógł się zgłosić na ochotnika i walczyć, a ktoś mógł olać i pomyśleć “a niech sobie tam walczą, ja poczekam i będzie ok potem”.

  “Chyba, że tworzysz nową wersje historii, w której PW było zwycięstwem Polaków.”

  “Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą”. Nie musieliśmy wygrać powstania, ważne, że pokazaliśmy, że się nie poddamy i nie będą nam się rządzić.

  “Czyli co? Mówią, że tylko ich ona dotyczy? Wolne żarty.”

  Zachowują się tak, jakby w katastrofie zginęli tylko ludzie od nich. Przykro mi to stwierdzić, ale ostatnio w programie “Młodzież kontra” gościem był Macierewicz i na każde pytanie niewygodne nie odpowiadał, albo zmieniał temat. Uprzedzając - nie, nie tylko o katastrofę.

  PiS domagał się zwolnienia Klicha na podstawie raportu, który według nich był zły, zawierał same błędy i w ogóle był jakąś pomyłką.

  “Nie zauważyłem niczego takiego, zauważyłem za to, że obecny rząd i Prezydent starają się zamieść katastrofę pod dywan, spłycić uczucia z nią związane, a przy okazji usługują Rosjanom, którzy plują nam w twarz.
  I bynajmniej nie jest to zdanie wyłącznie PiS-u, lecz na przykład z PSL-u.”

  Tutaj się nie wypowiem - nie ma sensu.

  “Teoria o zamachu jest w tej materii dość prawdopodobna, jednak nie mówię, że prawdziwa.
  A na pewno w 100 % nie jest tak, jak przedstawili to Rosjanie.”

  Jaka prawdopodobna? Sztuczną mgłę wytworzyli? Przecież każdy normalny człowiek by odleciał na najbliższe lotnisko.

  “Hipokryzja w najczystszej postaci.
  To Wałęsie wolno obrażać obywateli, oszukiwać, okradać, ale Lechowi Kaczyńskiemu nie wolno mieć odwrotnie przypiętych chorągiewek na samochodzie(za co on nawet nie odpowiadał)?
  Lechowi wytykano wszystko, obrażano, wyśmiewano.
  A tymczasem na tle wszystkich Prezydentów Rzeczypospolitej wychodzi on za najlepszego i najczystszego z nich wszystkich.
  Polska chyba musi być skazana na takich błaznów jak Wielki ?owczy RP.”

  Na to, żeby mieć prawa, trzeba sobie zapracować. Na dodatek uważam, że trzeba mówić prawdę prosto w oczy i mówić tak jak jest, a nie tak jak będzie poprawnie. Polacy to idioci i nie zmienimy tego faktu. Większość przed sobą tego nie przyzna, że jest taka sama lub bardzo podobna do reszty. Jesteśmy narodem debili, ot co. I ja się o to nie oburzam.

  Jak na ironię jutro mam kartkówkę z historii z IIwś i właśnie miałem się zacząć do niej uczyć, ale postanowiłem ci odpisać.

 37. Rafal Kosik Says:

  Bartoszewski ma niewyparzony język, co nie jest niczym szczególnym w polityce. Jednak również reprezentuje sobą wysoki poziom wiedzy, elokwencji, moralności, co już w polityce jest raczej ewenementem. Walczył w PW i nie nam teraz po tylu latach oceniać, czy to dobrze, czy źle. Podczas całej okupacji zajmował się raczej działalnością humanitarną i kulturalną. Być może było to więcej warte niż walka z bronią w ręku.

  Jeśli chodzi o katastrofę smoleńską, to już od dawna mam dość słuchania o tej sprawie. Przyczyna dla której temat wciąż jest wałkowany jest prosta - w tym momencie to najmocniejsza karta w rozgrywce politycznej, jaką ma Kaczyński. Chodzi więc o wyjaśnianie a nie o wyjaśnienie. Za katastrofę winę ponosi tak samo obecny rząd jak i poprzedni. Premier J. Kaczyński również niczego nie zrobił, by wymienić ruskie grzmoty na normalne samoloty, ani nie poprawił procedur bezpieczeństwa. Oskarżając obecny rząd, równie dobrze może używać tych argumentów w samokrytyce.

  IMHO wyjaśnieniem przyczyn powinni się zajmować eksperci, a nie stado politycznych prowokatorów z prawa i lewa oraz starych bab, które wiedzą wszystko o przyczynach katastrofy, natomiast nie wiedzą nawet dlaczego samoloty latają.

  Dalej: Wałęsa sam nie obalił komunizmu, ale jego rola w kilku momentach była kluczowa. O Jarku nie można tego powiedzieć. Bardziej sprawie przysłużył się ś.p. Lech. Opluwanie Wałęsy, czy zresztą jakiegokolwiek innego działacza (nie mylić z formalnym członkiem) Solidarności i podobnych organizacji świadczy o małości plującego.

  Prezydent Komorowski nie jest wybitną osobowością (stąd zresztą pomysł na powyższy rysunek), co nie zmienia faktu, że jest demokratycznie wybrany Prezydentem RP i dla samego tego faktu należy mu się szacunek. Tak samo zresztą jak poprzedniemu Prezydentowi.

  A teraz uroczyście zamykam dyskusję w tym wątku.