Prezes i Kreska

Prezes i Kreska „Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat” to najnowsza książka ?ukasza Orbitowskiego. W niczym nie przypomina jednak tego, co Orbitowski publikował dotychczas. Nie jest to horror ani kryminał – to widać już po okładce. Trudniej powiedzieć, czym ta książka jest. Pozornie są to bajki o dwóch kotach (zresztą istniejących naprawdę), czyli rzecz dla dzieci. Takie było założenie… Bajki owszem są, i doskonale nadają się, by czytać je potomkom na dobranoc, ale autor nie poszedł na łatwiznę (chyba nawet by nie potrafił), więc stworzył historie nadbudowane wielowarstwowo uniwersalnymi przemyśleniami. Przez to „Prezesa i Kreskę” można czytać również jako zbiór opowieści filozoficznych, jako obserwację relacji kobiety i mężczyzny, jako zapis nastrojów i emocji. Książka jest zresztą bardzo osobista, bo dedykowana Julkowi, synowi ?ukasza, a ilustracje wykonał jego ojciec.

Piszę o tym na tej stronie, bowiem moim wkładem w powstanie książki jest projekt graficzny całości i typografia wewnątrz. Książka ukaże się w połowie maja nakładem wydawnictwa Powergraph. Premiera będzie miała miejsce na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie.


Udostepnij
Glodne Slonce

9 Responses to “Prezes i Kreska”

 1. medar93 Says:

  hmmm… mam jedno pytanie… do Pana Kosika, rzecz jasna… czy to Pan założył to wydawnictwo? :)

 2. medar93 Says:

  hmmm… i jeszcze drugie…? dlaczego nikt tu nie pisze…??? ;)

 3. Rafal Kosik Says:

  Owszem, to moje wydawnictwo.

 4. bosman_plama Says:

  To ja w temacie napiszę. Na książkowego “Prezesa i Kreskę” czekam z radosnym utęsknieniem. Podoba mi się okładka, cyklowi o paczce dzieciaków nic pod tym względem nie ujmując, dla “PiK” byłaby tak kolorowa okładka cokolwiek niestosowna. A tak jest ładnie i klimatycznie. Ile to będzie kosztować?:)

 5. medar93 Says:

  hmmm… bo wie pan…? razem z grupką paru fanów… hmm… paru? wydrukowaliśmy list do pana… oczywiście treść pan przeczyta sam jak już dotrze… zamierzamy wysłać go do wielu osób w Polsce, każdy sie pod nim podpisze… po czym zamierzaliśmy wysłać go do wydawnictwa Powergraph z prośbą o dostarczenie do Pana… czy to jest możliwe?

 6. medar93 Says:

  i mam prośbę… czy mógłby Pan poprosić kogoś, kto się zajmuje stroną wydawnictwa, żeby umieścili na niej link do forum fanów FNiN? adres w moim nicku :)

 7. Kasia Says:

  33,90 peelenów

 8. Rafal Kosik Says:

  Medar93: To pytanie do Poczty Polskiej ;) Jak już dotrze do wydawnictwa, to trafi w moje ręce.

 9. medar93 Says:

  aha :) nio faktycznie… poczta polska chyba jednak teraz zawiesiła strajk, nie? myśleliśmy nawet czy nie wręczyć jej Panu osobiście na targach w PKiN’ie. znaczy byłbym to ja, bo z fanów którzy to organizują tylko ja i jeszcze jeden mieszkamy w Wawie, a ten drugi nie podał adresu, na który mielibyśmy wysłać list, więc ja… ale problem osoby wręczającej odpada, bo nie zdążymy :) więc musi Pan jeszcze trochę poczekać ;)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).