Premiery wydawnicze kwiecień 2013

Kwietniowe premiery wydawnicze 2012Szczepan Twardoch
Morfeusz

Awanturnicza powieść o człowieku, który urodził się w złych dla siebie czasach i z artysty uzależnionego od morfiny przemienił się w demonicznego, nieodpowiedzialnego dilera niebieskich tabletek, które ponoć pomagały ujrzeć prawdziwy świat. Jak się szybko okazało, tabletki były na co innego, ale popyt zamiast spadać, rósł.

Kwietniowe premiery wydawnicze 2012Wit Szostak
Fuga

Bartłomiej Chochoł wraca do swego domu do starego mieszkania w krakowskiej kamienicy. Zastaje pustkę, kurz, przykryte prześcieradłami meble i kompletnie zdezelowaną łazienkę. Jest oczywiste, że musi wymienić płytki i armaturę. Fuga to trzecia i ostatnia część trylogii glazurniczej krakowskiego filozofa. W pierwszej części towarzyszyliśmy bohaterowi podczas wymiany rur, w drugiej instalowaliśmy z nim umywalkę i sedes. Fuga wieńczy dzieło i uszczelnia odstępy między płytkami.
To rasowa literacka kąpiel z bąbelkami.

Kwietniowe premiery wydawnicze 2012Anna Kańtoch
Afroamerykańskie

Galopująca polityczna poprawność wymusiła na wydawcy zmianę tytułu wydania drugiego oraz modyfikacje w cechach niektórych postaci. I tak na przykład ojciec głównej bohaterki okazuje się być steraną życiem Hinduską.

Kwietniowe premiery wydawnicze 2012Witold Jabłoński
Chłopcy

Jest ich siedmiu: sześciu twardzieli i jeden trochę mniej twardy. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych, a prawo istnieje tylko po to, żeby je łamać. Czyżby wzorcowy gang motocyklowy à la Synowie Anarchii? Nie do końca – bo ilu prawdziwych harleyowców używa różowego lakieru do paznokci?

Kwietniowe premiery wydawnicze 2012Dorota Masłowska
Kochanie, zjadłam nasze koty

W najnowszej powieści Dorota Masłowska dowcipnie i wnikliwie przygląda się zmianom nawyków żywieniowych tzw. klasy średniej, młodym, zamożnym ludziom, którzy nie mają pomysłu na to, co zjeść na obiad, gdy schabowy to już za mało jak na ich ambicje. Znajdziemy tu liczne przepisy kulinarne, z czego na szczególne polecenie zasługują kot-lety, a także kotlopsy, pierogi kocierne, rosół z kocierkami, spaghetti kociognese, kotburgery, kot-dogi, kawa kotpuccino z kocim mleczkiem, łapki w galarecie oraz noski pod beszamelem.

Kwietniowe premiery wydawnicze 2012Zarządzanie – antologia

Oto trzynaście tekstów współczesnych polskich pisarzy - o fakturach, przelewach i debetach. Ale to tylko pozory. Opowiadania zamieszczone w Zarządzaniu nie są łatwe do sklasyfikowania, jak na przykład tekst Balcerowicza Gorąco tutaj, który zaczyna się od awarii kserokopiarki i konieczności wezwania serwisanta, a kończy jak zwykle. Ale też umówmy się, teksty są życiowe i szczere. Nadgodzin w biurze nie bierze się po to, by segregować spinacze.

Kwietniowe premiery wydawnicze 2012Kamil M. Śmiałkowski
Piłsudski łowca bolszewików

Któż inny, jak nie Kamil, mógł się podjąć tak karkołomnego projektu literackiego? Wielu próbowało – polegli w przedbiegach. Powieść została zekranizowana w Hollywood. Niestety, jak to zwykle bywa z popkulturową maszyną zmiany adaptacyjne były głębokie i w efekcie z poruszającego i wysublimowanego dramatu psychologicznego w wersji książkowej otrzymaliśmy filmową rąbankę, jakich wiele. Co gorsza marszałka zastąpiono prezydentem a bolszewików wampirami.

Kwietniowe premiery wydawnicze 2012Jarosław Grzędowicz
Księga wiosennych pokemonów

Grzędowicz dla dzieci. Tego nikt się nie spodziewał. Sam autor przyznaje, że pierwotnie planował napisać zbiór opowiadań łączących grozę z makabreską, ale kierunek w jakim poniosła go wena w opowiadaniu Tęczowa łączka zasiał w nim ziarno wątpliwości. Ostatecznie opowiadanie Pluszowy Gapcio szuka poziomek sprawiło, że koncepcja musiała zostać przepracowana od podstaw.

P.S. Zanim potraktujesz poważnie powyższy wpis, sprawdź datę publikacji.


Udostepnij
Glodne Slonce

16 Responses to “Premiery wydawnicze kwiecień 2013”

 1. Rafal Kosik Says:

  Poprzednie premiery kwietniowe możecie obejrzeć tutaj: http://rafalkosik.com/?s=Premiery+wydawnicze

 2. arv Says:

  HA, Masłowska bardzo udana.

 3. Dominik Says:

  Polecam Trylogię Krakowską Szostaka. Niepowtarzalny jest ten styl i klimat z jego powieści.

 4. Dominik Says:

  A niech to!

 5. Fan anonim Says:

  Coś mi nie pasowało ale przecież różne rzeczy mogą się zdażyć. Wszystko się wyjaśniło kiedy skończyłem czytać.

 6. Wielki Fan Agenta Mamrota Says:

  Pamiętacie „Felix, Net i Nika oraz Surfujący Naziści z Marsa” ?

 7. Felix Says:

  A mi lampeczka ostrzegawcza zapalila sie dopiero przy “Chlopcach” - uświadomilem soebie, ze zostali juz wydani…

  No i jeszcze brak NH…

 8. Kamil Śmiałkowski Says:

  W ramach rewanżu proponuję: “Felix, Net i Nika oraz Kac Wawa” - z wykorzystaniem futurystycznej technologii bohaterowie przenoszą się do własnej przyszłości. Przed jutrzejszym ślubem Neta i Niki troje niegdyś sympatycznych nastolatków rusza w nocną Warszawę. Wieczór kawalerski Nika okazuje się ciągiem żenujących nieporozumień z obsikaniem palmy i Felixem kopulującym z hotelową poduszką na czele, tymczasem Nika w ramach panieńskiego organizuje orgię z szóstką “tancerzy egzotycznych”. Ponoć Jacek Samojłowicz już negocjuje zakup praw do ekranizacji - być może jednak zobaczymy po raz drugi bohaterów sagi Kosika na ekranie.

 9. serpens volucer Says:

  Gah. Piłsudski, Łowca Bolszewików. I prequel. Sobieski, Pogromca Islamistów. Na przyszły rok. A kolejny przyszłoroczny tytuł: FNiN oraz Zielony Ludzik Siedzący Na Patyku Zagłady -

  Do Gimnazjum nr 13 im. Stefana Kuszmińskiego, do klasy 2b, dochodzi dwoje nowych uczniów. Trzymają się na uboczu, z nikim nie rozmawiają, jednak wkrótce zaczynają zadawać się z superpaczką. Okazuje się, że są przedstawicielami sekty, która wierzy w moc pewnego patyka zdolną do zniszczenia świata - patyk zaginął jednak wiele lat temu, a sekta chce go znaleźć i unicestwić. Tymczasem w Warszawie ląduje UFO z kilkoma zielonymi ludzikami na pokładzie, a jeden z nich od razu po wyjściu ze statku siada na jakimś patyku i nic nie jest w stanie go od niego odciągnąć… Czy jest to właśnie legendarny Patyk Zagłady? Czy świat ocaleje? Czy dowiemy się więcej o UFO? I co takiego Gerald powiedział o laptopie Neta na szkolnej dyskotece?

 10. Dziobal Says:

  Dżizs…
  Mistrz! Lepsze niż wszystkie poprzednie razem wzięte :D

  P.S. Zabrakło tylko WDC ;)

 11. tesska Says:

  “Kochanie, zjadłam nasze koty” świat rocka, historia prawdziwa.

 12. Justyna Says:

  Ja od razu weszłam tu z nastawieniem, by sprawdzić, jakie książki w tym roku pan pozmieniał ;)

 13. Fan anonim Says:

  Jestem ciekaw jak sprzedawały by się te książki, gdyby naprawdę je wydać.

 14. nosiwoda Says:

  “Chłopcy” Jabłońskiego świetne.

 15. Ojciec Rydzyk Says:

  Morfeusz najlepszy :D

 16. do Kamil Śmiałkowski Says:

  Hahahahaha mistrz ! :D

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).