PPG – Polska Partia Głupich

Nie oszukujmy się, głupich jest bardzo dużo, być może nawet stanowią większość społeczeństwa. A jednak są dyskryminowani zupełnie jawnie i bez skrępowania w każdej dziedzinie życia. Wciąż nazwanie kogoś „głupim”, „głupcem” czy „głupolem” to inwektywa, a przecież to tylko stwierdzenie faktu. Ludzie głupi powinni przestać wstydzić się swojej głupoty, śmiało o tym rozmawiać i głośno domagać się swoich praw. Właśnie temu ma służyć założona w ostatnich dniach Polska Partia Głupich.

PPG ma promować głupotę w życiu publicznym i dbać o interesy głupich. Atmosfera temu sprzyja, coraz głośniej o problemie dyskryminacji z powodu mitycznego IQ, które dzieli ludzi na lepszych i gorszych. „To niezrozumiałe – uważa Antoni Semkowski, jeden z założycieli PPG. – Badania wykazują, że większość głupich woli, żeby rządzili nimi mądrzy. Naszym celem jest przełamanie tego stereotypu”.

Głupi coraz energiczniej dążą do równych płac z mądrymi i próbują rozbić „szklany sufit”, który blokuje im awans zawodowy. Na stanowiskach kierowniczych, a w szczególności w radach nadzorczych korporacji wciąż brakuje głupich. W wyniku niewytłumaczalnej zmowy mądrych, głupi napotykają w swojej karierze na przeszkody nie do pokonania dla kogoś o niskim ilorazie inteligencji. „To wstyd – mówi prof. Janina Brzozowska z katedry socjologii UZ. – W demokratycznym kraju kompetencje nie powinny w ogóle mieć znaczenia podczas zatrudniania lub awansowania”.

Sytuację ratuje nieco administracja publiczna i spółki z udziałem Skarbu Państwa, gdzie głupich się docenia i chętnie awansuje. W sektorze prywatnym sytuacja wygląda jednak tragicznie. W zaledwie kilku procentach dużych firm prywatnych stanowiska prezesów piastują ludzie głupi. Ta niechęć dziwi, bo z badań wynika, że głupi na stanowiskach kierowniczych nie szkodzą aż tak, jak się powszechnie uważa. Dynamiczny rozwój warszawskiej fabryki Ursus i ekspansja na rynki zagraniczne przeczy tezie, jakoby mądrzy lepiej zarządzali przedsiębiorstwem.

Kolejne kraje wprowadzają przepisy zwiększające liczbę głupich na stanowiskach kierowniczych. W niektórych krajach za zbyt małą liczbę głupich w zarządzie firmie grożą nawet kary finansowe. To samo dotyczy odpowiedzialnych funkcji publicznych, w szczególności kluczowych resortów państwa. Sukces gospodarczy Grecji pokazuje, że warto walczyć z dyskryminacją.

„Głupi mniej zarabiają, mimo że nasz kodeks pracy gwarantuje jednakowe wynagrodzenie za jednakową pracę – zauważa słusznie Antoni Semkowski. – Zarobki głupich są nieraz i o połowę niższe niż mądrych. Rozwiązaniem byłyby urzędowo ustalane płace, jak to miało miejsce w złotych latach przed rokiem ?89”. Niższe płace na tych samych stanowiskach nie dość, że są niesprawiedliwe, to jeszcze powodują, że emerytury głupich będą niższe.

Co gorsza głupi są często zbyt głupi, by ten dysonans w ogóle zauważyć. Zwykle nawet nie rozumieją słów, którymi mądrzy posługują się jak jakimś tajnym kodem. „To już jest przemoc intelektualna – stwierdza dr. Krystyna Ścibakówna z fundacji Pro Dumbo. – Bo czymże różni się użycie słowa reminiscencja od uderzenia kogoś w twarz?”.

PPG wyszło na głupka, rejestrując partię już po terminie zgłaszania list wyborczych. To tylko potwierdza, że taka partia jest potrzebna. „Wierzę głęboko, że w nadchodzących wyborach głupota nas, Polaków, nie zawiedzie – podsumowuje Semkowski. – My jak zwykle obudziliśmy się z ręką w nocniku, z czego jesteśmy dumni. Mamy jednak nadzieję, że mimo pewnych niedociągnięć formalnych nie padniemy po raz kolejny ofiarą dyskryminacji i będziemy mogli uczestniczyć w pracach sejmu i głosowaniach nad najważniejszymi ustawami. Gdyby brakło miejsc w ławach, mamy składane krzesełka”.

Pocieszające jest też to, że w innych partiach również nie brakuje głupków. Jest na kogo głosować. Głupcy, Polska Was potrzebuje! Nie zawiedźcie tym razem, skoro nigdy nie zawodziliście.


Udostepnij
Glodne Slonce

9 Responses to “PPG – Polska Partia Głupich”

 1. Elyon Says:

  Najgorsze jest to, że tacy ludzie coraz częściej dochodzą do władzy. Boję się momentu w którym osiągną większość w sejmie.

 2. Kaczor Says:

  Już osiągli ;)

 3. Mateusz Says:

  @Kaczor

  Osiągnęli.

  Członek PPG?

 4. Samantha Says:

  ja wyjeżdżam do Chorwacji.

 5. Maciej Szumny Says:

  Mateusz jest taki mądry!

 6. Mateusz Says:

  @Maciej Szumny

  Terz tak uwarzam.

 7. Andrzej Says:

  @Samantha: a co nas to interesóje?

 8. Hankes Says:

  Dla mnie za bardzo hard sf…

 9. Kaczor Says:

  Nu wim. Tylko tak napisłem.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).