Kameleon

kameleon_front_300.jpg Na planetę Ruthar Larcke przybywa z misją ratunkową USS „Ronald Reagan”. Czterysta trzynaście lat wcześniej zaginął tu statek poszukujący planet do terraformowania. Załoga misji odkrywa kolejne zagadki: skąd na planecie odległej o sto dwadzieścia lat świetlnych od Ziemi kilkumilionowa ludzka społeczność? Czy jeden z członków załogi zaraził się obcą formą życia? I czy ich misja jest rzeczywiście misją ratunkową?
Wojna, rewolucja, zakulisowe intrygi, niespełniona miłość. Sensacyjna akcja Kameleona nie przeszkadza w stawianiu ważnych pytań. Czy zabijanie leży w naturze człowieka? Czy istnieje granica poznania? Co jest istotą wiary? Pasjonująca wielowątkowa opowieść, pełna zagadek, tajemnic i zwrotów akcji pozostanie w czytelniku na długo.

Powieść otrzymała nagrodę im. im. Janusza A. Zajdla za rok 2008, nagrodę Sfinks w kategorii Polska Powieść Roku, wygrała plebiscyt Najlepsza książka fantastyczna polskiego autora, oraz została nominowana do Nagrody Literackiej imienia Jerzego Żuławskiego.

Książka została wydana nakładem wydawnictwa Powergraph.