Polcon 2013

Już za niecały tydzień w Warszawie rozpoczyna się Polcon, najważniejszy konwent fantastyki w Polsce. Będę jego gościem, a dodatkowo Powergraph będzie gościem honorowym. Moje spotkanie autorskie odbędzie się w piątek (30 sierpnia) o godzinie osiemnastej. Oprócz tego spotkania organizatorzy przewidzieli kilka punktów programu w sposób pośredni związanych ze mną, jak na przykład konkurs wiedzy o FNiN (piątek, 14:00). Więcej szczegółów na stronie Polconu.

EDIT: Punkty programu w których wezmę udział lub w których będę obecny duchem:

Piątek
12:00-13:00 - panel literatury dziecięcej
14:00-16:00 - konkurs wiedzy o FNiN (chyba się nie pojawię, żeby nie peszyć)
18:00-19:00 - spotkanie autorskie

Sobota
14:00-15:00 - dyżur autorski
16:00-17:00 - spotkanie z Powegraphem


Udostepnij
Glodne Slonce

10 Responses to “Polcon 2013”

 1. fanNeta Says:

  Może pojadę.

 2. Fellixiara Says:

  A tak z innej beczki. Właśnie czytałam “Bunt Maszyn” i nagle ukłucie, i znowu, w sumie 4 razy. Nie bardzo wiem jak mam to odebrać. W związku z tym zastanawiam się jaki jest Pana stosunek do Świadków Jehowy? Tylko prosiłabym o szczerą odpowiedź.

 3. irzyd Says:

  Gdzie to się odbędzie? Próbowałem sprawdzić, ale strona Polconu jest mało przejrzysta.

 4. fanNeta Says:

  Cytat ze strony polconu: Tegoroczny Polcon odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 1 września, w budynkach Kampusu Głównego Politechniki Warszawskiej w samym centrum Warszawy, 300 metrów od stacji metra Politechnika, niecały kilometr od Dworca Warszawa Centralna. W pobliżu przebiegają również trasy kilkunastu linii tramwajowych i autobusowych (szczegóły dojazdu poniżej).

 5. Rafal Kosik Says:

  Mój stosunek do Świadków Jehowy jest neutralny. Nawet kilka razy sobie z nimi porozmawiałem. Przeszkadza mi tylko ten ich osobliwie niezrozumiały wstręt do krwi pod każdą postacią, który może być niebezpieczny, jeśli np. dziecku będzie potrzebna transfuzja.

 6. Fan anonim Says:

  U mnie właśnie dzisiaj Świadkowie Jechowy rozdawali ulotki.

 7. NikaDoma Says:

  Piątek? Wtedy ludzie kończą pracę i wyjeżdżają na weekend, więc w Warszawie chyba korki będą…? Z drugiej strony, superpomysł z tym testem wiedzy. APO książek, ostatnio czytałam TMK i nic kompletnie już nie rozumiem- na torcie Niki było 14 świeczek, a ona w środku akcji powiedziała, że ma 15 lat. To przez Bezkształta, czy błąd w druku?:3

 8. DemolitionMan121 Says:

  Co to że będzie pan miał dyżur autorski?

 9. Rafal Kosik Says:

  Będę siedział (razem z Robertem M. Wegnerem) i podpisywał książki oraz odpowiadał na indywidualne pytania.

  @NikaDoma: to raczej błąd w obliczeniach.

 10. Fellixiara Says:

  Do: Rafał Kosik

  Miło mi, że odpowiedział Pan szczerze na moje pytanie. Pragnę przytoczyć Panu pewną zasadę Biblijną, którą my-jako Świadkowie Jehowy kierujemy się w tej kwestii. Jest ona zapisana w Dziejach Apostolskich 15 rozdziale a 29 wersecie:
  „macie POWSTRZYMYWAĆ SIĘ OD TEGO, co ofiarowano bożkom, i OD KRWI, i od tego, co uduszone, i od rozpusty. Jeśli będziecie się tego starannie wystrzegać, dobrze się wam powiedzie.”(Dzieje15:29)
  Ale ponieważ ciężko jest omówić ten temat w kilku słowach, zamieszczam linki 2 artykułów z publikacji Towarzystwa Strażnicy z którymi całkowicie się zgadzam:

  http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/102006282?q=Transfuzja&p=par
  http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/102006283?q=krwi&p=par

  Mam nadzieję, że dzięki temu nasza postawa wobec krwi będzie bardziej dla Pana zrozumiała.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).