Pasek do aparatu Op/Tech USA

Op/Tech USA Od jakiegoś czasu używam ciekawego systemu pasków firmy Op/Tech USA. Ponieważ sprawdził się w kilku kolejnych wyprawach, uznałem za stosowne podzielić się moim doświadczeniem ze światem. Pasek, a właściwie zestaw pasków daje się dopasować do każdego aparatu. Zastępuje pasek oryginalny, przy czym oczywiście jest od niego wygodniejszy. Inaczej bym o nim nie pisał.

Elementów do wyboru i możliwości konfiguracji jest dużo. Ja wybrałem zestaw, który umożliwia noszenie aparatu na trzy sposoby, zależnie od potrzeb i humoru:

1. Tak jak zwykle nosi się lustrzankę, czyli na pasku na karku. Różnica jest odczuwalna dzięki profilowanej, antypoślizgowej i miękkiej poduszce równomiernie rozkładającej obciążenie.

Op/Tech USA - składowe zestawu

Op/Tech USA - konfiguracja klasyczna

Poduszka antypośligowa

Op/Tech USA - konfiguracja klasyczna

2. Na pętli (sling strap) przewieszonej przez ramię jak torba. Aparat jest wówczas przypięty do szlufki, która swobodnie przesuwa się po pasku. W stanie spoczynku aparat wisi sobie z boku. Gdy chcemy zrobić zdjęcie, podnosimy go do twarzy, a szlufka przesuwa się po pasku. Sam pasek pozostaje w tym samym miejscu.

Op/Tech USA sling strap

Op/Tech USA sling strap

Op/Tech USA sling strap

Op/Tech USA sling strap

3. Na szelkach plecaka. Aparat przy użyciu krótkich pasków jest przypięty do przodu szelek plecaka. Ten sposób jest przydatny, np. gdy używamy ciężkiego teleobiektywu, rozkłada bowiem ciężar równo na oba ramiona. Oczywiście utrudnia to zdejmowanie plecaka.

Op/Tech USA

Op/Tech USA - mocowanie do plecaka

Op/Tech USA - mocowanie do plecaka

System Op/Tech USA od biedy daje się zastosować równocześnie z uchwytem na nadgarstek

Zestaw naprawdę zdaje egzamin i sprawdza się w różnych warunkach. Więcej szczegółów na stronie producenta. Pani na poniższym filmiku pokaże Wam, o co chodzi z zawieszeniem typu sling strap. Nie widać twarzy pani, bo jest to tzw. kadr niemiecki.


Udostepnij
Glodne Slonce

7 Responses to “Pasek do aparatu Op/Tech USA”

 1. Rafal Kosik Says:

  W najbliższej przyszłości zamierzam przetestować zawieszenie od karabinka szturmowego.

 2. Alex Says:

  Bardzo fajny pasek, widziałem takiego niedawno na giełdzie fotograficznej, w stodole.

 3. Fan anonim Says:

  Zawsze to jakieś ułatwienie w noszeniu aparatu.

 4. serpens volucer Says:

  Zawieszenie od karabinka szturmowego? Znaczy co, będzie pan miał aparat szturmowy?

 5. Chiara Says:

  Adam - Jestem stałym bywalcem na blogu.Super spwara z pokazywaniem takiej magii , ktf3rą tworzycie cudne fotografie.Mam nadzieję, że niespodzienki obrf3bkowe będa sie pojawiać na blogu jeszcze Chciałbym przy okazji zapytać z ciekawości: w jakim programie przygotowujecie zdjęcia, obrabiacie je? Czy jest jeden czy korzystacie z kilku?11 stycznia 2012 13:04

 6. health insurance georgia Says:

  AFAICT you’ve covered all the bases with this answer!

 7. www.reginejohansen.com Says:

  Thanks for helping me to see things in a different light.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).