Pan Lodowego Ogrodu

Pan Lodowego Ogrodu tom 1 Nazywanie tej książki science fiction byłoby nadużyciem. Taki rodzaj literatury uważam za science fantasy, bowiem nauka jest jedynie punktem startu całej opowieści oraz jej uzasadnieniem w krytycznych momentach. Dalej jest współczesny człowiek ze współczesnym światopoglądem, wrzucony w świat magii. Dla ścisłości: Drakkainen to człowiek z bliskiej przyszłości, wyposażony w futurystyczne gadżety jak komplant (cyfral) Pan Lodowego Ogrodu tom 2wspomagający zdolności jego organizmu, czy niezniszczalny miecz wykonany w technologii nano. Bohater prowadzi jednoosobową misję ratunkową na planecie, na której obowiązują nieco odmienne prawa fizyczne. Musi przyjąć na wiarę, czy może raczej przekonać się boleśnie, że magia działa. A skoro działa, to człowiek o otwartym umyśle powinien zacząć postępować, jakby istniała z całym stadem implikacji w postaci… Nie, nie będę spojlował, ale mogę powiedzieć, że będzie się działo.

Jest drugi wątek cesarskiego syna, wychowywanego, trenowanego właściwie, do jednego tylko celu – przyszłego kierowania imperium. Wielka polityka uprawiana w warunkach para-średniowiecznego innoplanetarnego odpowiednika Państwa Środka okazuje się tym bardziej skomplikowana, kiedy do gry niespodziewanie włącza się owa magia. Przez dwa pierwsze tomy oba wątki są prowadzone niemalże niezależnie i pozostaje mieć nadzieję, że w ukończonej trylogii połączą się z wielkim hukiem.

Podsumowując: to jedna z książek, które przeczytałem z prawdziwą przyjemnością, zacna rozrywka i wzorcowy warsztat pisarski. Zasłużony Zajdel 2005.


Udostepnij
Glodne Slonce

5 Responses to “Pan Lodowego Ogrodu”

 1. LENA Says:

  Proszę pana dlaczego już pan niebędzie pisał o F,NiN???!!!

 2. Rafal Kosik Says:

  A skąd taki news? Będę pisał!

 3. Gosia Says:

  Czytałam 1 i 2 część książki “FELIX NET I NIKA” bardzo mi się spodobały a szczególnie 2 ponieważ mieszkam w Wałbrzychu a tam był fragment o zamku Książ :)) pozdrawiam

 4. medar93 Says:

  koniecznie przeczytaj następne! są równie świetne!!!

  aaa… i jeszcze jedno… czy Pan będzie rozdawał podpisy do książek na targach jutro?

 5. Gry planszowe Says:

  Fajna strona, znalazlem ja przypadkowo ale teraz bede tu wpadal czesciej, pozdrawiam

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).