Ogłoszenie werdyktu Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego za 10 dni

ŻuławskiW 2009 roku ma miejsce 2. edycja Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, przyznawanej za dzieła utrzymane w konwencji fantastyki, opublikowane w roku ubiegłym. Jury złożone z literaturoznawców i krytyków literackich obradujące pod przewodnictwem prof. Antoniego Smuszkiewicza przyznaje Główną Nagrodę oraz Złote i Srebrne Wyróżnienie. Nagroda objęta jest patronatami m. in. Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Fundacji Kultury i Festiwalu Nauki w Warszawie. Festiwal Nauki jest wyłącznym sponsorem Nagrody.

Uroczyste ogłoszenie laureatów odbędzie się w Domu Literatury w Warszawie w siedzibie Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, dnia 27 października 2009 roku o godz. 18. Podczas sesji literackiej jurorzy Nagrody prof. Antoni Smuszkiewicz, dr Edyta Rudolf i dr Jerzy Szeja przedstawią nagrodzone dzieła oraz ich twórców. Fragmenty utworów odczyta Adam Bauman. Impreza jest otwarta, wszyscy zainteresowani są mile widziani!

Więcej informacji o Nagrodzie znajduje się tutaj.


Udostepnij
Glodne Slonce

13 Responses to “Ogłoszenie werdyktu Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego za 10 dni”

 1. Iza Says:

  Będę trzymać kciuki!

 2. PATIX Says:

  Ja też!!!!!!!!!!!

 3. BlackButterlfy Says:

  Nie tylko Wy.

 4. Iza Says:

  Wszyscy!!!

 5. cascadebadge Says:

  Powodzenia

 6. tesska Says:

  Trzymam kciuki!

 7. Klaudia xd. Says:

  Jeżeli Kameleon dostanie kolejną nagrodę (chyba już czwartą, wg mojej rachuby) powinien Pan bezapelacyjnie otworzyć szampana. Powodzenia :)

 8. Iza Says:

  :D

 9. Kelle Says:

  Ja też jestem z Panem. Mam nadzieję, że pana praca zostanie nagrodzona… :D

 10. Carrie_21 Says:

  Powodzenia!

 11. tesska Says:

  Przypomniała mi się Twoja notka o technice, Rafale. Właśnie siedzę sobie nad świeżo wyłowioną z wanny komórką i zastanawiam się, dlaczego to, co z niej kapie, jest… czerwone.

  Mój pierwszy utopiony telefon ^^

 12. Kelle Says:

  Może ta komórka krwawi ^^??

 13. Iza Says:

  Możliwe:D

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).