O historii powstania serii Felix, Net i Nika

Seria dla młodzieży „Felix, Net i Nika” została wydana w Polsce w nakładzie 650 tys. egzemplarzy. Na podstawie drugiego tomu, pt. „Teoretycznie Możliwa Katastrofa”, w roku 2013 powstał film kinowy. Obecnie trwają przygotowania do kolejnego filmu pełnometrażowego na podstawie innej części cyklu, pt. „Trzecia Kuzynka”, w reżyserii Bodo Koxa.

Fenomenalną popularność seria zawdzięcza wartkiej akcji, ironicznemu humorowi i pełnym fantazji pomysłom fabularnym. „Felix, Net i Nika” rozwiązują zagadki, podróżują w czasie, posługują się sztuczną inteligencją i spotykają duchy. Autor odważnie podejmuje też problemy, z którymi styka się współczesna młodzież. Bohaterowie walczą sprytem ze szkolnym gangiem wyłudzającym pieniądze, próbują pomóc uczniom, którzy mają problem z narkotykami i alkoholem, a także przeżywają pierwsze młodzieńcze uczucia.

Jak zauważyli krytycy literaccy, Rafał Kosik z wdziękiem unika dydaktyzmu, kiedy wplata w akcję swoich powieści wiedzę, promuje więzi rodzinne i odwołuje się do takich wartości jak przyjaźń, odpowiedzialność i przyzwoitość.

Realizacja: Maciej Głowiński i Łukasz Chlipała


Udostepnij
Glodne Slonce

One Response to “O historii powstania serii Felix, Net i Nika”

  1. Justyna Says:

    “Posługują się sztuczną inteligencją” - posługują to źle brzmi, oni przyjaźnią się z Manfredem… A z Mortenem walczą… O samym filmiku czy reszcie tekstu w sumie nie mam co mówić, o wszystkim już wiem :)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).