Nowa powieść dla młodszej młodzieży

Nowa powieść dla młodszej młodzieżyProjektowanie okładki książki na netbooku za złotówkę, mulącym się nawet przy odświeżaniu strony Facebooka, jest doświadczeniem, którego nie chciałbym powtarzać. Po każdym kliknięciu następuje kilkusekundowe mielenie dyskiem i dopiero można pracować dalej. Gdyby wszystkie te mielenia skomasować w jedno wielkie mielenie, byłby czas na przeczytanie dwóch rozdziałów niezłej książki, albo obejrzenie filmu pełnometrażowego. No ale się nie da. Czasem niestety trzeba się trochę pomęczyć w mało komfortowych warunkach, żeby do czegoś w życiu dojść.

Nie rozpowiadałem o tym wcześniej, bo nie byłem pewien, czy w ogóle coś wyjdzie z moich planów. Od ponad roku, z przerwami, powstaje nowa powieść dla młodszej młodzieży. Młodszej niż ta czytająca „Felixa, Neta i Nikę”. Z marketingowego punktu widzenia bardziej sensowne byłoby napisanie czegoś dla starszych, bo czytelnicy FNiN dorastają, a nie dziecinnieją, no ale dla starszych mam przecież moje dorosłe powieści.

Nie mogę jeszcze zdradzić zbyt wiele. Powiem więc tylko, że powieść będzie znacznie mniej obszerna od FNiN i skierowana do czytelników w wieku 7-12 lat. Przy czym dołożyłem starań, by i starsi się nie nudzili podczas lektoory.

Mam nadzieję, że efekty mojej pracy przypadną Wam do gustu. Czy tak będzie w rzeczywistości, przekonamy się pod koniec maja, w okolicy Warszawskich Targów Książki. Wkrótce więcej informacji.


Udostepnij
Glodne Slonce

20 Responses to “Nowa powieść dla młodszej młodzieży”

 1. Zegarmistrz Says:

  “(…) no ale dla starszych mam przecież moje dorosłe powieści.” - przez ostatnie 6 lat nawet i niektórzy czytelnicy FNiN zdążyli przeczytać je wszystkie po kilka razy ;).

  Pokaż okładkę Różańca! Albo jakiś fragment, czy nawet (!), datę premiery…

 2. Adggamma Says:

  Nie mieszczę się w grupie docelowej, ale chętnie przeczytam. :)

 3. Rafal Kosik Says:

  Z „Różańcem” rzeczywiście mam spore opóźnienie. Ale wydałem ostatnio dwa zbiory opowiadań „Obywatel, który się zawiesił” i „Nowi ludzie”. To też się liczy.

 4. ZKWK Says:

  Z tego, co pamiętam pierwsza część Felixa też miała być dla przedziału 7 - 12 :) Wobec tego nie mogę się doczekać co z tego wyniknie… :)

 5. Rafal Kosik Says:

  Tym razem będę się pilnował :)

 6. Nexit Says:

  Spróbuje i tak przeczytać chociaż mam 16 :D A jakieś prace nad kolejną częścią FNiN są podjęte? Nie mogę się doczekać :P

 7. Nora Says:

  Na 100% kupię mojemu bratu. Ma 6 lat, ale sam układa LEGO dla 12-latków, więc myślę, że już się zalicza.

 8. Felixiara Says:

  Oooo Fajnie, fajnie

 9. Lukas Says:

  To może w końcu FNiN trochę dojrzeją?

  Na Pyrkonie, podczas pewnego Ciekawego Punktu Programu, w ogniu dyskusji, pewien Prelegent stwierdził (półprywatnie), że uważa za błąd, że nie pozwalasz tej trójce bohaterów dorosnąć. Cóż, podzielam jego opinię :)
  Trzeba jednak oddać Prelegentowi to, że natychmiast zastrzegł - jako i ja czynię - że to Ty jesteś autorem, więc wyłącznie do Ciebie należy decyzja, nawet, jeśli jest to decyzja zła! ;)

 10. Nexit Says:

  @Lukas : A mi tam właśnie pasuje tak jak jest. W kolejnych częściach nie skaczą nagle w czasie tylko po woli mijają kolejne wydarzenia.Z reszta z dorastaniem wiaze sie tez zmiana szkoły i kazdy by juz pewnie musial zdecydowac w jakim kierunku chce się rozwijać, a po za tym jak głosi blurb to jest to seria o nastolatkach a nie dorosłych :-P

 11. bookworm Says:

  ale.. ale.. będzie FNiN prawda?

 12. Lukas Says:

  @Nexit:
  16-17-latki, to też nastolatki :)
  Poza tym jest kilka innych powodów, ale jak już pisałem - decyzja należy do autora i te moje powody raczej nie wpłyną na jego decyzje ;)

 13. EverGreen Says:

  Jak na mój gust to panu najlepiej idzie pisanie kolejnych części FNiN-a, i jak dla mnie to może tak zostać. Czekam na kolejną premierę F,NiN.

 14. anonimka Says:

  Zgadzam się z EverGreen i też wyrażam swoje zaniepokojenie o dalsze części FNIN.

 15. anonimka Says:

  Dla mnie bohaterowie mogą się wcale nie zmieniać , bo przezte wszystkie części za bardzo się przyzwyczaiłam .

 16. Fan anonim Says:

  Mam pytanie. Ile książek pisze Pan naraz?

 17. fanka Says:

  jak dla mnie jest dobrze tak jak jest
  nich dojrzewają w swoim tempie ;)

 18. Rafal Kosik Says:

  Staram się pisać jedną na raz. Czasem tylko muszę zrobić przerwę i zabrać się za coś innego. Terminy bywają nieubłagane.

 19. Kacver Says:

  A ja tam mam 11 lat, a FNiN całą serię przeczytałem w 3 miesiące, teraz czekam na 13 część. Postaram się kupić tą dla ,, młodszych ” czytelników.

 20. JoanaMusze Says:

  Kurcze, już niby 17 na karku (taka dorosłość) ale każdą książkę z serii FNIN przeczytałam po 5 razy :D Także jak wyjdzie ta nowa seria też pewnie się za nią zabiorę. Nie mogę się doczekać! :)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).