Nominacje do Zajdla trwają do 15 czerwca

Jeszcze przez kilka dni można zgłaszać nominacje do najważniejszej nagrody polskiej fantastyki, Nagrody im. J. A. Zajdla. Jak już pisałem kilkukrotnie, nagroda jest przyznawana dwuetapowo. Pierwszy etap to właśnie nominacje, drugi to głosowanie, które co roku odbywa się na Polconie i biorą w nim udział uczestnicy Polconu. Nominować może jednak każdy. Zgłaszać można pięć opowiadań i pięć powieści, których premiera miała miejsce w 2009 roku (a ściślej mówiąc do 31 marca 2010 r.).

Spośród utworów wydanych w zeszłym roku przez Powergraph i spełniających kryteria regulaminu dopuszczające do głosowania warto zwrócić uwagę zwłaszcza na opowiadania Roberta M. Wegnera Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami, Jakuba Małeckiego Za godzinę powinna tu być i Michała Cetnarowskiego Labirynty, które można przeczytać w Czytelni Powergraphu.

Wygodny formularz nominacyjny znajduje się tutaj. Każda osoba może wypełnić formularz tylko raz!

Nominowanych poznamy już 24 czerwca (czwartek) o godzinie 18 w warszawskim klubie Grawitacja na ul. Browarnej 6.


Udostepnij
Glodne Slonce

6 Responses to “Nominacje do Zajdla trwają do 15 czerwca”

 1. Cokolwiek Says:

  Pierwszy!!!
  Zgłaszać nie będę, bo nie jestem dobrym krytykiem, ale za to zapytam, czy wiadomo już, kiedy i gdzie, odbędzie się Polcon? (Nie, nie kliknąłem do niego linku.)

 2. Rafal Kosik Says:

  No to kliknij.

 3. Violet Says:

  KLIK.

 4. y Says:

  Error.

 5. Cokolwiek Says:

  Cieszyn. Daty nie znalazłem.

 6. tesska Says:

  Cieszyn / Český Těšín, 26-29.08.2010.
  http://tricon.info/?page_id=19&lang=pl

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).