Niepamięć

Jeżeli mi ufacie, to obejrzyjcie ten film. Zakładając oczywiście, że wcześniej go nie widzieliście. Temat przerabiany po wielokroć robi się banalny i nudny. Tym większą sztuką jest go odkryć na nowo i uczynić czymś strawnym. Obejrzyjcie ten film bez czytania recenzji i googlania opinii. Do opowiadania właśnie takich historii wymyślono kiedyś kino.


Udostepnij
Glodne Slonce

13 Responses to “Niepamięć”

 1. Manfred Says:

  Czy szuka Pan inspiracji do nowej części FNiN i czy można Panu podsyłać jakieś pomysły? Pozdrawiam!

 2. Rafal Kosik Says:

  Na brak pomysłów nie narzekam, ale podsyłać zawsze można :)

 3. noname Says:

  A czy są jakieś perspektywy terminów, w jakich może się pojawić kolejna część?

 4. ewa Says:

  Meeega podoba mi się trailer. Ten film ma jakieś przesłanie

 5. Rafal Kosik Says:

  @noname w listopadzie :)

 6. rene Says:

  Holocaust to jest temat trudny i przewrotny. Ponieważ gdy sięgniemy głębiej do źródeł, okaże się że ten potworny system zagłady wymyślił i zrealizował nie kto inny lecz Żyd Adolf Eichmann. Jest na ten temat doskonała książka wybitnej filozof, także Żydówki, Hannah Arendt pt “Eichmann w Jerozolimie”. Mówi ona o tym, że po wojnie w nowo utworzonym państwie Izrael wykonano tylko jeden wyrok śmierci, na twórcy holokaustu właśnie, książka przedstawia proces a także wiele mówi o współudziale Żydów w zagładzie swoich pobratymców. Nie jest tajemnicą, że w Polsce i w innych krajach, Żydzi sami tworzyli listy osób pochodzenia żydowskiego i przekazywali je Niemcom. Szacuje się, że gdyby nie te listy. do obozów trafiłoby o połowę mniej Żydów. Znany powszechnie jest także fakt, że policja żydowska i tzw Judenraty skutecznie przyczyniły się do sprawnei eksterminacji Żydów. Po co odgrzewanie Holocaustu? Na ten temat pisze inny profesor żydowskiego pochodzenia, którego rodzice, nota bene, zginęli w obozie koncentracyjnym, Norman Finkelstein w swojej znakomitej książce pt. “Przedsiębiorstwo Holocaust” Zdaniem znanego izraelskiego pisarza Boasa Evrona tzw. świadomość holokaustu jest niczym innym jak „oficjalną, propagandowa indoktrynacją oraz produkcją sloganów i fałszywego wizerunku świata”, a jej prawdziwym celem „wcale nie jest zrozumienie przeszłości, lecz manipulowanie teraźniejszością”. Niewiele osób wie, że rzeczywiste ofiary Holocaustu dostały nędzne ochłapy, podczas gdy ogromne pieniądze poszły do instytucji i osób zajmujących się nakręcaniem tego intratnego biznesu. https://dorzeczy.pl/historia/54549/Nie-wolno-zarabiac-na-Holokauscie.html
  Właśnie teraz w Stanach Zjednoczonych przyjęto ustawę, która umożliwi odzyskiwanie majątków żydowskich min w Polsce osobom pochodzenia żydowskiego a także instytucjom, które NIE SĄ SPADKOBIERCAMI. Na tej podstawie żydowskie instytucje wysuwają roszczenia w stosunku do Polski , chodzi o kwoty rzędu 65 do nawet 300 mld dolarów. http://wprawo.pl/2017/12/15/kongres-usa-przyjal-ustawe-wspierajaca-gigantyczne-zydowskie-roszczenia-finansowe-wobec-polski/

 7. GEO Says:

  Te wieczne oczekiwanie torturą się już staje. Oczywiście chodzi o FNiN. Co do filmu to faktycznie, nie można się obejść obok niego jak jakiś kolejny film, mnie poruszył.

 8. noname Says:

  Dziękuję za informację. :)

 9. Rafal Kosik Says:

  @rene ciekawi mnie, jak to wygląda w praktyce, kiedy w USA zostaje przyjęta ustawa umożliwiająca… cokolwiek w Polsce. Tamta ustawa nie ma mocy prawnej poza terytorium USA.

 10. paul z Says:

  @rene: Cześć! Ja też jestem postrzeleńcem, który uwielbia zanudzać nieszczęśników wyssanymi z palca teoriami, ale ja swoich nie kupuję w supermarkecie (czapki z folii też kleję sam). Nie szalej sztampowo, idź własną drogą! Geny produkują milion wariatów, bo jeden uroi sobie coś tak użytecznego, że kaftaniki dla reszty z nas się spłacą, a ty niszczysz swą szansę, by tym jednym zostać. Geniusz to szaleniec, którego szaleństwo przypadkiem pasuje do szaleństwa rzeczywistości, może to ty okażesz się geniuszem? Antysemityzm zostaw amatorom bez fantazji, możesz lepiej!
  Z innej beczki: Czemu Żydów potępia się za to, że nie są lepsi od reszty z nas? Też ludzie, czyli zdolni do każdej potworności. A jeśli chcesz dać kupę pieniędzy słabym, zaraz nadleci silniejszy, który im je zabierze sprzed nosa – to fenomen codzienności, nie mający z judaizmem nic wspólnego.
  Na brunatnych forach niemieckich znajdziesz kupę dowodów na to, że Polacy popełniali przestępstwa i na Żydach, i na Niemcach, i wiele z tego jest prawdą. Ale powodem nie jest, że Polacy to z natury bandziory, tylko chory, nacjonalistyczny, faszystowski duch tamtych czasów. Który zresztą do dzisiaj nie wyzdrowiał. A zaraża, że hej.

 11. rene Says:

  12 grudnia br. Senat USA przyjął ustawę „Justice for Uncompensated Survivors Today’, która przyznaje Departamentowi Stanu prawo do wspierania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu i do pomagania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, których właściciele nie pozostawili spadkobierców. Ustawa została przyjęta jednogłośnie. Aby stała się obowiązującym prawem musi jeszcze zostać przyjęta przez Komisję Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów i podpisana przez prezydenta Trumpa.

  Ustawa jednoznacznie mówi o zwrocie własności bez spadkobierców (heirless property) w celu „pomocy potrzebującym ocalałym z Holocaustu” i odnosi się do państw-sygnatariuszy Deklaracji Terezińskiej z 2009 roku. Polska jest jednym z nich.

 12. rene Says:

  Paul to są fakty. Hannah Arend, która o tym wszystkim pisze była uznaną i jedną z wybitniejszych intelektualistek XX wieku. Polecam Ci jej książkę, wtedy będziesz wiedział o czym mówię, podobnie jak i “Przedsiębiorstwo Holocaust Normana Finkelsteina”, któego rodzice byli ofiarami holocaustu. Arendt była na procesie Eichmana. Pisze o tym zresztą wielu Żydów, którzy byli naocznymi świadkami. Wiele autentyczntych historii o Judenratach i ich wiodącej roli w eksterminacji Żydów znajdziesz w miesięcznikach historycznych. Jest to temat zamilczany przez współczesną politpoprawność.
  Tu chodzi tylko o ogromny biznes. Młodym Żydom, których przywozi się na wycieczki do Polski opowiada się, że Polacy mordowali żydów w obozach .
  A ciebie nie przerażają żydowskie roszczenia w stosunku do Polski na kwotę kilkanaście razy przekraczającą nasz budżet?

 13. paul z Says:

  Wierzę ci na słowo, że to fakty, bo ty to sprawdziłeś, a ja nie. Poza tym pasuje mi to do mego ogólnego obrazu ludzkiej natury. Ludzkiej, nie tylko żydowskiej. Człowieczeństwo to przekleństwo, od którego nie ma ucieczki, ani w narodowość, ani w religię, nigdzie. Facio, który uważa, że może bezkarnie przywłaszczyć sobie kupę pieniędzy, zrobi to. Czy Polak napada na bank, czy żydowska organizacja na Polskę, Niemcy na Sowietów, Kazimierz Wielki na Ruś, zasada pozostaje taka sama: Darwinizm.
  Nie wierzę w winę, tylko w powody. Jeśli ty chcesz w nią wierzyć – wina jest tam, gdzie jest siła. Judenrat, który ze strachu przed obozem wysyła tam ziomków, to nie to samo, co dzisiejszy nuklearny Izrael, paplający coś o Ziemiach Odzyskanych czy Altes Hebräisches Siedlungsgebiet w Palestynie. Często kat i ofiara to ta sama osoba. O Żydach przeczytałeś, przeczytaj teraz resztę. Nawet te kawałki, które bardzo, bardzo bolą, o Polakach. Jeśli chcesz przeciwstawić się złu, musisz zrozumieć, że siedzi w nas wszystkich, i tylko czeka na swą okazję. Także we mnie i w tobie.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).