Nastoletnie multiwersum

Felix Net i Nika oraz Świat Zero - okładkaPodróż do światów równoległych nie jest w fantastyce nowym motywem. Z teorii wieloświatu korzystali chociażby Moorcock czy Zelazny. Poprzeczka postawiona została więc wysoko. Rafał Kosik słynie jednak z tego, że nie boi się wykorzystywać utartych schematów dla własnych potrzeb. Co więcej, znów czyni to z wyczuciem, uzyskując zadowalający efekt. (więcej na bestiariusz.pl…)


Udostepnij
Glodne Slonce

9 Responses to “Nastoletnie multiwersum”

 1. Manfred Says:

  Ciekawe, ciekawe nie powiem. Ogólnie wszystko co dotyczy Wszechświata jest bardzo interesujące. Mieć nadzieję że nie skończą się Panu pomysły na kolejne książki:)

 2. lenka Says:

  Brawo :) Jednak i bez takich artykułów jest Pan niezaprzeczalnie najlepszym pisarzem młodego pokolenia. Wierzę że ten zawód nigdy się Panu nie znudzi a my będziemy się nadal cieszyc Pana świetnymi pomysłami i ogromną wyobraźnią. Pozdrawiam jako wierna czytelniczka :)

 3. magilla25 Says:

  Ja teraz nie wyobrażam sobie życia bez FNiN i mam nadzieję że pan Rafał jeszcze napisze baaaaaaardzo wieeeele książek o ich dalszych losach :)

 4. Rościsław Kowalczyk Says:

  Również mam taką cichą nadzieję i trzymam mocno kciuki by wena nie opuściła :)

 5. Felix Says:

  W pierwszym zdaniu jest błąd - Świat Zero to dziewiąta, a nie dziesiąta część :)

 6. Victimo Says:

  Będzie za niedługo może jakiś nowy fragment?

 7. Nadine Says:

  Victimo
  Miejmy nadzieję, że pan Kosik umili nim rozpoczęcie roku szkolnego :)

 8. Lily Says:

  Moim zdaniem ŚZ jest najlepszą częścią FNiN a brak, że się tak wyrażę “stałości akcji” bardzo mi przypadł do gustu.
  Widzę tu wyraźny kontrast z np. “Pałacem Snów”, w którym tak naprawdę powtarzał się prosty schemat i cała książka jest w zasadzie o tym samym (choć i tak jest super!).
  Niecierpliwie czekam na ŚZ2.

 9. Olena Says:

  Bardzo ciekawa krytyka. Powiem, że czytając ostatni tom ( choć kocham Pana książki bezgranicznie :) coś mi przeszkadzało, bo męczyło to nie to słowo. Możliwe, że chodziło o tę “stałość akcji”. Trzeba jednak przyznać, że końcówka jest tym silnym akcentem! Wychodzę ze skóry, żeby przeczytać co dalej ;)
  Tak więc i ja niecierpliwie czekam na ŚZ2 i pozdawiam!

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).