Nagrody

Nominacja do nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego

2019/05/18, Saturday
Felix Net i Nika W tym roku już po raz szósty podczas Festiwalu Literatury dla Dzieci zostanie przyznana nagroda dla najlepszej książki dziecięcej, od trzech edycji nosząca imię Ferdynanda Wspaniałego. Wśród nominowanych jest Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata jaki Znamy. (więcej na Festiwal Literatury dla Dzieci...)

Puchar Bachusa

2018/10/20, Saturday
Puchar Bachusa Miło mi poinformować, że otrzymałem nagrodę Puchar Bachusa za „Niepokojąco realistyczny Różaniec”. Nagrodę przyznaje ZKF Ad Astra z Zielonej Góry.

Żuławski dla Różańca

2018/09/16, Sunday
Żuławski dla Różańca Z radością donoszę, że otrzymałem główną Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego za Różaniec, Złote Wyróżnienie przypadło Ani Kańtoch za Niepełnię, a Srebrne Wyróżnienie powędrowało do Pawła Majki za Wojny przestrzeni.

Zajdel dla Różańca!

2018/07/14, Saturday
Zajdel dla Różańca! Miło mi poinformować, że dostałem nagrodę im. Janusza A. Zajdla za powieść Różaniec. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy na mnie głosowali.

Nominacja dla Różańca

2018/05/19, Saturday
Różaniec otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Janusza A. Zajdla. Dziękuję wszystkich, którzy na mnie głosowali. Gratuluję pozostałym nominowanym: Ani Kańtoch i Arturowi Olchowemu (oboje na zdjęciu obok mnie), oraz Marcie Krajewskiej, Pawłowi Majce. Nominowani za opowiadanie to Leszek Bigos, Dawid Cieśla, Marta Kisiel, Magdalena Kucenty oraz Przemysław Zańko. (fot. Maciek Mikołajczak, Powergraph)

Nagroda Literacka m.st. Warszawy

2015/03/20, Friday
Nagroda Literacka m.st. WarszawyMiło mi się pochwalić nominacją do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Nominowana została moja dwuksiążka Amelia i Kuba. Godzina duchów oraz Kuba i Amelia. Godzina duchów. (more...)

Sekret Czerwonej Hańczy nominowany do Sienkiewicza

2014/11/17, Monday
Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy zostały nominowane do Nagrody im. Henryka Sienkiewicza. „Nowa nagroda literacka ma na celu promować i wyróżniać pisarzy, którzy w Polsce wydają książki cenione przez czytelników, a nie jedynie przez jury nagród literackich. We współpracy z Instytutem Książki, Dyskusyjnymi Klubami Książkowymi i kapitułą nagrody wybierać będziemy powieść, która jest popowa (dowolność gatunkowa: od fantastyki, grozy, przez kryminał, po obyczaj), a przy tym prezentuje świetny poziom literacki”.

Sfinks 2013

2013/07/01, Monday
Nagroda Sfinks Nagroda SfinksMiło mi poinformować, że moje opowiadanie Miasto ponad i pod z antologii Herosi otrzymało nagrodę Sfinks 2013 (za rok 2012) w kategorii Polskie Opowiadanie Roku przyznawaną przez fundację Solaris. Wszystkim, którzy na mnie głosowali, serdecznie dziękuję.

Alternauci na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej

2013/06/24, Monday
Alternauci na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej To miłe, że dziesiąty tom serii nadal się podoba czytelnikom i krytykom. Książka Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci została wyróżniona w V Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. W skład jury wchodzili pracownicy Muzeum Książki Dziecięcej, a przewodniczyła mu pani dyrektor Ewa Gruda. W konkursie są oceniane książki skierowane do czytelnika młodszego niż szesnastoletni. FNiN był „najdoroślejszą” pozycją w zestawieniu. (more...)

FNiN TMK - Best Feature Foreign Mixed Media

2013/05/14, Tuesday
Best Feature Foreign Mixed Media Media o tym huczały, ale jeśli przeoczyliście nagrodę dla filmu Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa to pragnę powiadomić wszystkich, że dotarło do mnie zdjęcie statuetki nagrody Best Feature Foreign Mixed Media przyznanej filmowi w Los Angeles w ramach International Family Film Festival.

Medal za zasługi dla polskiej Fantastyki

2012/10/07, Sunday
Medal za zasługi dla polskiej FantastykiDostałem pierwszy w życiu medal. Medal za wkład w rozwój fantastyki w tym szarym kraju. Odznaczenie odebrałem z rąk dyrektora Narodowego Centrum Kultury, Pana Krzysztofa Dudka. Odbyło się to przy okazji trzydziestolecia miesięcznika Nowa Fantastyka (dawniej Fantastyka) podczas Międzynarodowego Festiwalu Komisku i gier w Łodzi. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że znalazłem się w kręgu zaszczyconych, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Panu Ministrowi Bohdanowi Zdrojewskiemu w szczególności.

Śląkfa dla Powergraphu odebrana

2011/10/02, Sunday
Śląkfa W ten weekend w Katowicach odebraliśmy przyznaną wydawnictwu Powergraph Śląkfę. Śląkfa jest istniejącą od 1984r. nagrodą, przyznawaną przez Śląski Klub Fantastyki. Laureaci wybierani są w trzech kategoriach: Twórca, Wydawca, Fan. Wyboru dokonuje jury, w skład którego wchodzą członkowie zarządu Klubu oraz inne zaproszone osoby. W imieniu całego Powergraphu dziękuję za docenienie naszego wkładu w promocję czytelnictwa, a szczególnie czytelnictwa fantastki wśród młodzieży.

Top dekady Nowej Fantastyki

2011/01/17, Monday
top_dekadyW pierwszej w tym roku Nowej Fantastyce ukazał się Top Dekady według autorów i literaturoznawców związanych z pismem, podsumowujący mijające fantastyczne dziesięciolecie. Na szóstym miejscu znalazł się cykl „Felix, Net i Nika”. Z wydawnictwa Powergraph w kategorii Literatura Polska znalazły się tam jeszcze Opowieści z meekhańskiego pogranicza Roberta M. Wegnera (miejsce 9), a w kategorii Wydarzenie drugą dziesiątkę zamyka polska edycja magazynu „Fantasy & Science Fiction”.

FNiN 3K i Mars wygrały plebiscyt Fantastyka 2009

2010/04/12, Monday
Plebiscyt 2009Miło mi poinformować, że w plebiscycie Katedry Fantastyka 2009 wygrały dwie moje książki: ? Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka w kategorii „Najlepszej fantastycznej książki młodzieżowej”; ? Mars w kategorii „Najlepsze wznowienie”. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. (more...)

Żuławski dla Kameleona

2009/10/28, Wednesday
ŻuławskiDecyzją jury główna nagroda im. Jerzego Żuławskiego przypadła powieści Kameleon mojego autorstwa. Bardzo dziękuję elektorom, którzy nominowali moją powieść do nagrody i jurorom, którzy ostatecznie zdecydowali o przyznaniu tej nagrody. Pragnę też nadmienić, że Złote Wyróżnienie nagrody otrzymał Krzysztof Piskorski za pierwszy tom powieści Zadra, a Srebrne Wyróżnienie otrzymała Anna Brzezińska za powieść Ziemia niczyja.

Zajdel dla Kameleona

2009/08/30, Sunday
Jadwiga Zajdel i Rafał KosikZ wielką przyjemnością i wzruszeniem pragnę poinformować, że otrzymałem nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za powieść Kameleon.

Sfinks dla Kemeleona

2009/06/13, Saturday
Nagroda Sfinks Nagroda SfinksMiło mi poinformować, że Kameleon otrzymał nagrodę Sfinks w kategorii Polska Powieść Roku przyznawaną przez fundację Solaris. Wszystkim, którzy na mnie głosowali, serdecznie dziękuję. Inna moja książka, Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek tom 1, zajęła szóste miejsce w kategorii Książka Roku, a opowiadanie Andrzeja Miszczaka Harpunnicy, z wydanej przez Powergraph antologii Nowe idzie, zajęło piąte miejsce w kategorii Polskie Opowiadanie Roku.

Dwa zwycięstwa w plebiscycie Fantastyka 2008

2009/03/26, Thursday
W zakończonym właśnie plebiscycie „Fantastyka 2008” portalu Katedra zwyciężyły dwie moje książki: Fantastyka 2008 - KameleonKameleon zdobył najwięcej głosów w kategorii Najlepsza książka fantastyczna polskiego autora. Fantastyka 2008 - Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek (tom 1)Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek (tom 1) zdobył najwięcej głosów w kategorii Najlepsza fantastyczna książka młodzieżowa. Wszystkim, którzy głosowali na moje książki, dziękuję. Pełna lista wyników znajduje się tutaj.

Nagroda Mały Dong „Dziecięcy Bestseller roku 2007” dla Pułapki Nieśmiertelności!

2008/05/14, Wednesday
Mały DongKsiążka „Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności” otrzymała nagrodę Mały Dong „Dziecięcy Bestseller roku 2007” w tym roku po raz pierwszy przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY. Nagroda ta cieszy mnie szczególnie,Ibby bowiem jest przyznawana przez jury dziecięce, czyli tych, dla których piszę serię FNiN. Dziękuję! Rozdanie nagród nastąpi 29 maja.

Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów nominowany do Książki Roku 2007

2007/11/20, Tuesday
Książka Roku 2007 Z ogromną przyjemnością i nie do końca dobrze skrywaną skromnością informuję, że trzeci tom serii o warszawskich gimnazjalistach „Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów” otrzymał nominację do głównej nagrody literackiej „Książka Roku 2007” przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People). Dwa poprzednie tomy serii: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” oraz „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” otrzymały tytuł „Książki Roku 2005” Polskiej Sekcji IBBY.