Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Nagroda Literacka m.st. WarszawyMiło mi się pochwalić nominacją do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Nominowana została moja dwuksiążka Amelia i Kuba. Godzina duchów oraz Kuba i Amelia. Godzina duchów.

Nagroda Literacka m.st Warszawy jest kontynuacją chwalebnej tradycji wyróżnienia o tej samej nazwie, przyznawanego w latach 1926-38. Pierwszym jego laureatem był najstarszy syn Adama Mickiewicza - Władysław, ostatnim zaś (przed II Wojną Światową) Leopold Staff (1938). Nagrodą tą wyróżniono również twórców tak wybitnych jak Wacław Berent (1929), Tadeusz Boy-Żeleński (1933), Pola Gojawiczyńska (1935), Maria Kuncewiczowa (1937). W okresie powojennym istniały w Warszawie nagrody o podobnym charakterze, nie było jednak konsekwencji ani w nazwie, ani w zasadach ich przyznawania. Spośrod nazwisk laureatów nagród powojennych warto przypomnieć m.in. Mirona Białoszewskiego, Kazimierza Brandysa, Ernesta Brylla, Juliusza Wiktora Gomulickiego, Hannę Januszewską czy Jerzego Waldorffa.


Udostepnij
Glodne Slonce

3 Responses to “Nagroda Literacka m.st. Warszawy”

 1. Rev Says:

  Wow, genialnie!
  Super, że nominacje dostają nie tylko dzieła o podtekstach patriotycznych i narodowowyzwoleńczych. :)
  Choć “Godziny duchów” jeszcze nie czytałam, więc tej pewności też nie mam. ;)

 2. Rev Says:

  Wow, brawo, trzymam kciuki, wszystkie 4. ;)

 3. xdddddddd Says:

  Ja już przeczytałam z 10 razy obie książki i są super

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).