Na dworcu w Pradze

Renegat i Vertical po czesku Dzięki czujności i życzliwości Kuby Nowaka mam takie piękne zdjęcie. Czeskie edycje Renegata Magdy Kozak i mojego Verticala ukazały się w tym samym czasie. Na dworcowej witrynie wylądowaliśmy obok siebie.

Magda po czesku nazywa się „Kozakova” a nie „Kozak”, żeby nie było wątpliwości, że chodzi o kobietę :) Kiedy publikowano mnie na Litwie, o mały włos uniknąłem nazwania mnie na okładce „Rafalas Kosikas”, co miałoby mnie uchronić przed podejrzeniem o bycie czasownikiem :)


Udostepnij
Glodne Slonce

5 Responses to “Na dworcu w Pradze”

 1. fan fnin Says:

  Pozdrawiam:-)
  Piękne zdjęcie!
  :-)
  :-)
  :-)
  :-)
  :-)
  :-)
  :-)
  :-)
  :-)

 2. moon_girl Says:

  “Kiedy publikowano mnie na Litwie, o mały włos uniknąłem nazwania mnie na okładce „Rafalas Kosikas”, co miałoby mnie uchronić przed podejrzeniem o bycie czasownikiem :)”…
  Wesoło xP

 3. Rafal Kosik Says:

  Z tego, co wiem, w języku litewskim wszystkie rzeczowniki kończą się na “as”. Naprawdę litewskie wydawnictwo Vaga zrobiło ukłon w moją stronę, przeciwstawiając się własnej poprawności językowej.

 4. Iza Says:

  XD
  Rafalas Kosikas?
  A jak będzie w chinach?
  Tam żadna litera nie będzie się zgadzać;)

 5. tesska Says:

  Te końcówki to w czeskim makabra - jakaś czeska dziennikarka straciła pracę tylko dlatego, że zachowała w artykule nazwiska obcokrajowców w brzmieniu oryginalnym. Choć Magda Kozak i tak ma lepiej niż Anna Kurnikowa - dla Czechów jej nazwisko to Anna Kurnikovová… ;)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).