Modyfikacja Maxpedition Mongo

Maxpedition MongoTo jest wpis dla maniaków przeróbek. Pisałem już kiedyś o torbie Maxpedition Mongo. To genialna torba taktyczna, miejska, fotograficzna, podróżnicza, czy co kto sobie jeszcze wymyśli. Nie jest jednak pozbawiona wad, których producent z niewyjaśnionych powodów nie usuwa mimo wielu lat produkcji i narzekań użytkowników. Nie wiem, czy trafi tu jakiś właściciel takiej torby, ale jeśli trafi, to może mu się przydać opis poniższej modyfikacji.

Mały ale upierdliwy mankament jest związany z konstrukcją kieszeni na klapie. Dobra torba typu messenger czy zresztą każda z klapą, powinna mieć na tej klapie kieszeń. Jeśli jej nie ma, można doszyć. Mongo ma tę kieszeń aż za dużą, a suwak znajduje się w połowie jej wysokości. To znaczy, super, że jest duża, bo się dużo mieści, jednak ma pewną upierdliwą cechę, mianowicie wszystko, co się do tej kieszeni włoży, po pierwszym podniesieniu klapy przesuwa się do górnej części kieszeni i już tam zostaje.

Pierwszą myślą było zaszycie klapy tuż nad suwakiem – prosta operacja, która zajęłaby kilka minut. Ale jednak trochę było mi szkoda tej połowy kieszeni. W tym przypadku zasada mówiąca, że lepsze jest wrogiem dobrego, nie sprawdziła się. Zamiast pięciu minut poświęciłem dwadzieścia. Wymyśliłem bowiem rozwiązanie, które pozwoliło zachować pełną pojemność kieszeni, a jednocześnie zlikwidowało wspomniany na wstępie problem. Sięgnąłem po technologię kosmiczną.

Mało kto wie, że rzepy, zwane czasem velcro lub hook and loop pierwotnie zostały stworzone dla astronautów NASA. Tak, użyłem rzepa. Górną część kieszeni zamieniłem w… subkieszeń zapinaną na rzep. To, co jest w dolnej części, pozostaje tam, gdzie ma być. Szczegóły wykonania umieściłem na zdjęciach poniżej, wyłącznie dla zainteresowanych. Pozdrawiam wszystkich podobnych maniaków.

Maxpedition Mongo

Maxpedition Mongo

Maxpedition Mongo

Maxpedition Mongo

Maxpedition Mongo

Maxpedition Mongo

Maxpedition Mongo

Maxpedition Mongo


Udostepnij
Glodne Slonce

One Response to “Modyfikacja Maxpedition Mongo”

  1. Delta Travel Says:

    Własnoręczne ulepszenia zmieniają całkowicie własne podejście do nabytku. Dobrze jest samemu ulepszać pewne rzeczy, niż czekać, aż ktoś zrobi to za nas :)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).