Mini-organizer na rzep

Mini-organizer na rzepTorby i plecaki militarne lubię nie dlatego, że nigdy nie byłem harcerzem, ale dlatego, że są one bardzo praktyczne, wytrzymałe i dają się w prosty sposób dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Zwykle jednak ich konstruktorzy projektują je tak, by noszono w nich granaty i zapasowe magazynki a nie książki czy trampki na trening. Ale to daje się zmienić.

Torba Maxpedition Mongo nie ma organizera, gdyż producent założył, że każdy będzie używał torby do innych indywidualnych celów. Zapewne mała część użytkowników, używa jej jako torby miejskiej, w której powinny się dać łatwo przenieść: długopis, obcinaczka do paznokci, gwizdek, drapaczka do pleców czy inne niezbędne w miejskiej dżungli przedmioty. Producent jednak naszył na wewnętrzną stronę niektórych kieszeni płachtę rzepa, by każdy dopiął sobie do niego, co mu się tylko podoba. Akcesoriów jest całkiem sporo, ja jednak stwierdziłem, że sam stworzę coś, co będzie dla mnie akurat.

Znalazłem w domu końcówkę taśmy rzepa (strony z haczykami) i kawałek gumki. Uszyłem z tego prosty organizer w postaci szlufek w rozmiarze, na jaki starczyło materiałów. Czas wykonania to mniej więcej dziesięć minut, czyli tyle, ile zajmuje obejrzenie przeciętnej kompilacji głupich filmików na YT. Czyli mamy już podwójny zysk.

Wielu producentów plecaków militarnych stosuje ten sam patent z rzepem w kieszeniach, więc organizer może się przydać nie tylko w przypadku tej torby. Na zdjęciach poniżej przedstawiam kolejność działań przy produkcji.

Mini-organizer na rzep

Mini-organizer na rzep

Mini-organizer na rzep

Mini-organizer na rzep

Mini-organizer na rzep

Mini-organizer na rzep

Mini-organizer na rzep

Mini-organizer na rzep

Gumka oczywiście powinna mieć wstępne napięcie, by przedmioty same z niej nie wypadały. Po bokach warto zostawić minimum centymetr płaskiej taśmy, by zabezpieczyć końcówki przed odrywaniem przez gumkę (ja nie zostawiłem, bo brakło materiału). Warto też zaokrąglić rogi sztywnej taśmy rzep, by się o nią nie zaczepiać. I proszę, organizer gotowy. Mała rzecz, a cieszy.


Udostepnij
Glodne Slonce

3 Responses to “Mini-organizer na rzep”

  1. Adggamma Says:

    Nosi pan widelec w plecaku …? Czy to jakis inny widelcopodobny przedmiot ratujący życie w czasie apokalipsy? ;)

  2. Rafal Kosik Says:

    To jest teleskopowa drapaczka do pleców :) A widelec i łyżkę oczywiście noszę. Nigdy nei wiadomo, kiedy mogą się przydać.

  3. 新作 人気の ジミーチュウ ジミーチュウ デイクラッチ Says:

    正規品通販店 激安 JIMMY CHOO ジミーチュウ ジミーチュウ パンプス

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).