Marsjańska afera

MarsRafał Kosik podchodzi do Marsa bardzo pieszczotliwie. Nie mamy trudności w poruszaniu się po obcej Planecie – autor starannie wszystko wyjaśnia, szczegółowo opisując wygląd, warunki, sposób życia na nowej Ziemi. Jako czytelnicy szybko zadamawiamy się w tej scenerii. Jest nam o tyle łatwiej, że charaktery ludzi decydujących o losach Marsa, nie są obce, „marsjańskie” – a dobitnie ludzkie. Ich niedbałość, egoistyczne mechanizmy polityczne i niezbyt uczciwe gierki, manipulacja i kłamstwa – wszystko to prowadzi do przesilenia. Na nowo układany świat zaczyna się walić gorzej, niż ten na prawdziwej Ziemi. (więcej na Experyment…)


Udostepnij
Glodne Slonce

10 Responses to “Marsjańska afera”

 1. Adameq7 Says:

  Czy jest jeszcze jakiś ,,większy” serwis, który nie napisał recenzji Marsa na przestrzeni tych wszystkich lat? ;)

 2. Felix Polon Says:

  Pierwszy!!!
  Kocham wszystkie książki Rafała Kosika!!!

 3. Samantha Says:

  No właśnie, coraz to nowe recenzje :p Jeszcze ktoś nie ma? Proszę ustawiać się w kolejce..

 4. Mikołaj Borkowski FNiN fun Says:

  Ech … kolejna recenzja :)

 5. BERYL Says:

  A czy znane są już przybliżone premiery nowych książek, chodzi o orientacyjne okresy: lato, jesień, zima?

 6. Rafal Kosik Says:

  Listopad. Pracuję nad tym!

 7. Rafal Kosik Says:

  Tzn, jeśli chodzi o FNiN. Pierwsze, co teraz wyjdzie w Powergrahie, to zbiór opowiadań Szczepana Twardocha. Premierę planujemy na czerwiec.

 8. Dziobal Says:

  Ile znaków dziennie udaje Ci się średnio wklikać?

 9. Mikołaj Borkowski FNiN Fan Says:

  A czy ma pan kontakt z Romualdem Pawlakiem? Czy wie pan coś o jego nowych książkach? Bo co do FNiN to pan listopad już dawno temu zapowiadał

 10. Piotrek Says:

  Panie Rafale czy mógłby pan wydac coś mojego ? pytam bo pisze od prawie 6 lat jak na razie tylko do szuflady i pytam też dlatego,że to co tworze nie jest w żaden sposób związane z fantastyką.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).