Mam dziecko - recenzja AiK SP

Amelia i KubaBohaterami serii Rafała Kosika „Amelia i Kuba” są tytułowi jedenastolatkowie oraz ich rodzeństwo - superinteligentny dziesięcioletni Albert i zwariowana sześciolatka Mi. W książkach spotkamy również mieszkańców apartamentowca, w którym mieszkają bohaterowie: m.in. szalonego naukowca, legwana Franka, emerytkę - panią Kożuszek, nadpobudliwego psa Imbira oraz pewną nierozgarniętą Celebrytkę. Autor pokazuje wydarzenia raz z perspektywy Amelii, a raz Kuby (a czasem również z punktu widzenia innych bohaterów), aby uwrażliwić dzieciaki na problemy innych ludzi i pokazać, że empatia to naprawdę ważna rzecz. (więcej na mamdziecko.interia.pl…)


Udostepnij
Glodne Slonce

One Response to “Mam dziecko - recenzja AiK SP”

  1. Robert Koss Says:

    Bardzo ciekawa lektura, przede wszystkim dla młodszych czytelników. Właśnie po tego rodzaju książki powinni sięgać osoby, które dopiero zaznajamiają się z czymś innym od lektur szkolnych, a już zupełnie pierwszą osobą, która pozycję o Amelii i Kubie powinna wziąć do ręki powinien być rodzic :-) Pozdrawiam, R. Koss

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).