Literatura 3.0. Odwrócony efekt motyla

RóżaniecBrak empatii i uczuć to gwarancja bezpieczeństwa. „Potrzebujemy zdehumanizowanego zarządzania cywilizacją. Przy kosmicznej skali nie ma miejsca na uczucia. Pozostaje matematyka”. (więcej na Wszystko co najwazniejsze…)


Udostepnij
Glodne Slonce

2 Responses to “Literatura 3.0. Odwrócony efekt motyla”

  1. paul z Says:

    System „Różańca” wyraźnie powstał drogą ewolucji naturalnej: Przypadkiem, sprzecznymi interesami, kompromisami, mutacjami, improwizacją, jest skomplikowany i dziurawy, więc śmiertelny. Inteligentny system uszczęśliwiania i zniewalania będzie potrzebował wiertarki i dwóch elektrod: Jedną w mózgowe centrum szczęścia, drugie bólu. Uszczęśliwiać i uwalniać będzie, cokolwiek służy władcom, a psychika i logika dostosują się do uczuć, jak zwykle. Czyli władcy po prostu zalogują się w istniejący już system kontroli robotów.
    Nie znam człowieka, który zdałby test Turinga. Długo myślałem o świecie, aż ubzdurałem sobie, że go zrozumiałem, teraz zanudzam tym nieszczęśników w internecie, jak miliony innych wariatów, choć strasznie mi z tym głupio, nic z tego nie mam i bardzo wolałbym zająć się czymś innym. Po prostu, nie robić tego boli bardziej, niż to robić, tak mam nastawioną elektrodę. Pan wlazł na beczkę i woła, ludzie, koniec bliski, nawróćcie się i ofiarowujcie więcej dziewic wulkanowi, środowisku, Baalowi, społeczeństwu, ludzkości, czy co tam robi za siłę wyższą – potomek pierwszej bakterii, która feromonem wrzasnęła, idzie głodna ameba, zwierajcie szyki wokół Wodza. Mamy więc pokrewne osobowości, i często nachodzą nas podobne myśli, choć zupełnie się nie znamy. Ile z nich wynika z tego, że patrzymy na ten sam świat, a ile dostajemy gotowe, jako część oprogramowania?

  2. Kasia Says:

    Zainteresował mnie tytuł tej książki.. Od razu musiałam ją przeczytać

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).