Leatherman Style PS

Leatherman Style PSPisałem jakiś czas temu o mikromultitoolu
Swiss Tech za 40 złotych. Dziś napiszę o takim za 100 złotych. Czy warto dopłacić 60 zeta za markowy gadżet? Jak najbardziej. Style w tej wersji nie posiada ostrza, więc teoretycznie można go przewozić samolotem. Producent zapewnia, że ten multitool jest travel friendly. Szczerze mówiąc, to nie wierzyłem w to i spodziewałem się tego, co nastąpiło. Ale nie uprzedzajmy faktów.

Sam multitool jest przeciwieństwem używanego przeze mnie od dłuższego czasu pełnowymiarowego Leathermana Surge. Style to mały i elegancki gadżet wykonany z niemal zegarmistrzowską precyzją. Nie jest może idealny jako brelok do kluczy, ale noszenie go w kieszeni nie wiąże się z niewygodą.

Głównym narzędziem są kombinerki z przecinakiem do drutu. Mimo niewielkich rozmiarów wygodnie się ich używa dzięki sprężynie, która automatycznie je rozwiera. Style jest o połowę lżejszy od Swiss Techa, ale mocniejszy. Nawet naciskając z całej siły raczej nie uda się go uszkodzić.

Ilość narzędzi nie powala na kolana, no ale to przecież ma być mikronarzędzie. Mamy więc nożyczki, pilnik do paznokci, rachityczny śrubokręt, pensetę no i oczywiście otwieracz do kapski, będący jednocześnie karabińczykiem. Celowo kupiłem wersję PS pozbawioną ostrza. Jest też wersja CS, która ma nóż zamiast nożyczek.

I tu dochodzimy do sprawy dosyć istotnej, mianowicie do możliwości przewożenia tego bździdła w lotniczym bagażu podręcznym. Teoretycznie nie powinno być z tym problemów, bo Style PS nie zawiera żadnego zakazanego narzędzia. Praktyka jak zwykle wykazała swoją przewagę nad teorią. Leatherman pokonał kontrolę na Okęciu i w Katarze, a w Hanoi kontrola pokonała jego. Amerykanie stracili w Wietnamie masę sprzętu, ja tylko jednego multitoola. To chyba wypada uznać za sukces, tym bardziej, że misja przewiezienia tego gadżetu w bagażu podręcznym była od początku planowana jako bardzo ryzykowna, samobójcza wręcz. Morał z tego taki, że urzędnicza interpretacja przepisów zawsze jest ważniejsza od samych przepisów.

Leatherman Style PS

Leatherman Style PS

Leatherman Style PS

Leatherman Style PS

Leatherman Style PS

Leatherman Surge i Style PS

Leatherman Style PS

Swiss Tech i Leatherman Style PS


Udostepnij
Glodne Slonce

5 Responses to “Leatherman Style PS”

 1. Rev Says:

  Patrząc na to z innej perspektywy, to był w sumie cały Pana sprzęt, który Pan pod ręką posiadał. Tracąc go, stracił Pan cały sprzęt. Amerykanie tylko bardzo dużo. ;)

 2. Rafal Kosik Says:

  Wprost przeciwnie. To tylko malutka część sprzętu, który posiadałem. Reszta albo przeszła kontrolę, albo była w bagażu głównym.

 3. fgo Says:

  Można się dowiedzieć to znajduje się na 6 zdjęciu. To coś brązowe :)

 4. fgo Says:

  Edyta:
  Można się dowiedzieć co znajduje się na 6 zdjęciu? To coś brązowe :)

 5. Rafal Kosik Says:

  To brązowe coś jest zielone i jest mocowaniem do hełmu tej latarki http://www.streamlight.com/product/product.aspx?pid=166 . Hełmu nie mam, ale mocowanie było w komplecie z latarką.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).