Kto mówi, że futurologia nie ma już racji bytu?

Jeśli człowiek nie ma telewizji, nawet nie zdaje sobie sprawy, jaki ocean różnorodności przepływa tuż obok. Rzeczywistość dogoniła fantastykę. Przewidziałem to siedem lat temu i niespecjalnie się cieszę, że przepowiednia okazała się trafiona. Oto fragment powieści Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek z roku 2008:

Jury złożone ze krytyków muzycznych, jednej celebrytki oraz specjalisty nurkowego kończyło właśnie omawiać występ sławnej aktorki w programie „Gwiazdy śpiewają pod wodą”. Aktorka wyszła już z basenu, a przebrani za foki asystenci pomogli jej zdjąć akwalung. Publiczność na widowni szalała, a sławna aktorka, ociekając wodą i walcząc z oblepiającą jej nogi elegancką suknią, szła już za kulisy, gdzie planowo została przejęta przez reportera.
Jak oceniasz swój występ? – podsunął jej mikrofon.
Jestem mokra, ale szczęśliwa – zwierzyła się sławna aktorka. Miała rozmazany make-up i odcisk od maski do nurkowania na twarzy, ale śmiała się. – Pominęłam niestety element obowiązkowy - puszczenie kółka z powietrza przy refrenie. Muszę popracować nad składem mieszanki. Obecna zaniża mi skalę głosu.
Tak, słyszałem, że miałaś problemy. Bulgotałaś trochę w ostatniej zwrotce. To chyba skłoniło jury do zabrania jednego punktu.
No wiesz, nie jest łatwo śpiewać z ustnikiem w zębach.
Ale i tak byłaś super.
Kocham was wszystkich!


Udostepnij
Glodne Slonce

8 Responses to “Kto mówi, że futurologia nie ma już racji bytu?”

 1. szary Says:

  I smieszno i straszno…

 2. KBKBKB Says:

  A czemu już nie ocean głupoty, a tylko różnorodności? :)
  Pierwsze brzmiało jednak trafniej :P

 3. flamenco108 Says:

  Chcesz powiedzieć, że gwiazdy będą śpiewać pod wodą????

 4. Nikodem Says:

  Będę udawał ze nie wiem o co chodzi.

 5. Iga Says:

  Plakat z podobnego programu wisi u mnie w szkole. Pierwsze o czym pomyślałam gdy go zobaczyłam był właśnie ten fragment z FNiN. Próbowano mnie potem przekonać, że ten program to całkiem fajna zabawa. Kiedy czytałam Orbitalny Spisek to faktycznie było zabawne, ale jako fikcja literacka. W konfrontacji z rzeczywistością wypada lekko strasznie.

 6. domatrixi Says:

  Pewnie ktoś przeczytał “Felixa” XD

 7. Mamba Says:

  A ja nadal nie wiem o co chodzi XD Ktoś mnie oświeci?

 8. Stamina Says:

  Chodzi o program Celebrity Splash, który teraz leci w Polsacie. Pan Kosik opisał podobny program wiele lat temu.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).