Kształt wody

To jest dobry film, taki w starym solidnym stylu, gdzie bohaterowie są archetypiczni co do milimetra, a dobro [autocensorship antispoiling mode activated]. Fabuła jest sklejona po bożemu, przez co bardzo (bardzo!) przewidywalna, ale wiecie co? - to w ogóle nie przeszkadza. Realizm magiczny Del Toro potrafi wyłączyć neurony odpowiedzialne za łaknienie taniej sensacji i jeszcze tańszych gagów. Jeśli podobał Ci się Labirynt Fauna, to idź na ten film. Jeśli wolisz Szybkich i Wściekłych 17. Reaktywacja, to lepiej sobie odpuść. Fanom Bergmana również nie polecam. Ode mnie mocne 6/10.


Udostepnij
Glodne Slonce

6 Responses to “Kształt wody”

 1. wisznu Says:

  A dodam jeszcze ciekawostkę, że nie bez powodu stwór jest podobny do Abe’a Sapiena z Hellboy’a. Bo to miała być historia Abe’a, taki spinoff między częścią 2 a 3 Hellboy’a. A że nigdy trójki nie nakręcono, i szkoda marnować dobry scenariusz, więc go przerobiono na to co widać.

 2. Rafal Kosik Says:

  Fakt, że scenariusz jest wręcz wzorcowy.

 3. Bendix Says:

  Całe szczęście, że Marvel, czy tam inny DC Comics, nie maczał w tym palców. Dzięki temu mamy film nie dla idiotów.

 4. Kasia Says:

  Chętnie zobaczę ten film :) Zwiastun mi się podoba

 5. paul z Says:

  Uwielbiam del Toro za obrazy i baśniowy klimat, lecz i jego talent wyłączania neuronów może zawieść: Za Hellboya 2 mógłbym go pogryźć (W nogę! W nogę, babo głupia!). To byłoby niezłe ćwiczenie dla początkujących filmowców: Weź film del Toro i przerób tak, by nie traciły na tym ani klimat, ani moc obrazów, ani mądry często przecież przekaz, ale wszystko to unosił inteligentny, trzymający się kupy scenariusz. Ale nie chcę za bardzo wybrzydzać, bo del Toro, taki jak jest, już jest wspaniały.

 6. Rafal Kosik Says:

  No i jest Oscar :)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).