Kosik pokrótce

Obywatel, który się zawiesiłNależy zauważyć, że Rafał Kosik w swoich opowiadaniach niezwykle rzadko skupia się na człowieku. Oczywiście pokazuje losy jednostek uwikłanych w rozmaite sytuacje, systemy i realia. Nie ma tu jednak studium charakteru jednostki. Miłośnicy rozbudowanych portretów psychologicznych postaci poczuliby się zawiedzeni. Choć trudno oczekiwać pogłębionych sylwetek bohaterów w krótkich formach literackich, jednak autor wyraźnie nie skupia się na tym aspekcie tworzenia literatury. W opowiadaniach, zawartych w tym zbiorze, liczy się nade wszystko opowieść, a nie ten, który opowiada. (więcej na bestiariusz.pl…)


Udostepnij
Glodne Slonce

6 Responses to “Kosik pokrótce”

 1. Olla Says:

  Chyba wezmę sobie do serca dwa ostatnie zdania;)

 2. Karo Says:

  Fajna recenzja widać że autor wie co pisze oraz o czym pisze i nie rzuca ogólnikami jak co poniektórzy ;) Fajna, zgrabna aż chce się czytać normalnie (Pana książki oczywiście :P)
  P.S
  wcześnie pan wstał xD

 3. Olla Says:

  Albo późno się położył… :D

 4. Rafal Kosik Says:

  Raczej to drugie.

 5. Karo Says:

  czyli o której o 8 nad ranem?????

 6. Sally Says:

  Dla zapracowanych ludzi to norma-wiem co mówię;)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).