Konkurs dla uzdolnionych plastycznie fanów Felixa, Neta i Niki

Felix Net i Nika - okładka Do wygrania sława, chwała i uwielbienie oraz 1500 złotych (minus podatek). Wszystko to, jeśli projekt konkursowy zostanie wykorzystany jako prawdziwa okładka najnowszej książki z serii Felix, Net i Nika.

W skrócie chodzi o zaprojektowanie okładki do czternastego tomu, czyli Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie. Organizatorzy, czyli Fanklub FNiN oraz wydawnictwo Powergraph, są bardzo elastyczni i dopuszczają różne formy projektu. Może to być po prostu rysunek bohaterów, a może być kompletny projekt okładki. Przyjmujemy projekty w wersji cyfrowej lub (z pewną niechęcią) papierowej. Grafika w wersji cyfrowej musi mieć minimalną szerokość 2000 pixeli. Jeśli będzie więcej, to tylko lepiej.

Jeżeli potrafisz obsługiwać program Photoshop, to bardzo dobrze, bo to zdecydowanie ułatwi sprawę. Rysunek pokolorowany i pocieniowany ma większą szansę na zwycięstwo.

Kilka pomocnych szczegółów: w tym tomie większą rolę do odegrania ma Laura, więc należy ją dodać do tytułowej trójki (pamiętajcie o wściekle czerwonych lub czerwonoróżowych włosach). Akcja dzieje się w Londynie i w Warszawie, ale raczej w Londynie. Felix może (ale nie musi) mieć na sobie szary kombinezon z mnóstwem kieszeni – taki, jaki noszą monterzy albo serwisanci.

Projekt powinien nawiązywać do poprzednich tomów. Szata graficzna pozostaje ta sama, czyli są paski na górze i dole oraz tytuł. Pamiętajcie też, że postacie muszą się zmieścić mniej więcej w obszarze, w którym mieściły się w poprzednich tomach.

Jeśli ktoś zna dobrze Photoshopa (lub inny program graficzny) i chce zabłysnąć, może wkomponować swoje postacie w gotową makietę okładki, która jest do pobrania pobierz stąd.

W takim przypadku ważne jest, żeby postacie znalazły się na osobnej warstwie (lub warstwach). Kolory pasków i tła oczywiście możecie zmienić. Pamiętajcie o spadach, czyli o grafice, która wychodzi poza wymiar okładki (to ta część, która zawija się pod spód okładki).

W pliku na osobnej warstwie jest zapisana szara maska, która pokazuje, gdzie są spady.

Jeżeli nie czujesz się na tyle mocny w grafice, by projektować całą okładkę, zrób tylko rysunek czwórki bohaterów – to jest najważniejsze.

Duże pliki, takie powyżej 20MB lepiej wysyłać za pomocą serwisów typu WeTransfer lub Dropbox.

Pliki należy wysyłać w formacie tif lub psd.

Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do modyfikacji wybranego projektu oraz do rezygnacji z wyłonienia zwycięzcy, jeśli żaden projekt nie będzie spełniał oczekiwań.

Konkurs dla mieszkających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, przykro mi z powodu wykluczenia wszystkich zagranicznych fanów, ale decydują tu przepisy podatkowe. Prace należy wysyłać tak, aby 3 października dotarły. Jeśli zamierzacie przesłać prace pocztą, to pamiętajcie o tym, że paczka chwilę idzie i trzeba ją wysłać wcześniej (i zabezpieczyć przed zniszczeniem).

Przyznanych zostanie pięć Wyróżnień, a nagrodami będą premierowe książki z dedykacją oraz T-shirty.

KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE CAŁY REGULAMIN!

Regulamin: pobierz
Zał. 1. - oświadczenie dot. niepełnoletnich: pobierz
Zał. 2. - oświadczenie dla osób pełnoletnich: pobierz

Powodzenia!


Udostepnij
Glodne Slonce

6 Responses to “Konkurs dla uzdolnionych plastycznie fanów Felixa, Neta i Niki”

 1. Dominika Says:

  Czy w przypadku wysyłania pracy elektronicznie, nie obejdzie się bez elektronicznego podpisu (choćby w oświadczeniu)?

 2. Rafal Kosik Says:

  Jesteśmy w Polsce. Elektroniczny podpis trzeba by wydrukować i wysłać w kopercie ;)

 3. Felixiara Says:

  A mógłby Pan może ujawnić jakieś szczegóły Krystyny 03? Np czy to robot kroczący, jeżdżący czy coś?

 4. Rafal Kosik Says:

  Robot kroczący, coś w rodzaju Golema Golema, ale bardziej masywny. Może w pewnym stopniu przypominać Power Loadera z Obcego 2, oczywiście bez operatora wewnątrz. A zresztą, niech literatura przemówi:

  To był robot. Barczysty, człekokształtny robot wysokości trzech metrów, wyglądający jakby wykonano go z elementów maszyny górniczej. W rękach, a każda jak ramię koparki, niósł kontener wielkości lodówki.
  Odprowadzili robota wzrokiem. Na plecach, między zbiornikami na sprężone powietrze a radiatorem widniały białe litery „Krystyna 03” na różowym prostokącie. Reszta robota była żółta i nosiła ślady intensywnego używania: rysy, zachlapania, przytarcia. W kilku miejscach spod rys wyłaniały się różowe akcenty. Na ramieniu również widniała lekko odrapana liczba „03”.

 5. Zuza Says:

  Czyżby się Panu nie chciało tworzyć okładki?

 6. Felixiara Says:

  dziekuje :D

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).