Koniec Świata Jaki Znamy animowany trailer

Felix, Net i Nika wracają do… liceum! Kłopoty z reorganizacją szkoły to nie jedyne, z którymi muszą się zmierzyć. Wszyscy będą musieli sobie poradzić z czymś, co wygląda na koniec świata, jaki znamy. Nie ma prądu, internetu, zaczyna brakować wody, jedzenia i wszystkiego, co daje nam technika i cywilizacja, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i uważamy za naturalny element naszego życia. Mnóstwo przygód, humoru i… nauki.

Tę część można czytać niezależnie od innych książek serii.

Autorki: Klaudia Wawrzeszkiewicz (Rycheza) i Marta Pietrzak.


Udostepnij
Glodne Slonce

9 Responses to “Koniec Świata Jaki Znamy animowany trailer”

 1. Rafnin Says:

  Świetny trailer! Szkoda że autor tego filmiku nie robi filmów animowanych do serii.:-)

 2. Radek Says:

  Połowę książki (tę “mniejszą połowę”) już przeczytałem i trochę się pożalę.

  Strasznie Pan obrzydza czytelnikom “biznes”. Może już czegoś nie pamiętam, ale odnoszę wrażenie, że w całej serii nie ma żadnej firmy będącej normalnym, przyjemnym, ale komercyjnym miejscem pracy. Bohaterowie albo pracują w państwowym IBNie, albo mają jakieś własne działalności.

  Generalnie nie miał bym nic przeciwko - Pana książka, Pana wizja. Ale… czytelnicy coraz starsi, niektórzy niedługo będą się roglądać za pierwszą pracą. Trochę im Pan wypacza obraz świata.

  A piszę to dlatego, że sam dość długo miałem podobne zdanie o “biznesie”, ale na szczęście w ostatniej chwili pomyślałem, że warto to sprawdzić. Okazało się, że firmy mogą być fajniejszym (i rozsądniej zorganizowanym!) miejscem pracy niż uczelnia, czy instytut badawczy.
  A może nawet jakiś polski Tony Stark, czy Elon Musk znalazłby sobie miejsce w świece FNiN?

  A jak już się wypłakałem, to napiszę, że książka fajniejsza niż 2 poprzednie. Nie byłem fanem wycieczek zagranicznych (ale ja nie lubię Brytoli - może to dlatego), więc ucieszyłem się, że znów Warszawa. No i klimat pachnie Orbitalnym Spiskiem, który moim zdaniem jest najlepszą częścią serii.

 3. kkw Says:

  Nie to, że mam coś przeciw, ale czy tytuł książki był konsultowany z prawnikiem?

 4. Krewetek Says:

  Mało animowany ten animowany trailer:)

  Ale całkiem fajny

 5. Radek Says:

  kkw, masz na myśli ewentualny pozew Wallersteina? On przecież napisał “The end of the Word as we Know It: Socjal Science for Twenty-First Century” - tu nie dość, że jest tylko połowa, to jeszcze w innym języku ;)

 6. Rafal Kosik Says:

  Ta fraza pojawiała się niezliczoną ilość razy wcześniej, choćby tu:
  https://www.youtube.com/watch?v=OA_CndlBu0g

 7. Łukasz Says:

  Wczoraj kupiłem dziś skończyłem i jak zwykle się nie zawiodłem, świetna książka, dzięki Panie Rafale :)

 8. Radek Says:

  No i skończyłem! Żeby nie spoilować, powiem tylko że to chyba będzie moja nowa ulubiona część i zazdroszczę tym co jeszcze nie czytali, że ciągle maja to przed sobą.
  Mieszanka najciekawszych wątków z poprzednich tomów. Do tego świetnie poprowadzone zakończenie - przeplatające się wątki różnych bohaterów trochę uspokoiły całość. W ostatnich częściach czasem miało się wrażenie, że pod koniec zbliża się jakiś limit stron i trzeba wszystko szybko skończyć.
  Dodatkowy plus za odwołania do naszej rzeczywistości (ot choćby reforma edukacyjna, fake-newsy, czy ruch pro-epidemików). Przy okazji - może warto w takich miejscach dodawać jakiś przypis? Pewnie skromność Panu nie pozwala tak myśleć, ale ja jestem pewien, że za 15-20 lat ktoś te książki też będzie czytał ;) A oni mogą nie wiedzieć, o czym się mówiło w 2018.

 9. Sayo Says:

  Gratuluję powrotu do formy, panie Rafale. Nawet nie wiedziałam, że wychodzi nowa książka mimo regularnego czytania pańskiego bloga. Wejście do księgarni było jedną z największych niespodzianek i chyba jedyną miłą w ostatnim czasie. Trzy poprzednie tomy mnie rozczarowały, tym jestem zachwycona, mimo, przecież nieubywających lat.
  Ja mam tylko pytanie, na które nie wiem, czy wytrzymam z czekaniem na odpowiedź, która może się nie pojawi. Czy to do TEGO Mortenowi potrzebne były obliczenia Pałacu Snów ? W zastępstwie tego niby kwantowego pierwszego komputera ?

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).