Kolejna modyfikacja Timbuk2

Kolejna modyfikacja Timbuk2Są ludzie, którzy przez całe życie będą się potykać o tę samą odstającą klepkę. Nie wiem, jak Wy, ja wolę poprawić błędny element rzeczywistości, choćby tym elementem miała być banalna część banalnej torby. Timbuk2 to naprawdę porządna i pojemna torba kurierska. Ma jednak kilka mankamentów, które przy odrobinie czasu i umiejętności da się usunąć.

Pół roku temu dodałem kieszeń na klapie, która sprawdza się doskonale. Jako że lubię customizację, postanowiłem dokonać kolejnej modyfikacji. Tym razem była znacznie prostsza i zajęła mi kwadrans. Potrzebne były dwa kawałki ortalionu w kształcie rombu o boku c. 15-20 cm, kawałek lamówki i puszka piwa. Ja z braku piwa użyłem puszki Tyskiego.

Timbuk2, jaki i wiele podobnych toreb, ma pewną wadę. Otóż nie sposób zamknąć jej tak, by nie zostawały dziury po bokach. Przez te dziury do środka może napadać deszcz, a ze środka mogą wypaść drobne przedmioty. Nie chciałem, by ten mały minus dłużej przesłaniał mi liczne plusy torby. Wyciągnąłem więc minus przed nawias i tam go zlikwidowałem bez świadków. Minęły już trzy miesiące, a to oznacza, że mogę odtajnić akta. Proces likwidacji minusa przedstawiam na poniższych fotkach ku przestrodze dla innych minusów rzeczywistości.

Wspomniana na wstępie dziura

Tak to jest rozwiązane w torbie Crumpler

Przymiarka papierowej formy

Niezbędne składniki

Zginamy po dłuższej przekątnej, dokładamy lamówkę i fastrygujemy. Fastryga jak zwykle zszywaczem biurowym

Z rombów powstaje trójkąt rozwartokątny. Dwa krótsze boki są podwinięte i przeszyte, dłuższy (wzdłuż którego biegnie zgięcie materiału) usztywniony lamówką

Nie jest łatwo wykonywać prace kaletnicze maszyną do szycia sukienek2

Część materiału na klapie wszyłem tak, by zginał się do wewnątrz; część z boku torby odwrotnie

Kolejna modyfikacja Timbuk2

Kolejna modyfikacja Timbuk2

Kolejna modyfikacja Timbuk2

I wszystko działa, jak powinno. Pusta puszka nie będzie już potrzebna

Można by przeszyć osłonę w połowie, by skierować ją zdecydowanie na zewnątrz lub wewnątrz. Jednak uznałem, że nie będzie to konieczne. Proszę, mała rzecz a cieszy.


Udostepnij
Glodne Slonce

5 Responses to “Kolejna modyfikacja Timbuk2”

 1. Małgorzata Says:

  Świetne! Szkoda, że moja torba jest skórzana i nie nadaje się do tzw customizacji laickiej (popełnianej przez laika). A przydałoby się jej!

 2. Michał Boryczko Says:

  Świetne! Oprócz niewątpliwie ciekawej modyfikacji torby, wpis pokazuje też rewelacyjne podejście Pana do życia:) Brawo za to!

 3. Fellixiara Says:

  Hahaha “”Ja z braku piwa użyłem puszki Tyskiego.” tekst dębowy mocny normalnie ;D

 4. Fan anonim Says:

  A Tyskie to nie piwo?

 5. Rafal Kosik Says:

  Formalnie jest to piwo. I nawet rozsądnie jest właśnie je zamówić w mało wyszuknej knajpie, w której nie ma Heinekena. Czyli przewidywalne jest i trudno się naciąć. Natomiast w konkurencji z piwami z małych browarów w stylu Ciechana czy Raciborskiego, przegrywa z kretesem. Przegrywa nawet z Kasztelanem Chmielonym. Zdecydowanie lepsze jest klasyczne od tego podstawowego w białej puszce, ale coś mi mówi, że niedługo ani jednego ani drugiego nie da się pić.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).