Kiedy wypadniesz z technoobiegu?

Technologia rozwija się coraz szybciej, a to wymusza zmiany w filozofii tworzenia interfejsów użytkownika. Problem wykluczenia cyfrowego będzie narastał i to nie dlatego, że znaczna część ludzi nie potrafi nauczyć się korzystać z internetu. Znaczna część ludzi w ogóle nie potrafi bądź nie chce się uczyć czegokolwiek. (więcej na next.gazeta.pl…)

A tutaj możecie przeczytać polemikę z moim felietonem. Polemizuje Piotr Stanisławski.


Udostepnij
Glodne Slonce

14 Responses to “Kiedy wypadniesz z technoobiegu?”

 1. Alicja Says:

  właśnie teraz trudno stworzyć coś nowego wszystko powstaje z połonczenia technologii

 2. Alicja Says:

  np.smartphon powstaje z połączenia palmtopa i laptopa
  gdy połączy się superkomputer z samochodem i bronią powstanie doskonały pojazd obronny itd.

 3. y Says:

  Przynajmniej ludzie mają co robić :)

 4. Laura K. Says:

  Z drugiej strony ciągle starając się nadążać za światem czasem możemy zapomnieć o rzeczach kiedyś dla nas oczywistych i podstawowych.Ostatnio miałam taką sytuacje:patrze na zegarek i całe dwie sekundy zajęło mi przypomnienie sobie jak się z niego czytało godzinę O.o Przyzwyczajona do pokazującego mi się jedynie formatu godziny składającej się z czterech cyfr i dwukropka oraz używania zegarka jedynie w telefonie doprowadziłam do sytuacji w której mój mózg na chwilę był zmuszony do myślenia.

 5. Glorias Knipszyc/Laura Says:

  Hehe, Laura ja na szczęśćie na raazie nie mam tego typu problemów;D

 6. Rafal Kosik Says:

  Tego, że nie używam Twittera nie uważam za wykluczenie. Jest bardzo dużo serwisów, z których mógłbym korzystać. Nie korzystam, bo nie mam potrzeby. Ale potrafiłbym je ogarnąć, gdybym musiał. Więc z tym argumentem polemiki się nie zgadzam.

 7. gall anonim Says:

  Mam 16 lat, a nie używam Twittera ani facebooka (nawet nie wiem co to jest Twitter). Znam ogólną zasadę działania portali społecznościowych i przypuszczam ze nie stanowiłyby one dla mnie problemu. Polemika jest nietrafiona i to bardzo, chociaż nie przeczę ze za kilkadziesiąt lat te wszystkie nowości techniki przestaną mnie wogóle interesować i zostanę wykluczona poza margines nowoczesnego społeczeństwa.

 8. DeathDay98 Says:

  A co z fragmentem FNiN 9? Dzisiaj w nocy, czy kiedy? Plx…

 9. Rafal Kosik Says:

  „ąć”

 10. Alicja Says:

  super feagmęt

 11. Alicja Says:

  *fragment :)

 12. DeathDay98 Says:

  W takim razie poprosimy o jakieś 50 takich fragmentów pobieranych z tekstu pod rząd :P

 13. cascadebadge Says:

  Z jednej strony przyznaję rację polemice, choć niektóre argumenty są nietrafione.
  Człowiek aktywny zawodowo i mający chociaż szczątki życia prywatnego w mojej opinii nie jest w stanie ogarnąć 10 serwisów społecznościowych i reszty tałatajstwa. Po prostu, jeśli mam być wykluczony bo nie spędzam w internecie 3/4 mojego życia przeglądając różne portale, to chcę być wykluczony.
  Jeśli chodzi o wykluczenie, zgadzam się że z czasem każde pokolenie nie ogarnie nowych rzeczy.

 14. Rafal Kosik Says:

  Mam wiele dobrych przykładów z mojego otoczenia na potwierdzenie mojej tezy. To ludzie koło pięćdziesiątki i sześćdziesiątki, którzy bez problemu poruszają się w świecie „nowości”. Mają e-book readery, o których ja dopiero myślę, korzystają z polskich i angielskich serwisow etc. Oczywiście, że większość ludzi się zasklepi, ale jak komuś zależy, to zdoła się utrzymać w formie do późnej starości, kiedy to hardware zacznie wysiadać.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).