Kasta socjopatów

Nowa Fantastyka 09/2014 - okładkaNasza kultura nie akceptuje innego traktowania ze względu na wygląd. Przynajmniej oficjalnie. Grubi, rudzi, czarni, łysi, garbaci powinni być traktowani tak samo. Jednak ta sama kultura nie ma nic przeciwko sekowaniu ludzi ze względu na cechy charakteru. Antypatyczny cham, złośliwiec, tępak, tchórz czy ktoś ze zwykłym brakiem gustu budzi nasze zniesmaczenie, a kultura wymaga od nas, byśmy wręcz takich ludzi piętnowali. Dlaczego? Ktoś, kto się urodził z ilorazem inteligencji Forresta Gumpa nie jest temu winien. Tak samo swojej miernej odwagi nie jest winien tchórz. Czemu więc nasza tolerancja dla inności nie obejmuje cech charakteru? (więcej we wrześniowym wydaniu Nowej Fantastyki…)


Udostepnij
Glodne Slonce

2 Responses to “Kasta socjopatów”

  1. Marta Says:

    Panie Kosiku mam pytanie dotyczące Nowego Felixa tylko nie specjalnie wiem gdzie je zadać. Czy 13 tom pojawi się jeszcze w tym roku? pytam bo bardzo chciałabym wiedzieć, ponieważ do tej pory nie było o nim niemalże żadnej informacji. Z góry dziękuje za odpowiedź.

  2. Rafal Kosik Says:

    Plan jest taki, że w Felix będzie w listopadzie.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).