Kameleon - Co warto czytać?

Kameleon okładkaFikcyjne światy i fabuła pozwalają nam wczuć się w nową sytuację i spojrzeć na nasz świat z oddalenia. Później jednak okazuje się, że wcale nie jest to duża odległość. Trochę tak jakbyśmy przeglądali się w krzywym zwierciadle, pewne rzeczy są wyolbrzymione, inne pomniejszone, ale sprawiają, że patrzymy na siebie z ciekawością i dokładnością. (więcej na cowartoprzeczytac.blox.pl…)


Udostepnij
Glodne Slonce

11 Responses to “Kameleon - Co warto czytać?”

 1. Olla Says:

  Właśnie jestem na 226 stronie :) i jak na razie mogę się podpisać pod opinią recenzenta. Wciągnęło mnie. Myślę, że tę książkę warto przeczytać nawet kilka razy, trzeba do niej wrócić, żeby na spokojnie wszystko przemyśleć. Wydaje mi się, że nawiązuje do rzeczywistości bardziej niż powieści, których akcja dzieje się w naszym świecie. Królewska Akademia Nauk to trochę taka Unia Europejska ;) takie skojarzenie

 2. Net Bielecki Says:

  Za dużo książek na głowie więc chyba na razie się nie skusze…ale recenzja fajna

 3. fan Says:

  @Olla - a ja zaczynam dopiero

 4. Olla Says:

  @fan - no to życzę miłej lektury (jakby mogło być inaczej :P)

 5. Kulinarna Kasia Says:

  Mam zamiar niebawem przyatakować tę książkę. Wielu ludzi wyraża o niej bardzo zachęcające opinie. Pozdrawiam

 6. fan Says:

  @Olla - dzięki (na a jakże :-))`

 7. Adi Says:

  PRzeczytałem niedawno “Marsa”, świetny pomysł i fabuła. Ale trochę rozczarowany jestem opowiadaniem pt. “Obywatelktóry się zawiesił”, bo akcja wydaje mi się zerżnięta z filmu “Leon zawodowiec”. Tam też policja próbuje go zatrzymać, ale im się nie udaje więc wzywają posiłki, jak i im się nie udaje to przyjeżdża jeszcze więcej policji a na koniec wszyscy wybuchają.

 8. Adixmasz Says:

  Książka świetna , żeby tylko jeszcze było wydanie w twardej okładce..

 9. Olla Says:

  @Adixmasz- wtedy książka byłaby jeszcze cięższa;)

 10. Adixmasz Says:

  Oj tam, trzeba rozwijac sie nie tylko intelektualnie :)

 11. szczypiorofix Says:

  Książka świetna aż do ostatniej strony. Niektórym może odrobinę przeszkadzać, że czyta się prawie 500 stron aby w końcu w ostatnich 50-ciu dowiedzieć się o co tak naprawdę chodziło ;) mi się podobało bardzo. Świetnie wymyślony świat i ciekawa historia. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).