Jest okładka powieści Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie

Felix Net i Nika - okładka To pierwsza w historii okładka serii nie zaprojektowana przeze mnie i jednocześnie pierwsza w historii wydawnictwa Powergraph okładka wybrana w drodze konkursu. Autorką jest Klaudia Wawrzeszkiewicz, której gratuluję:) W piątek na stronie Fanclubu zostaną ogłoszone wyróżnienia.

Na konkurs przyszło wiele fajnych prac, z których kilka naprawę mi się podobało (co będzie miało odzwierciedlenie również w wyróżnieniach). Wybór tego jednego projektu, który finalnie trafi do druku, nie był łatwy. Szczerze mówiąc, to zastanawiałem się nawet nad wydrukowaniem kilku wersji okładek. I drukarnia, i dystrybutor wybili mi ten pomysł z głowy, argumentując, że prowadziłoby to do zamieszania i myliło czytelników. Po namyśle przyznałem im rację.


Udostepnij
Glodne Slonce

38 Responses to “Jest okładka powieści Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie”

 1. madziaam Says:

  Wohooo!

 2. madziaam Says:

  Ale w sumie dziko troche xp widac ta obcosc kreski xp

 3. AW Says:

  Bardzo ładna okładka, koło numeru 1 moja ulubiona spośród prac konkursowych. Gratulacje dla autorki!

 4. Marsian Says:

  Znana jest może data premiery?

 5. Felix Says:

  Czy to jest ostateczna wersja okładki, czy dojdą jeszcze jakieś poprawki? Sugerowałbym popracować nad twarzą Felixa, nie wygląda ona zbyt dobrze. Świetnie za to wyszedł Net :D.

 6. noname Says:

  To nawet ładne, ale przywykłem do klasycznej fninowej kreski. Dobra, więcej już nie gderam :)

 7. y Says:

  Chyba tworzyła to jakaś fanka mangi :>

 8. domatrixi Says:

  były lepsze okładki :(

 9. tetra111 Says:

  Trochę nie mój styl, ale i tak gratuluję - widać, że się postarała. Jestem za to ciekawy, kto będzie robił wklejkę i rysunki do obrazów. Tak a propos - ciekawe skąd wziął się pomysł na ten konkurs?

 10. Kamil Says:

  No cóż … zachwycony nie jestem, może da się uratować jak pan Kosik przerobi trochę. Szczególnie Feliksa i Laurę.

 11. Anon Says:

  Nika ma coś nie tak z rękami XD
  Nie podoba mi się :c

 12. Czytelniczka Says:

  Okładka jest śliczna, nie umiałabym tak narysować :) Nika, Net i Felix są świetni, Laura mi się nie za bardzo podoba, ale ogółem autorka ma talent :D

 13. Miłosz Says:

  Myślę, że zrobienie okładki przez Pana byłoby mniej pracochłonne, niż ten cały zachód z konkursem. No i byłaby duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo lepsza.

 14. koksu Says:

  Okładki robione przez Pana są dużo lepsze.

 15. y Says:

  Autorka ma talent, co do tego nie ma wątpliwości. Jest to moim zdaniem najlepsza praca konkursowa, jednak mimo wszystko uważam, że nie pasuje do klimatu powieści.

 16. paula Says:

  Okładka świetna, tylko Nika ma coś nie tak z ciałem. Jak się spojrzy gdzie ma głowę, gdzie ręce, a gdzie nogi, to coś tu kurczę nie gra :P

 17. Slash Says:

  Super okładka. To była moja ulubiona ;)

 18. Moon_Knight Says:

  @Marsian będzie to któryś listopada.

 19. bajdewind Says:

  Doceniam wkład pracy :) jednak wolę Pańską kreskę i styl… no i trochę poprawek by się przydało- rozmiary stóp (martens Niki zwłaszcza) i Laura, która moim zdaniem wyszła jak chochlik ;)
  Ale generalnie gratulacje dla autorki :)

 20. Charlotte Says:

  Bardzo fajna, jedna z 5 na które głosowałam. ;)
  Tak a propose, premiera ma być już w listopadzie. Czyli za kilka tygodni. Może jakiś frag? :D Ostatni był jakoś w czerwcu! :D

 21. Asia Says:

  Praca nr 18 jest genialna - taka “kosikowa” ;) ślicznie została namalowana Laura, od tej pory właśnie tak będę ją sobie wyobrażać :)

 22. Ed Says:

  Bardzo dobra okładka!
  Styl graficzny jest znacznie lepszy od poprzednich okładek. Nieco dziwnie jest, jak tak jedna okładka odstaje od reszty, ale powinno wyjść to na dobre.

  Pozostałe prace konkursowe… widać jak większość nie miała talentu plastycznego, albo próbowała kopiować styl Kosika, więc jestem zadowolony, że to ta wygrała, a nie inna.

 23. Laura Poniatowska Says:

  Bardzo ładna okładka,

  Ale ja i (tak myślę) wieeele osób wolę, aby okładkę narysował Pan. Ta odchodzi od reszty, a za fajnie to nie wygląda. Zapewne Pan tego nie przeczyta, ale ja chciałabym aby to Pan wykonał okładkę, taką jak zawsze.
  Bardzo chciałam zobaczyć jak wygląda Laura w Pana wyobraźni, a na tej okładce, Laura wygląda jak jakiś (przepraszam) pedofil D:

  Zapewne miał Pan w zanadrzu jakiś projekt, jakby żadna praca nie była wystarczająco dobra na okładkę… Nie mógłby Pan jej wykorzystać? Bardzo proszę ;-;
  Pozdrawiam

 24. Gilbert Says:

  Popieram!!!

 25. Laura Poniatowska Says:

  Dzięki Gilbert :’|

 26. Gilbert Says:

  Panie Rafale nie przestawił pan zegarka na stronie. Pokazuje godzinę za późno

 27. Jack Says:

  Ta okładka zniechęca do kupna :(

 28. Rafal Kosik Says:

  @Gilbert, dzięki, ja nie przestawiłem zegarków w ogóle :)

 29. Garciusz Says:

  Nie rozumiem komentarzy powyżej. Można być przyzwyczajonym do okładek Kosika, ale nie oznacza to, że trzeba krytykować każdą inną, jaką się napotka.
  Konkursowa okładka jest naprawdę bardzo dobra, a nawet jest lepsza od okładek pana Kosika - technika i styl są znacznie lepsze. Okładki autora wyglądają - powiedzmy to szczerze - dość plastikowo, a w zwycięskiej widać, że artysta włożył w nią swoje uczucia.

 30. Gilbert Says:

  @Garcjusz, no wiesz każdy ma prawo wyrażać swoją opinię

 31. Adggamma Says:

  Czy w tym roku w sklepie Powergraphu też będą jakieś pakiety premierowe na nowego Felixa ?

 32. ARGmaster Says:

  Czyałbym B)

 33. nati Says:

  Pomysł i wykonanie fajnie, ale jednak to nie jest to co powinno być moim zdaniem. To jest takie nie FNINowate.

 34. bagietkaczosnkowa Says:

  Stare okładki były oryginalne. Ta zbyt przypomina mangę. Błagam o okładkę od Kosika

 35. Gilbert Says:

  @bagietka
  @nati POPIERAM

 36. zprzypadku Says:

  Bardzo przyjemna książka, fajnie się czytało muszę przyznać. Poprzednich części nie znałem, a o tej książce dowiedziałem się z recenzji na czytamwszedzie.pl . Jeśli będę miał tylko czas to nadrobię zaległości.

 37. wera Says:

  moim zdaniem pan sam powinien narysować okładkę.Uwzglęndnił pan światło cień , ułożenie materiału .
  Moim zdaniem ta okładka wygląda dziwnie,ponieważ jest jakaś taka elficka . proszę nie komentować wypowiedzi osób takich jak ja ponieważ mają prawo powiedzieć swoje zdanie.

 38. online automaty hazardowe Says:

  A mi się podoba:-) pozdrawiam

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).