Ingerencja z góry

Nowa Fantastyka 08/2012 - okładka Prób naśladowania starożytnych twórców wielkich konstrukcji było wiele. Zwykle kończyły się fiaskiem, ponieważ rekonstruktorzy, uwięzieni w okowach współczesnej wiedzy, nie potrafili się wyzbyć naszej filozofii rozwiązywania problemów, czyli siła–przekładnia–dźwignia. A jeśli się nie udaje, to… większa siła–większa przekładnia–większa dźwignia. Jeśli nadal nie działa, to dynamit. Powstawały więc dźwigi budowlane z drewna, którym za napęd służyli ludzie i transportery rolkowe rodem z fabryki butelek. Niektóre z tych pomysłów nie wyszły poza etap projektów, lub – co gorsza – poza rysunki z książeczek dla dzieci. Gdybyśmy używali podobnej metody przy rekonstrukcji rzymskiego rydwanu, wyszedłby nam samochód rodziny Flinstonów. (więcej w sierpniowym wydaniu Nowej Fantastyki…)


Udostepnij
Glodne Slonce

4 Responses to “Ingerencja z góry”

 1. Manfred Says:

  Przez ostatnie niecałe 2 tygodnie, a w zasadzie 7 i pół dnia przeczytałem jeszcze
  raz wszystkie części FNiN ( 1 raz czytałem w kolejności : 5,6,1,3,4,2,7,8,9 nie było w emikach ani w księgarniach ale to nie jest ważne), znalazłem coś około 20-30 błędów treściowych. Najbardziej mnie interesuje co się stało z 3 kuzynkami. Bo w więźniarce znajduje się Honorata , Tobiasz , Olimpijczycy i Brodacz. Jeśli była kiedyś o tym dyskusja to przepraszam. Domyślam się że
  też zostały aresztowane, ale nie ma o tym mowy w Epilogu . Czyżby to była zapowiedź 11 części Fnin kiedy jadą na wakacje i spotykają ” Starych znajomych”?

 2. Manfred Says:

  2 sprawa.

  Byłem na zakupach do szkoły i nie spotkałem jeszcze Teoretycznie Możliwego Notesu, kiedy spodziewana jest jego premiera?

  3 sprawa .
  Czy w planach wydawnictwa Powergraph jest wydanie innych części w Litwie,Czechach i na Węgrzech?

  4 sprawa .
  Czy jest w planach wydanie Fnin w języku angielskim??

 3. Nika Clevleen Says:

  A ja i tak nie lubię Harrego Pottera. :-)

 4. Rafal Kosik Says:

  @Manfred: Notes będzie w pierwszej połowie września w Biedronce. Pierwsze wydanie będzie w miękkiej okładce. Wersja rozwojowa dostanie twardą okładkę, większy format i kilka proprawek. Edycje zagraniczne w toku.

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).