Historie wokół serii Felix, Net i Nika

Dwie zabawne historie związane z serią „Felix, Net i Nika”. Obecnie to najpopularniejsza polska seria powieściowa dla młodzieży. Sprzedała się łącznie w nakładzie 650 tys. egzemplarzy.

Realizacja: Maciej Głowiński i Łukasz Chlipała


Udostepnij
Glodne Slonce

12 Responses to “Historie wokół serii Felix, Net i Nika”

 1. Rev Says:

  Tak z ciekawości.. za każdym razem kiedy wychodzi nowy tom dziwię się jakim cudem mieszą się z tyłu okładki miniaturki pozostałych tomów. O ile przy 8 tomach to było do ogarnięcia, o tyle przy 13… nie, ale serio, w grę wchodzi fizyka kwantowa czy jeszcze co innego?

 2. Rev Says:

  poza tym, od 4 lat śledzenia strony - pierwszy raz byłam pierwsza! :D

 3. Simon217 Says:

  Rev zauważ, że z każdym tomem coraz bardziej na siebie nachodzą

 4. Simon217 Says:

  Panie Rafale, mógłby Pan polecić jakieś dobre czytadło sci-fi? Przez książki Powergraphu się już przebiłem.

 5. Rafal Kosik Says:

  http://rafalkosik.com/czlowiek-w-labiryncie-stacja-hawksbilla
  http://rafalkosik.com/wieki-swiatla
  http://rafalkosik.com/rozgwiazda

 6. Simon217 Says:

  O, dziękuję bardzo. Na pewno przeczytam.

 7. ;> Says:

  No to kiedy następna książka :D ?

 8. proof Says:

  Panie Rafale,
  z przyjemnością przeczytałem kolejny tom FNiN. Cenię Pana poczucie humoru i wyobraźnię.
  Mam tylko taką drobną uwagę: na stronie 289 różaniec pani Grace zwiesza się z górnej części ekranu telewizora piękną parabolą.
  Wielu wybitnych uczonych rzeczywiście sądziło, że łańcuch zawieszony za końce przyjmuje kształt paraboli. Tymczasem jest to krzywa łańcuchowa, która na pewno nie jest parabolą.

  Pozdrawiam i czekam na kolejne tomy FNiN. I nawet wybaczę, jeśli 48 nie będzie się tam dzieliło przez 3, a podzielność liczby przez 3 będzie zależała od jej parzystości.

  Jerzy Bednarczuk

 9. BB Says:

  Tak, przez tę rzekomą niepodzielność podejrzewałem, że to jest fragment akcji w innej rzeczywistości. Przy podróży powrotnej, gdzie już cztery osoby zgadzają się co do tego, że 48 nie dzieli się przez trzy bez reszty, wymyśliłem piętrowy sen (bohaterowie śnią, że przeżywają coś w nieśnie).
  Jeszcze jedna uwaga: skąd nagle tak swobodne podejście bohaterów do spraw damsko-męskich? Obie pary piętnastolatków wyraźnie poczuły się już dorosłe. Ta seria miała chyba wcześniej bardziej dydaktyczne zacięcie?

  Na marginesie: też lubię krzyżówki “Z przymrużeniem oka”.

  BB

 10. PioRuN Says:

  Właśnie skończyłem czytać FNiN oraz KDM! Super jak zawsze. Humor na poziomy, momentami naprawdę mrocznie, zwłasza jak wyobrażałem sobie tego Niedźwiedziołaka przebijającego się przez drzwi do ich pokoju ;] Brrr.. Czekam z niecierpliwością na kolejną cześć i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze sporo :P

 11. nieogar Says:

  Może i jestem nieogarem ale cały czas nie ogarniam tego fragmentu, w którym 48 nie dzieli się przez 3. Mój wujek (google) uparcie twierdzi, że 48/3 = 16

 12. Radek Says:

  proof, to cosinus hiperboliczny, ale gimnazjaliści mogą chyba tego nie wiedzieć ;)

Leave a Reply

Przed wyslaniem komentarza na wszelki wypadek skopiuj jego tresc do clipboardu (CTRL+A CTRL+C). Jesli cos sie rypsnie i komentarz pojdzie w kosmos, bedziesz mogl sprobowac ponownie (CTRL+V).